bugün

Kendi kendime sorup,cevap vermek.
Her şeyi koklamak.
çocukluğumdan beri spiker olmak istiyorum. okulunu okudum kursuna da gittim diksiyonum on numara. işsizim o kısmı kenara dursun. arada savaş muhabiri olduğumu hayal edip ödül alıyorum. ödül konuşması yapıyorum. bunu bir ben mi yapıyorum acaba ?
Soğuktan eve girmeye çalışan kedi ve köpekleri dışarı atmak. Tüylerinden tiksiniyorum.
* evde tek başıma kaldığım zamanlarda istemsizce parmaklarım burnuma gidiyor. (özellikle sağ işaret parmak) burnumun içinin dolu olmasının verdiği mutlulukla onları bir güzel sağdan sola toparlayıp baş parmağımın da yardımıyla rastgele, bana gelmicek şekilde fırlatmak.

* dışarıda küçük abdestimi yapmak için girdiğim tuvaletlerde işimi gördükten sonra selpağın olmadığını farketiysem 10- 15 sn. Kadar popomu sallayarak çiş damlacıklarından kurtuluyorum.

* burnumu yaz- kış, evde- dışarda koluma siliyorum.

Bunları sizinle paylaşmak istemezdim sözlük ama gerçektende bir ben mi yapıyorum acaba dediğim şeyler. sandığınız gibi biri değilim üzgünüm.

Edit: iki kişi takibi bıraktı sanırım bir ben yapıyormuşum.
Caddede kulaklıkla müzik dinleyerek yürürken sanki bir klipteymiş hissini yaşamak.
Evde gece bütün ışıkları açarak gitmek.
Kafede menünün tamamına bakıp en sonunda bana bir çay verir misin demek.
Sevdiğim şarkıdan tiksinene kadar dinlemek.
Alarm yaptığım her şarkıdan tiksinmek. Şarkı söyleyerek,kitap okuyarak sesimi telefona kaydetmek ve dinledikten sonra haa iyi sayilir diyip anında imha etmek. Çok şirin olduğunu düşündüğüm yüz hareketleri yapmak ama telefonun ön kamerasını açıp baktığımda aslında hiç şirin olmamak.
sınava hazırlanmam gerektiği halde sözlükte takılmak.
Düşüncelerin seni boğmaya başladığında onlardan kurtulabilmek için içinde hissedebildiğin ama sen dahil her şeyi içine alan bir karanlığı hayal etmek.
tuvaletteyken karşımdaki duvarın fotoğrafını çekip, arkadaşlarıma göndermek.
Evdeki son ışığıda söndürdükten sonra odama ışık hızında gidebiliyorum mesela. Var mıdır böyle bir başkası daha. Yoo yee.
Sabah bir iş için erken kalkınca hayatın anlamını sorgulamak.
Insanlarin kirpiklerine dikkat etmek. Cevremdekilerin kirpiklerinin uzunlugunu, gurlugunu biliyorum gereksiz sekilde.
Yatmadan önce çarpım tablosunu saymak.
Şimdi olduğunuz yerde değil de farklı şehirlerde, farklı sokaklarda yaşıyormuş hissini yaşama devamlı.
şarkı dinlerken kulaklığı ısırmak.
Konuşurken istemsizce parmaklarımla heceleri saymak ve beş veya beşin katlarına tamamlayana kadar devam etmek.

Var mı başka böyle psikomanyaklar.
yoldan geçerken arabaların plakalarında ki rakamları toplamak ve sonra bu arabaların ayrı ayrı toplamlarını kendi aralarında toplayıp sonu 0 lı bir sayıya ulaşmaya çalışmak.
Yolda giderken gördüğüm tüm araçların plaklarını ezberlemek, herhangi bi yerde gördüğüm sayının rakamlarını kullanarak o sayıyı elde etmeye çalışmak. Yıllardır bırakamıyorum bunları...
Hepsini tek tek okudum da galiba bir tek siz yapıyorsunuz nasıl şeyler onlar öyle.

Bu arada hepsini tek tek bir ben mi okudum acaba.
Tek başıma olduğum bir odada odaklanıp bir nesneyi havaya kaldırmaya çalışmak.
osuruk koklamak.
Kendi kendime söylenirken birden kendime ve genelde önümde ağır ağır yürüyen teyzeye yakalanma.
Göbek pamuğunu aldıktan sonra pamuğa bakarak bu nasıl oluyor amk demek.
bazi seyleri üç kere kontrol etmek ozellikle evden cikarken ocagin altina pirizlere musluklari kontrol etmek.