bugün

"Ürdün'e, Lübnan'a filan kaçın. Niye Hepiniz bize Kaçıyorsunuz?"
gelin lan valla gelin ne bulursaniz yiyin nerde rahatsiniz oraya kadar gelin edirneden karsa her sehirde en az 40bin kisi olun ne olursaniz olun yine gelin hirsizmisin yine gel kardes yankesicimisin dilencimisin gel kardesim nolacak polis iceri almaz rahat olun issizmisin ayip ediyosun ulkemde bu kadar issiz varken devletimin onceligi sizsiniz , issiz kalma luksunuz yok gelin babam gelin devlet size tokiden evde vericek yakinda evsizde kalmazsiniz gelin valla bu ulkenin (olmayan)kaymagini biz halk olarak hic yiyemedik siz yiyin bari, ne derler bilirsin Turkiyede Turk olmak amerikada siyahi olmaktan daha zordur.
anladim savastan kactin. ama keske yavas kacaydin.. ta istanbulda ne işin var istanbul nere suriye nere??
geldiğiniz gibi gidin.

ülke zaten etnik çöplük bi de siz geldiniz.
üstgeçitlerde çantamı, ceplerimi kontrol edip durmaktan sıkıldım. her köşebaşında yanında 2 çocukla dilenen kadınlar görmek istemiyorum. evet, savaş kötü. evet, çocuklar ölmesin ama bu ülke kendine yetecek kadar savaş gördü. bu ülke canla başla savaşıp, çalışıp, didinip bu günlere geldi ve hâlâ iyi bir durumda değilken ülkesini bırakıp kaçan korkakları boş beleş yaşatacak değiliz. bu ülke kendi kanserine çare bulamamışken mikroplarla uğraşacak halde değil.
evinize dönün.
Suriyeli sığınmacılara yazılan yazılardır.

Suriye'ye dönün. Açık ve net.
lütfen gidin.bak lütfen diyorum.gidin.istenmiyorsunuz işte zorlamayın.yol masrafları da bizde yeterki gidin.
misafir olarak geldiğiniz şehirde artistlik yapıyosunuz ,YAPMAYIN. uslu uslu hayatınızı devam ettirin hatta ülkenize ufaktan dönebilirsiniz.
hepinizin anasını sikim orospu çocukları. gördüğüm yerde acımayıp dövüyorum.
hepiniz orospu çocuğu, dilenci, kapkaççı, tecavüzcü, eşikıyasınız siktirin gidin.
hiç mi ders almıyorsunuz bakın libya ya mısır'a diktatörler gitti de ne oldu durum eskisinden daha vahim gidin esat'a kurban olun özür dileyin.
hümanist zırvalarının bolca bulunduğu yazılar.

önce insanmış. Bi siktirin gidin amk. Bütün avrupa salak bir siz akıllısınız.

Ben bu ülkenin vatandaşıyım. Benim 80 milyona yakın insanım da bu ülkenin vatandaşı. Savaştan kaçıp ülkemde asgari ücretin yarısına çalışırsa, üst geçitleri dilencilik müessesesine çevirirse, vatandaşımı taciz edip sik sik ortada dolanırsa ben bu rahatsızlığımı dile getiririm kimse kusura bakmasın.

Elin avrupalısı seni turist olarak bile almak istemiyor ülkesine. Vize alırken adamı ikna ediyorsun. kalmayacağım, sadece gezi amaçlı diye. öyle zar zor alıyorlar. Bakın elalem ülke huzuruna, bütünlüğüne bu kadar önem veriyor. Bizde açın kapıları girsinler.. Bakamayacağın iti ne diye alıyorsun o zaman? Ben mecbur muyum senin artıklarınla uğraşmaya? Sen ne sikim devletsin? Elin arabı kim ki benim vatandaşımın yolunu kesip para istiyor, işini elinden alıyor?
Apoyu beslerken vicdanınız sızladı mı?
gazintepte ve kiliste yaşayan yada oradan geçmiş insanlar bilirler, dükkanların tabelaları arapça, orda burda dolanan parkları mesken tutmuş adeta kamp kurmuşlar. Evlerinde park namına oturak namına bişey koymayan devletleri varken, bizim buradaki kenar semtlerimize tecavüz ediyorlar. Sevmiyorum kardeşim suriyelileri, siktirip gitsinler
"geldikleri gibi giderler" kemal atatürk.