bugün

Eğitim sadece dört duvar arasında olmaz sözünden hareketle her şey için illaki binalara, hocalara, materyallere para vermek akıl alır şey değildir. Maliyeti çok yüksek olmayan bir şey için insanların binlerce tl harcaması o insanlara bir haksızlıktır. Tabiki bu işe emek veriliyor ancak özel ders,dershane, sınavlar, kitaplara ederinden çok fazla paralar ödeniyor. Bir insana yeni bir şey öğretmek kadar güzel bir şeyin olmadığı bir dünyada bırakın eğitim her anlamıyla ücretsiz olsun.
Simdi bilimi parayla satmak mevzusunu cokta carpitmamak lazım. Buna dair serzenişin varsa doktora da gitme röntgende çektirme. Otomobil de satın alma. Bunlarda bilim degilmi sonuçta.
Haricen derdini daha isabetli ve ana teması acik olacak sekilde anlatırsan daha iyi olur. Mesela dershaneler bilim yuvası değildir. Bilimle uğraşmak isteyen insanların sistemde hak ettikleri yere gelebilmesi icin kullandıkları aracı eğitim kurumlarıdir sadece.
Nitekim dostum sen bilim demissin ama üstü kapalı paralı eğitime hayır! narasi atmissin. Haklisin evet.
(bkz: open science)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar