bugün

eziklerin mekanı. okumaya para verip bir de bununla övünen kişilerin mekanıdır.
kazanan arkadaşlara herhangi bir alanda yardımcı olabileceğim güzide okulum.
Bu sene endüstri mühendisliği bölümünü kazandıgım ve baslamak icin can attıgım okulumdur.
Bu sene burs miktarı 425+125 olacak.
Not:125lik kısım yurtta kalmayanlara verilir.
kayıt işlemleri esnasında sırası geldiğinde her kişinin kaydının tıkır tıkır, bekleme olmadan halledilmesiyle bende güzel bir ilk izlenim bırakmıştır.
Bilkent Üniversitesi Yüzme Havuzu

Hayaldi gerçek olamadı. Bilkent üniversitesi, Türkiyenin ilk özel üniversitesi olarak bir çığır açtı. Fakat sosyal faaliyetler açısından Bilkent özellikle haftasonları ve yaz aylarındaki ölü kimliğinden bir türlü kurtulamadı. Bilkentte hayat, sınıflar, kütüphane, bilgisayar laboratuvarları ve yurt arasında sıkışıp durmuş durumda.
Hayallerimin universitesi ve ayni zamanda puanlari ebesinin ami olan universite.
yeni öğrenci kayıtlarını oldukça düzenli ve hızlı hallederek beni şaşırtmıştır. o kadar kişiye rağmen 5-6 dakikada 10 kişi alıp sıranın başındaki masadan sonuna kadar işlemleri yapa yapa ilerleyerek sonununda bilkentli olarak çıktığınız bir sistemleri var. bu aşamayla ilgili kayıt günü gelmeyen ve gelecek yıllarda kayıt yaptıracaklar için birkaç tavsiye vermek istiyorum:

*kayıt için ilgili yere vardığınızda orada bir masa göreceksiniz; oradan sıra numarası, kütüphane ve spor salonu kağıtlarını alın ve sıranızı beklerken doldurun. yanınızda bir kalem getirirseniz iyi olur, diğer türlü masalara dağıtılmış kalemlerden bulmanız gerek ki oturan ve kalemi kullanmayan birisinden isteyin. masadan kalkan kimsenin arkasında kalem bıraktığını görmedim. beklerken çay ve kahve bedava ancak su ve poğaça gibi şeyler paralı.
*yerleştikten sonra adresinize gelen rehberde 8 vesikalık istendiği yazıyor ama kayda girdiğiniz ilk masada 7 tane isteyecekler, şaşırmayın ve 8. vesikalığı cebinizde hazır tutun. kimlik kartı için 8. vesikalık taratılıp geri veriliyor ve kayıt çıkışında elinizde bir vesikalık artıyor.
*öncesinde internetten doldurup çıktısını sizin ve velinizin imzalayacağı öğrenci bilgi formunu bir kere gönderdikten sonra form üstünde oynama yapamıyorsunuz ancak endişelenmenize gerek yok, kayıt sırasında ilgili masadan form bilgilerinizi hemen değiştirebiliyorlar.
*spor salonuna kaydınızı yaptırın bence, zaten ücretsiz.
Business information management gibi istediğim bir bölümünü burslu kazanabilecek olmama rağmen maddi ağırlığı yüzünden yazmadığım ulan acaba kötü mü ettim diye düşündüğüm üniversitedir.
sen o kadar puanı al üstüne para ver paramızla rezil oluyoruz şeklinde arkadaşımın telkinidir.
sonunda busel zımbırtısını geçerek hukuk fakülteme başlayabileceğim üniversitem..
avrupa yakasındaki selin vardı hatırlarsınız, hah gerçek olamayacağına inandığınız o kızcağızımızdan bir çoğu daha bu okulda maalesef mevcut. özellikle busel'da

görüldüğünde üzerine stiletto bıçak atma isteği uyandıran kızları bünyesinde barındıran eğitim kurumu
ingiliz Times Higher Education (THE) Kurumu’nca açıklanan “Dünyanın En iyi 400 Üniversitesi” listesine girmiş üniversitedir.

http://www.baskahaber.org...n-iyi-400-universite.html
ferrarilerin çarpışmadığıdır. çarpışan otolar mı sandınız lan burayı? hadi kampüsler ferrariyle dolu diyelim, kardeşim kaza niye yapalım sanki karışık bi yol mu var okulda. allaalla. zengin fakir ayrımı falan filan tırt fırt yok abicim. gel, gör. burası öyle diğer özel üniversiteler benzemez. tabi ki üniversitede okuyan biri için para gerekir biraz, görünüm için falan. ama o her yer için geçerli. burda da ekstra bişey yok. eğitim var burda kardeşim. adamı hasta etmesinler. ha dersen ki eğitim eğitim hep sıkmasalar bari. merak etme arkadaşlar haftada bi açılış partisi yapar zaten. dönem başlayalı 8 hafta olmuşken açılış partisi pankartları görürsen falan şaşırma yani.

unutmadan ankara dışından gelecek arkadaşlar için: ösym'nin yayınladığı kılavuzda ''bilkent üniversitesi(ankara)'' yazmasına inanmayın. burası eskişehir-ankara-konya arasında bir yer. ama eskişehir ya da konya da değil. gel gör ki ankara hiç değil. valiliğe başvurucaz: bilkent il olsun!
türkiye'nin en iyi vakıf üniversitesidir kanımca, özellikle mühendislik alanında dünyanın çoğu okulundan bile daha iyidir. zaten bu tarz bölümlerinde okuyan öğrenciler de araba çarpıştırmaz, bir kere çarpıştıracak zamanları yoktur ineklemekten hadi dağılın şimdi.*
bazi bolumlerine girmek kolay, cikmak zorken, bazi bolumlerine girmek de bolumden cikmak da zordu bizim zamanimizda. ama bir kutuphanesi vardir ki, candir canandir.
canı sıkılan öğrencilerin arada bir helikopterlerini de çarpıştırdığını gözlemlediğim okul.
ne mutlu ki christmas tatili yapan okuldur.
bünyesindeki öğrencilerin %90'ının yazın fred perry, kışın timberland marka ayakkabı giydiği okulum. herkes mi aynı şeyleri giyer ulan bi okulda.
sonbahar yarıyılı notlarını açıklamış üniversitedir.

http://www.bilkent.edu.tr...%20Ogrenci%20Elkitabi.pdf
türkiye' nin en iyi akademik kadrosuna sahip üniversitesi.
Türkiye'nin en iyi vakıf üniversitesi olan canım okulum. Züppe insan görme ihtimalinin yüksek olduğu doğrudur , hukuk ve mühendislik fakülteleri hariç. Hazırlığı da baya bir zordur , Allah kolaylık versin kardeşlerime.
(bkz: canım okulum ve kesinlikle sana laflar hazırladım)

çoğunlukla ygs deki türkçe sorularını yapamayanların kapak attığı okul.

yapanlar da burslu zaten.
gösterip de vermeyen kız gibidir. insanın ağzını sulandıracak imkanlara sahiptir, sürekli müthiş konferanslar, etkinlikler, sertifika eğitimleri vs. olur ama okul o kadar ağırdır ki kafanızı kaldıracak vakit bulamaz, o imkanların hiçbirini de kullanamazsınız. kullanamadığım imkanı neyleyeyim ben?
birbirine sarılan çiftlerin, mercedes ve bmw markalarının, tayt giyen kızların, siyah çarçeveli kemik gözlük takan erkeklerin bolca bulunduğu üniversite. ayrıca temizlik açısındanpuanım sana 9 kankam.