bugün

(bkz: go inci yanky)
abazanın doğru yazıldığını görünce sevindiren başlık sözlük ahalisinin yumuşak karnını bildiği halde doğru yazarak tepki çekmemiştir ama unutmamalı ki her abazanın doğru yazan yazar hayatının bir dönemin de abaza demiştir. evet gerçekten gözü dönmüş abazan ergen kökenli yaşanan bir tragedyadır, yüzyıllar sonra beyza kod adlı arkadaş için artık o zamanın kurgusal ne yaparlar bilemem ama film vari birşeyler hazırlıcaklardır sözlüğün serverı o gün bulunduğunda biz bugünün modern yarının ilkel insanlarını anlamaya çalıştıklarında herneyse konudan kopmaya başladım uludağ sözlük bir abazan yuvası olmuştur ve bu abazan yazarlara bir çözüm bulunmalıdır öneri sunulmalıdır şikayet ederek olmaz efendim bu insanları görmezden gelemeyiz bu bir türkiye gerçeğidir ha sen nesin filan gibi ya da sen nasıl nefsine hakim oluyorsun gibisinden türküler tutturan arkadaşlara da abazan olunmaz abazan doğulur diyorum bu reddede olmak için doğumsal bir defekt şart, sözlük yönetimide daha fazla kız kadın yazarlar getirsin ki kişi başına düşen abazan azalsın kızcağızlar nefes alsın tabi rahatsız olanlar kimilerinin dibi düşüyor biliyoruz efendim bunların kim olduğunu herneyse, belki de hayali kız nickli botlar atılarak abazanların mastürbasyonlarını yapabilecekleri nick altları yaratılmış olur nitekim adamlar entrylerini okuyupta yazmıyo önemli olan dişi olduğunu düşünmesi sonuçta.
kartal yuvası gibi enginlerde, ulaşılmaz görünen ama aslında abazan yuvası olan sözlüktür. oraya girenin vay haline... zümrüdü anka kuşuna ulaşmaya çalışan maceracı gibi merak edip oraya ulaşan, abazan ankanın büyük iştahla yaptığı saldırılardan payını alır ve o da abazanlar güruhuna katılıp, kaf dağının ardındaki serüvenine kendince devam eder.
inci sözlükğe hiç girmemiş yazar başlığı olsa gerek abaza nedir orada git bir görmelidir sonrasında gelip uludağa dua edecektir.
çoğaldıkları güçleri artan bir ırktır...onun için sözlük gibi yerlerde çoğaldıklarında durdurulamaz dua etmekten başka şansımız yok
* *
sözlüğü en iyi tanımlayan cümlelerden yalnızca biri.
sözlükteki abazan popülasyonunun yoğun olduğunu belirten zerzeniş. belki inanması zor ama abazanlarda insan.
tdk da abazan yuvası söz öbeeni aratınca, uludağ sözlük cevabınızı alıyorsunuz. gözümle görmesem inanmayacağım, gözümü sikesim geldi.