bugün

yeri gelmişken yazayım. nişantaşında çalıştığım şirket sıfır daire yapmıştı bundan 1 sene evvel. neyse işte satış zamanı gelince eksik felan varmı diye binayı kontrole gitmiştim. orada ev sahibi olmak isteyenler ile satış yetkilileri pazarlık yapıyordu istemeden de olsa kulak misafiri oldum. 1+1 daire giriş katta ki daireye şirket 650 bin tl fiyat söyledi. musteri ise: ''böyle bir yerde paramı bu' dediğini işittim.
daire almak için gerekli olandır.

asgari ücret ola olsa 1300 olacak, hadi aç yaşamayı göze alıp yarısını taksit öderim desen bile bırak 500 binlik daireyi 100 bine daire alamayacaksın. niye kasıyorsun?

adam söz verdi hem (bkz: bu milletin amına koyacağız) diye. zevk almaya çalış.
Önemli olan çapıdır.
500 bine varsa istanbul'da hemen almak lazım. 500 bin verdiğin evler satarken de daha fazla para ediyor unutmayın. 500 bin veriyorsun 1 yıl geçmeden 1 trilyona çıkıyor. Bence mantıklı.
500 bine 2 daire rahat alınır neden bir tane alayım ki birinde ben otururum diğeri kira gelsin paralar.
Bunu verebilen adamın zaten 5 evi 5 şirketi 5 de arabası vardır. Koymaz o yüzden.
hayaldi gerçek oldu. istanbul da ev fiyatları yakın o meblağa. bir de kredi çekiyorsunuz faiziyle birlikte giriyor. eskiden emekli olan evini alabiliyordu şimdi babayı alıyorlar.
Yatırım ayağına kazıklanmanın uygulamalı halidir.
3+1 ev için normal sayılabilecek fiyat. tabi muhit de pahalı. zamanında döşşak geçtiğimiz fikirtepede bile şu anda bu fiyatlara ev bulmak hayal gibi birşey.