bugün

28 aralık itibarı ile 7 kuruşluk bir zam daha gelmiştir.

http://haber.mynet.com/de...gn=home_haber_thumbnail_1
Tepkilerin bile tepkisizlik olarak nitelendirilip , bir ülkede iktidarı belirleyen faktörün HALK olduğunu unutan ve unutturan bir sistem içine kendimizi attığımız için ,sürekli oturduğumuz yerden yersiz şekilde pasif olarak homurdanmanın enteresanlığına gülme dürtüm engel olamıyor * ))
(bkz: durmak yok yola devam)
şaşırtıcı değildir.
tepkiler işe yarasa ayda üç kere zam yapılmazdı benzine.

ev geçindiren insanların kapılarında arabaları dururken otobüse binmeleri kınanmamalı bu yüzden.
dizel araba aldığı halde bin kilometreyi geçemeyen babam da öyle.
görmemezlikten gelinmiştir.
aaaa hangi benzin zammı? benzin sudan ucuz hahahaaaa.... şeklinde tepkilere neden olan zamdır.

aslında güzel bir fıkra vardır bu konuda;

amanın birinde padişah vezirini çağırmış vergilere zam yapalım dedmiş.vezir hemen tabiki demiş.

daha sonra;

padişah:vezirine halktan bir itiraz var mı demiş.

vezir:hayır efendim halk vergisini düzenli olarak ödüyor

padişah:o zaman 3 katina çıkaralım vergiyi demiş

vezir:hemen vergiyi artırmış

padişah:var mı itiraz eden diye sormuş

vezir:hayır efendim zorlansalarda ödüyorlar

padişah:şaşırmış duruma ve köprünün üzerinden geçişlerden vergi almak için köprünün bir tarafına bir yiğit koyun demiş.bu yiğit köprüden geçiş yapanları düzmekle görevliymiş

vezir:köprüye bir yiğit yerleştirmiş,köprüden geçenleri düzüyormuş.

padişah:bir süre vezirine sormuş var mı itiraz.

vezir:hayır efendim,halk size bağlılığını belirtiyorlar

padişah: bunun üzerine köprünün diğer tarafınada bir yiğit koyun oda düzsün demiş.yani köprüden geçmek için hem gidrken hem gelirken düzülmek gerekiyormuş

vezir:ikinci yiğitide yerleştirmiş

padişah:var mı itiraz

vezir:hayır efendim halk gayet memnun.biraz zorlansalarda sesleri çıkmıyor

padişah: bunun üzerine halkı toplamış.ve halkım vergiyi oldukça artırdık,köprüden geçişlerde yiğit sizleri düzüyor var mı itirazı olan demiş.

halktan ses yok..

padişah:ey halkım ben sizin için varım,yok mu itirazı olan

bunun üzerine halktan biri korkarak utanarak parmağını kaldırmış

padişah:itiraz mı ediyorsun diye sormuş ve çok sevinmiş

vatandaş:yok padişahım siz bizim lulu padişahımızsınız,haşa itiraz etmiyorum ama sabah akşam köprüden geçerken çok sıra oluyor acaba yiğit sayısını artırabilirmisiniz demiş..
koyun sürüsü sağolsundur. seçimlerde kemalistlere koymuş bu koyun sürüsü . niye ? kendilerine koyun denmiş. koydunuzmu diye sormak lazımdır koyun sürüsüne.
arabanın arkasına sadece "bu araçta dünyanın en pahalı yakıtı kullanılmaktadır" yazmakla verilen tepkinin işe yaramamasıdır. tüm vatandaş anlaşıp 3 gün kimse trafiğe çıkmasın bakalım vergiler düşüyor mu düşmüyor mu?
3 günde kimse bir şey kaybetmez ama vatandaş çok şey kazanabilir.
türkiye dışında da olaylar gelişir. buyrun:

http://www.haberimde.com/...-sokaga-doktu-galeri.html
(bkz: 1 mart 2011 benzin zammı)
hangi tepki ? diye merak ettirir insanı. yeterli tepki gösterilse mutlaka işe yarardı, ortada bir tepki olmadığı için yeni zamların gelmesi gayet doğal. yollar hala cayır cayır otomobil dolu ne tepkisinde bahsediyoruz. 1 günlüğüne bile toplu kontak kapatma eylemi yapamayan bir millet var ortada.
hiçbir sivil toplum örgütü bunu desteklemiyor hatta lafını bile açamıyor. 1 gün bile kontak kapatılsa uğratacağımız zararı bür düşünün. o kadar boşlamışız ki durumu herkesin ağzında ''amaaaaan ben tepki göstersem ne olur göstermesem ne olur'' cümlesi var.
yeteri kadar sert tepki oluşturulamaması nedeniyle yetersiz kalan tepkilerdir.
(bkz: rosava dur allahını seversen zaten ortalık karışık)