bugün

dindar ve dinsiz birbirini paralayan, aşağılayan kadınlara:

kıymet nadir'in http://demokratyanit.blog...et-nadir-bindebir/3092183 yazısına ithafen yazılmış olup, tüm kadınlara hitap etmektedir.

vakit ayırıp önce kıymet hanım'ın yazısını okumanızı rica eder, sonra da cevaben yazdığım yazıya bakmanızı temenni ederim.

Ne üstü kebap olacak kadar daimi zenginiz ne de altı Lara Croft modunda fantastik. Tek yapmaya çalıştığımız erkek egemenliği eline bırakılmış olan dini hakkaniyetiyle yaşamak ve hurafelerden, önyargılardan arındırmak. islam'ın özüne ulaşmak. Ali Şeriatı gibi olmak. Ne Emevi Sünni'si ne de Safevi Alevi'si olmamak. Bizi eşit yaratan Allah'ın buyruğunu değiştiren erkek egemenliğine son vermek.

inandığım din erkeği bana tercih etmiyor, onu benden üstün kılmıyor. inandığım dinin inananları bunu yapıyor. Din bezirganları, kafatasçılar, ikiyüzlü sahtekarlar, tuhaf iktidarlar ve onların yalakaları bunu böyle yapıyor. Ve ne yazık ki pek çoğu, inanan olsun inanmayan olsun bunun gerçekten de böyle olduğunu sanıyor.

Sitem etmişsiniz yazınızda. " Penis diktatoryasına " mutlak itaat ettiğimizi, size bakıp kendimizi ahlaklı gördüğümüzü, o diplomaları sırf duvara asmak için aldığımız...

Erkeklerin pipi siyaseti bi bize değil ki. Dini yönetimlerin olmadığı ülkelerde de kadınlar aynı durumlarda değil mi ki? iran'da cinsel obje diye kapatılan hatunla, Avrupa'da cinsel obje diye araba reklamında kaputun üzerine oturtulan ablanın arasında kaç fark sayarbilirsiniz bana?

Erkeklere bu dünyayı din/ dinsizlik/ ideolojiler vermedi. Erkeklere bu dünyayı, dilediğince at koşturma, at bulamayınca kadını hayvan gibi çifte sürme hakkını verenler yine sizler ve bizleriz.
Hani demişsinizya yazınızın sonunda "Kadını kadına kırdırıyor yani." diye ki ne güzel demişsiniz. Hah işte! olayın özeti o...
Siyasi iktidara çemkireceğim diye başörtülüye saydıran, iktidara yalakalık yapacağım diye kemalist / laik kadınlara saldıranlar hep bizlerin içinden çıkıyor.

Kadına en büyük kötülüğü gene kadın yapıyor. Ve işin tuhafı bu kötücüller en çok da kadın haklarından dem vuruyorlar. inançsal ya da siyasal bir ayrımdan dolayı berikini yerden yere vuran kadın, peşine birde kadın hakları dersi veriyor.

Biz hala şu seviyeye gelemedik; senin evrilirken radyasyona maruz kalan saçın ile benim yaratıcımın ört diye emrettiği saçım birbirlerine bulaşmasınlar.

Ben kendimi şahsım adıma içinde bulunduğum toplumun andavallarından da "karşı grup" denilen tarafın andavallarından da ayırıyorum. Allah bana örtün dedi, ben bunu yaptım. Kimin ne dediği, kimin kimi sapıklıkla suçladığını umursamadan. Ve "kapandım havalardayım, ahlakım yerinde cennet bana, cehennem yakışır size" gibi düşünen salaklardan olmadım. Başörtülü olmayan biri ile başörtülü olan birinin benim açımdan bi farkları yok. Ya da bu tarz ayrımların... Bu yüzden kendimi bu andavallıktan sıyırıyorum.

Ve bunu yapan ablalara sesleniyorum. Sizler birbirinizi yerken, erkekler tavana vurmuş libidoları ile bu halinize gülüyorlar. Dünyayı erkek egemenliğinden kurtarmak bi yana, sahip olduğumuz minumum hakklarıda onların ellerine bırakıyorsunuz.

Şeriat diye yırtınan ablalar, şeriatçı ülkelerde Allah'ın emri dışında herşeyin yapıldığını göremiyorlar. Kafasına örttüğü bir bez parçasıyla cenneti garantilemiş, berikini cehennemin en kuytu köşesine atmış, at gözlüğüyle yaşıyorlar.

