bugün

3+1 ev için normal sayılabilecek fiyat. tabi muhit de pahalı. zamanında döşşak geçtiğimiz fikirtepede bile şu anda bu fiyatlara ev bulmak hayal gibi birşey.
Yatırım ayağına kazıklanmanın uygulamalı halidir.
hayaldi gerçek oldu. istanbul da ev fiyatları yakın o meblağa. bir de kredi çekiyorsunuz faiziyle birlikte giriyor. eskiden emekli olan evini alabiliyordu şimdi babayı alıyorlar.
Bunu verebilen adamın zaten 5 evi 5 şirketi 5 de arabası vardır. Koymaz o yüzden.
500 bine 2 daire rahat alınır neden bir tane alayım ki birinde ben otururum diğeri kira gelsin paralar.
500 bine varsa istanbul'da hemen almak lazım. 500 bin verdiğin evler satarken de daha fazla para ediyor unutmayın. 500 bin veriyorsun 1 yıl geçmeden 1 trilyona çıkıyor. Bence mantıklı.
Önemli olan çapıdır.
daire almak için gerekli olandır.

asgari ücret ola olsa 1300 olacak, hadi aç yaşamayı göze alıp yarısını taksit öderim desen bile bırak 500 binlik daireyi 100 bine daire alamayacaksın. niye kasıyorsun?

adam söz verdi hem (bkz: bu milletin amına koyacağız) diye. zevk almaya çalış.
yeri gelmişken yazayım. nişantaşında çalıştığım şirket sıfır daire yapmıştı bundan 1 sene evvel. neyse işte satış zamanı gelince eksik felan varmı diye binayı kontrole gitmiştim. orada ev sahibi olmak isteyenler ile satış yetkilileri pazarlık yapıyordu istemeden de olsa kulak misafiri oldum. 1+1 daire giriş katta ki daireye şirket 650 bin tl fiyat söyledi. musteri ise: ''böyle bir yerde paramı bu' dediğini işittim.
varoşta oturacağınızın kanıtıdır. güzel bir daire en az 4-5 katı ediyor istanbul da. fakirspor seni.
Ev istanbul' da ise gerizekalılıktır. 3. köprünün yapımıyla buraların birer çöplüğe dönüşeceğini bilmiyorlar sanırım.
Gununuz koşullarında cok normal karsilanan bir durumdur. aslinda iktidar polikalarinin bütünuyle insaat uzerine sekillenmesi ve ekonomiyi yalnizca bu ve bunun gibi girişimlerin ayakta tutmasi bu fiyatlarda yasanacak herhangi bir düşmenin ciddi problemler yaratacaginin buyuk bir habercisidir. kafanizi kaldirip baktiginizda istanbul adeta bir santiye şehridir. nereye kadar boyle gidecek kestirmek güç. ancak bilin ki bu santiyelerin sonu akp iktidarının da sonunu getirecektir.
ZENGiN EYLEMiDiR. AKP DÖNEMiNDE GÖRÜLMÜŞ BiR EYLEMDiR.
mümkündür.dubklrstir.yatak odasında giyinme odası vardır.otopark vb sunulmustr.apartmanın içi bile kendince bir havadir.kocam sağolsun.
Kire getirisini düşününce o kadar da pahalı olmayan eylemdir, yatırım yada yerleşim maksatlıdır.
insanların bir daireye bu kadar para verdiğini duyunca asgari ücretle geçinen insanlar geliyor direk aklıma.

850 tl usta bu ülkede asgari ücret, bu adamın bu evi alması için 600 ay yemeden içmeden çalışması lazım. bu da 25 yıl yapıyor. 1 daire için yemeden içmeden 25 yıl çalışmak!

yazık günah... bu ülkenin insanı hiçbir zaman kendinden başkasını düşünmeyecek.
boğaz manzaralı ise sudan ucuzdur. sen ona buna bakma birader, güle güle otur.
zenginliktir.
Arz talep dengesi ve dengesizliğinin yansıması. *
Dairenin dandik veya dandik bir semtte olduğunu gösterir.
Bu kadar ucuza satılan bir dairede mutlaka bir b*kluk vardır.
istanbulda biraz düzgün bir mahallede biraz düzgün bir apartmanda yaşamak isteyenlerin yaptığı eylem.
kişisel tercih-güç meselesi.
ha ama çok güzel değildir kraterler. çok güzel kraterler için:
(bkz: bir daireye 1milyon tl den çok ödemek)
boğaziçi'nde yapılamayacak eylem. anca beşiktaş'ta falan tuvalet penceresinden boğaz görünüyorsa. yoksa o paraya balkonunda boğaz keyfi yapacağınız bir daireyi alamazsınız.
iyi bir lokasyonda ve en üst katta rezidansın penthouse ise daha fazlası bile verilir. istanbul'da ortalama bir daire yaklaşık 300.000 olduğuna göre 500 bin çok değildir. Trump tower da 2 milyona bile var. En üst kattan bir rezidans alamıyorsanız bile bir günlüğüne kiralayıp sevgilinizi götürün. Göreceksiniz altınıza hem istanbulu hem de sevgilinizi almak bambaşka bir keyif.
dairenin mustakil olup sehire yakin olması zenginin isine gelmiştir.
yaptığım eylem.

daha yeni ev aldım. 650.000 tl verip.

aylık gelirim 16-17 bin tl.

siz neden alamıyorsunuz anlamıyorum.