bugün

entry'ler (347)

kavgada memleket belirtme eşiği

kavganın başlama ve yeni gelişme evreleri arasında ele alınır. kavga ne tam yeni başlamıştır ne de tam ortasıdır. bu eşikten sonra sinir katsayısı da yükselmeye başlar yani adeta bir katalizör etkisi gösterir. kavgayı hızlı başlatmak için bu eşiğin geçilmesi büyük önem taşır.

entry i evetle bitirmenin altındaki anlam

yazarın kendisini okurla bir diyalog içinde bulması ve okurun tepkisine yanıt vermesi olarak düşünülebilir.

yazar: bla bla bla. . . nokta.

okur: hadi ya öylemi?

yazar: evet

odtü hep direndi

can dündarın açıktan darbe özlemini dillendirdiği yazı. odtü de her öğrenci direnişinden sonra hükümete bişeyler olmuşmuş efendim. ya bsg afedersin darbe olsun da kıçına kına yakarsın sonra.

türk dizi tarihinin yarattığı en iyi karakter

hiç şüphesiz süleyman çakır.

internetten dahi hayatında pipi görmemiş bayan

en fazla 7-8 yaşlarındadır.

çünkü istediği kadar dindar olsun vs.. kadın milleti inanılmaz meraklıdır. mutlaka bi yerden araştırır bakar inceler.

crockett s theme

bana çooooook eskileri, çocukluğumu hatırlatan, dinlerken gözümden yaşlar getiren, mükemmel miami vice müziği.

http://www.youtube.com/watch?v=_UmOY6ek_Y4

eti vs ülker

eti eskişehir firması olduğu için objektif olamadığım karşılaştırma.

hastası olunan sözler

bugün bir panel vanın arkasında devasa fontlarda gördüğüm söz.

"demir tava geldi kömür bitti, akıl başa geldi ömür bitti"

sözlüğe bunun başlığını da açmayı düşündüm zira çok derin anlamlar içeren üzerine tartışılması gereken kaliteli bir söz hem de çok kafiyeli ama maalesef ki 50 karakter sınırına takıldı.

paşaların ilginç ad ve soyadları

en bombası çevik bir dir.
20li yaşlarıma kadar ben bunu kuvvet komutanı vs. gibi bir rütbe sanırdım. sonradan öğrendim isim ve soy isim olduğunu *

(bkz: air force one)

bir abazan yuvası olarak uludağ sözlük

sözlüğü en iyi tanımlayan cümlelerden yalnızca biri.

anarchyzan redar

yanlış anladığım yazar.
yanılmıyrosam tivorlu ismail i meşhur etmeye çalışıyor. sırf bu yüzden kendisi artık artı oylarıma nail olacaktır.

anarchyzan redar

şu sıralarda her başlığa bıkmadan sıkılmadan helavela velvela bakınızı veren benim de bıkmadan sıkılmadan eksilediğim yazar.

helavela velvela

ünlü brutal vokal üstadı tivorlu ismail abimizin çıkış parçası.

ben çok zor tavlanırım diyen kız

dediğinin aksine kolay lokmadır.

eurovision a tivorlu ismail ile katılmak

en guzide death metal sanatçılarımızdan biri olan tivorlu ismail ile eurovision şarkı yarışmasına katılmaktır.
sertab erener den sonra tekrar bir birincilik almamamız işten bile değildir.

işte tivorlu nun ilk single ı vel vela ile sizleri başbaşa bırakıyorum. kararı siz verin

http://www.youtube.com/watch?v=8CFzL7Cqc1k

osmanlı daha uzun süre ayakta kalsaydı olacaklar

en azından, kafa siken kemalist zırvalarından kurtulmuş olurduk.

yüzünde yara olan öğretmen olamayacak

bence mantıklı bir şart.
çünkü scarface öğretmenlere lüzum yok. en güzeli yüzünde yara olan adaylar gizli görevli polis* olarak mafyaya falan sızsın. veya direk mafyaya katılsın.

hem içki içip hem müslümanım diyen insan

içki içmek, müslüman bi insanı dinden çıkarmadığı için, "müslümanım" demesinde hiç bir sakınca olmayan insan.

sözlük yazarlarının en son izlediği filmler

(bkz: defendor)

her camiye bir atatürk büstü kampanyası

hem gereksiz hem alakasız hem de saçma bir kampanyadır. hem de kaos ortamı yaratabilecek bir uygulamadır.