Laiklik ya da Kemalizm diye yırtınanlar, klasik laik teyzeler Anıtkabir'e koşup salya sümük ağlayarak " ülke elden gidiyor atam!" diyorlar nedeni de okullarda başörtülü öğrenci olması. Ama bilmiyorlar ki Atam ordan gerçekten kalksa önce onun sonra topumuzun suratına tükürecek! " Bu ülkeyi bu hale getirin diye mi kurtardık!" dercesine...

" Başörtüsüz kadın perdesiz eve benzer, perdesiz ev ya satılıktır ya da kiralık " diye sosyal medyada paylaşılan yazılara destek veren kadınları hangi kategoriye almalı?

Başörtülü kadınlara "çöp poşeti" benzetmesi yapanları destekleyen kadınları hangi kategoriye koymalı?

Solcu sağcıya küfretmek isterken, sağcının kadınına giydirirken "hahahaha" diye kahkahası arşı titreten, sağcı solcuya küfretmek isterken kadınına giydirene destek verip kahkahası arşı titreten o kadınlara, o yaratığa ne isim vermeli?

Farklılıklarımız yüzünden birbirimizi boğazlarken suçu dine ya da dinsizliğe bularak daha ne kadar iki yüzlülük yapmaya devam edebiliriz?

Biz birbirimize tahammül edemezken, erkek egemenliğine nasıl son diyebiliriz?

Hiç kıyafetinden dolayı okula alınmayan bir erkek ya da kıyafeti toplumca kabul görmediği için otobüsten indirilen bir erkek duydunuz mu?
Bunlar sadece kadınların başına gelmiyor mu? Okula alınmayan başörtülü kız ile, mini etek giydi diye otobüsten atılan kız farklı zihniyetlerde aynı vandallığı yaşamıyor mu?

Suç dinde mi dinsizlikte mi? Yoksa erkeklerde, erkek egemenliğinde ama en çok da sorunun kaynağını saptıran erkek libidosuna hizmet eden kadında mı?

Bu kadar hemşire. Ben Allah'ın izni ile alacağım diplomayı duvara süs yapmaya niyetli değilim. Olmayan kocamın şirketinde vekaleten bulunma hayalinin peşinde değilim. Seni radyasyondan koruyan saçında umrumda değil, diğerinin kara çarşafıda.

Bana " iran'a git lan! " diyen salağıda takmıyorum, sana " git lan Avrupa'ya " diyen salağı da.

Ben kendimi onlardan ve sizlerden ayırıyorum hemşire. Kibir mi dersin, ukalalık mı bilmem, umursamam da. Ben sizler gibi değilim hemşire. Kadın hakkı derken, düşene tekme vuran değilim.
Dünyanın merkezinde değilim. Senin gibi sesimi milyonlara duyuramam belki ama ben yine de buradayım hemşire.

Samimi bir inançla tabi olduğum dinde "Allah kuluna inanmama hakkı verirken ben kim olur da yargılarım" diyenlerdenim.

Uzun oldu, başka söze ne hacet... Umarım okumuşsundur. Umarım sizler, yani yazarlar topluluğu samimi bir kalbi kırmamayı öğrenirler birgün.
aynı toplumda birlik içinde yaşaması gereken ancak bunun yerine birbirini kırıp döken bir yapıya büründüğümüzü çok da güzel özetlemiş yazar arkadaşımız.
kadın erkekten ya da erkek kadından üstün değildir. hemcinsler yerine tüm topluma ithafen yazılmış olsaydı, içeriği bana göre tüm toplumu ilgilendiren bir konudur, başlık ayrıma gitmemiş olurdu.
okumak hayli zaman aldı ancak zaman ayırdığıma değdi çevremdeki kişilerin de okumasını temenni ederek paylaşacağım. kalemine sağlık.
erkek egemenliğine karşı yazılmış yazıdır.

kadınların tarih boyunca ve günümüzde erkeklerden iki katı baskı altında olduğu ve zorluk çektiği bilinen bir gerçektir. elbette bu konuda yapılması gereken bir çok şey, atılması gereken bir çok köhne zihniyet vardır.

ama erkeklerin sırf erkek olduklarından ötürü tek bir ses çıkardıkları hangi konu vardır? bırakın artık bu sırf kadın olmaktan dolayı kadın dayanışması fikrini. karısına kötü davranan çocuğuna da kötü davranıyordur, kendinden daha düşük seviyede olanlara hatta hayvanlara da kötü davranır. bu bir toplumsal gelişmişlik sorunu. batının tek yaptığı ise bencil egoist zevklerinin peşinde koşmak.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar