bugün

entry'ler (64)

bulut

abimden sonra beni koşulsuz seven tek erkek. babamı kaybettim, sonra bulutumu...

ben bu yazıyı sana yazdım

Sen uyurken üstünü örterken kıyamazdım uyanırsan diye. Üstüne toprak attılar baba. Yorulmayayım diye sırtında gezdirirdin, hangi 4 kişi seni omzuna alıp taşıdı baba.

sözlük yazarlarının itirafları

Kıskanmakla imrenmek arasındaki farkı babası olan arkadaşlarımı gördüğüm zamanlar ayırt edebiliyordum; çok kıskanıyordum...

koray küden

"Sen kendini nasıl görürsen insanlar da seni öyle görür çocuk" diyen adam.

Daha fazla ölü haberi görmemek için bütün hesaplarımı kapattım. hayatta duyduğum en saçma cümle "başın sağolsun". ne tesellisi var ne faydası. her gördüğüm haberde "babanı kaybettik" dedikleri an geliyor aklıma. hepinizin haber diye okuduğu başlıkları o insanların anneleri babaları okuyor, izliyor. Ölmekten beter oluyor insan her saniye. nefesin akciğerlerinde saplanıyor. çok acıtıyor da kimse görmüyor. Ben, Tahsin'in kızı. Her gün ağladım. Babamın öldüğü gün hariç. O gün yaşamayı unutmuştum.

sabah uyanınca ilk akla gelenler

rüyamda babamı gördüm mü diye düşünmek..

lindsey stirling

Kemanı dubstep tarzıyla birleştirip harikalar yaratan kadın.

gecenin şarkısı

Seni aldım bana ayırdım, durma göğe bakalım. Aynı zaman da harika bir şiirdir.
https://www.youtube.com/watch?v=q0oTLJzweRw

erkek bir kere aşık olur

Kadın 10 kere mi olur? diye soru sordurma ihtiyacı hissettiren başlık.

sözlük yazarlarını ağlatan filmler

Babam ve oğlum.

çaresizliği iki kelime ile anlatmak

Babamı kaybettim.

Herkes karı-kız muhabbeti yazarken babamı buraya yazarken çok utanıyorum. Bu kadar insanın sözlüğe kattığı şeylere bakıyorum; ya bel altı, ya ırkçılık, ya karamsar ölmeli yazılar... Ben babam dışında birkaç bir şey yazdım, fazlasını yazınca sanki kendime, sözlüğüme ihanet gibi geliyor. Her yere her dakika babamı yazmak istiyorum.

babanın söylediği unutulmayan sözler

21 yaşıma kadar çok da kulak asmadığım şeylerdi. Onu kaybettiğim günden beri aklımdan çıkmayanlar olarak kaldı. En çok benim kızım isterse yapar derdi, geri dönsün çok istedim, yapamadım...

ben bu yazıyı sana yazdım

Baba seni çok özledim.

de da gibi ekleri yanlış yazıp kürtlere laf etmek

ırkçılık veya türk-kürt ayrımıyla hiçbir ilgisi olmayan, tamamen cehaletten ve yazım kurallarına önem verilmemesinden ileri gelen bir durumdur. saptırmamak gerekir.

içinde kalmak

iyi ki doğdun baba. Doğum günün kutlu olsun. Hiçbir yere yazamadım. Beni hiç tanımayanların arasına yazmak istedim. Keşke sana yazabilseydim. içimde kaldı. Canım'da kaldı. Canın bende kaldı baba. Sen toprağa, canın bana, ben Allah'a emanet. Hoşçakal.

esmer olmak

Hayata bir sıfır önde başlamışsın demektir.

yalnızlığın insana öğrettikleri

Acıya alışmak, tek başına ağlamak...

koklayarak öpen erkek

babam-dı.

sözlük yazarlarının evlenmek istediği tip

Sipariş mi veriyoruz?