bugün

annem ben sana ne yaptım da dünyadan gittin.

annem ben sana ne yaptım da beni öylece bir başıma bıraktın gittin..

şu hayattaki tek dayanağımdın, nefes alamıyorum annem...

nerdesin be anne, nerdesin...
15 sene önce bu gün bu saatlerde beraber sigara iciyorduk ege Üniversitesi Hastanesi bahçesinde. Dolmuştan inmiş ve bahçesinde oturalim sonra girelim düşünmüştük. Sen biraz korkuyordun. Bense senin korkunun saçma sapan agresif hallerimle bastırmaya çalışıyordum. Ömerağa'ya gidecektik doktor çıkışında. Sen öfleyip Pofluyordun. Ben senden daha çok korkuyordum o bilinmezlikte. Ikimiz de birbirimize bir şey Bello etmeden sadece sinire dönüşmüş duygularla davranıyorduk birbirimize karşı. Ayın 13 uydu ve günlerden carsambaydi. Saat 14:15 deydi randevumuz. ..sonra asagidaki şeyler oldu.

(bkz: http://www.uludagsozluk.com/e/15811969/)

Paralel evren diye birşey var ise şu anda 26 yaşındaki sbmo senin hayatta kalabilmek için Hastanede deli gibi sağa sola saldırmaya başladı . An itibariyle çok korkuyor. Korkunun ecele faydası yok cümlesini bir kaç dakika içinde anlayacak maalesef...

16 koskoca sensiz geçen sene.sesini duymadan, anne demeyi Unutarak. .. ama hep içimde.

Sana kırgınlıklarım, kızgınlıklarım var . Sebebi soracak olursan çok erken bıraktın ali ve beni.beraber görecek çok güzel Günlerimiz olabilirdi. Senden sonra olan güzel şeylerde sen de olmalıydın yanımızda. Beraber üçümüz çok daha mutlu olabilirdik. Ama sen on dakika içinde teslim oldun azraile. Hayatta hep teslim olmayı seçmiştin zaten. Keşke o gün savassaydin.

Seni ben yikadim, ben sandım sarmaladim. Ve 26 yaşına kadar öperim kadar çok öptüm , cok kokladim.

Artık söylenecek çok bur şey yok seni çok sevdiğinden çok ozledigimden başka. Şimdi 26 yaşındaki sbmo'yu teselli etmeye gidiyorum. Şu an çok perişan o.
Seni çok seviyorum.
çok seviyorum ya kız seni.
sana yalanlar söyledim affet.
seni çok özledim... keşke yanımda olaydında sığındığımda kanatlarının altına alaydın. :(
anne yaptığın oldu mu şimdi? sağlık sorunlarından dolayı ilk beş gün oruç tutamadın faturasını bana kestin. mahalledeki ihtiyaç sahiplerine 5 er kiloluk yağ şeker bilmem kaç kilo et falan. bitirdin beni anne. benim evde yok 5 kiloluk yağ be. neyse senin güzel canın sağ olsun hayatımın kadını.
çok kızdım tanrıya...

seni benden ayıran her ne ise çok kızdım. Bedenine kızdım.
Anneler çelik gibi olurdu hani.
bir hastalığın yenmesine nasıl izin verdin seni...

böyle cümleler kurdum... Kızma...
Biliyordum içindeki yaşama azmini... Sevdiklerin için,annen için,çocukların için,çok sevdiğin,sevdiceğin 35 yıllık hayat arkadaşın için çok çabaladın yaşamaya...

Olmadı... Kaybettin,kaybettik biz...

Şimdi bir mezar,taşına sarılmak geliyor içimden... Yapıyorum da...
seninle yalnız değilken mezarının başında,sana mektuplar yazıp gömüyorum toprağına.
umut büyüyor o küçücük mermer kaplı yerinde...

teşekkür ederim Anne...

beni ben yapan herşey için.
Canım annem ne kadar bana kızsanda seni çok seviyorum.
CANIM ANNiŞKOM
MAMa, Nema te, znam...
Ali nije to zauvijek, zauvijek ne postoji...
Vratit ćeš se ti kroz snove,
Kroz sjećanja,kroz uspomene..
Birazdan gelip 'uyumadın mı sen hâlâ? Ne oldu? Neden uyumadın?' diye sorgu suale çekeceksin beni. Bende her zaman olduğu gibi 'uyku tutmadı' diyeceğim. Sonra annen sana aynı şeyi yapacak. 'yattım anne yattım' deyip odana giderken 'sende yat sarı' diyeceksin. Ben yattım ki *

Seviyorum sizi hatunlar. Bir değil iki olmanızı ayrıca seviyorum. iyi geceler koca bebek ve iyi geceler validem. Sabaha görüşürüz *
iyi ki benim annemsin.
Bugün yine aniden gözlerim doldu sen aklıma gelince ama iyi ki gitmişsin buralar çok kötü.. arada keşke burada olsaydı beni kurtarsaydı diyorum tabii. Lakin olmaman daha iyi ben başımın çaresine bakıyorum. Kabrin nurla dolsun. Cennetin kapıları sana ve tüm annelere ardına kadar açılsın. iyi uykular...
allah hayırlı ölüm nasip etsin ama ne olur benden sonra öl be kadın .
sen gitsen ben ne yaparım be..

sensiz hiç bir şeyin tadı yok.
allah senden razı olsun.
canımsın herşeyimsin güzel anam...
Hiç bi ortak paylaşımımız olmadı bu gidişle de hiç olmayacak. Sen benim konuşmaya korktuğum insansın anne. Ne zaman konuşmaya kalksak ya tartışıyoruz ya kırılıyoruz. Sen başka şeyler istiyorsun ben duygularımı anlatmak istiyorum anne. Nasıl canımın yandığını nasıl acı çektiğimi anlatmak istiyorum. Daha bugün doktora gittim sonuçlar için ama size söyleyemiyorum sana bile söyleyemiyorum anne. Üzülmeni istemiyorum aklın bende kalsın istemiyorum. Evet anlaşamıyoruz evet paylaşamıyoruz duygularımızı ama seviyorum seni anne. Herşeye rağmen seviyorum. iyi bir anne olduğunu düşünmüyorum ama yinede iyiki annemsin diyorum. Biz bişey paylaşamasakta mutlu olduğunda gülen gözlerini seviyorum.
Keşke seni dinleyip fikirlerini hayatımda uygulasaydım.
Kimi insanlar hep aynı yaşta kalırlar. Ajda pekkan gibi... Bu durun pek çok insan için sevindirici bir olay olsa bile, bazı insanlar için çok acı bir durum olabilir.
Yarım kalan hayatlarda insanlar hep aynı yalta kalıyorlar.
Bu gün senin 15. Kez 55 yaşını kutluyorum. Her doğumgünü şen şakrak pek de oynak geçmiyor maalesef. Kimisi hüznün zirvesinde kutlanıyor. Doğum günün kutlu olsun güzel kadınseni çok seviyorumgüzUmarım olduğun yerde sevdiklerinle mutlusundur. Sensiz ama yüreğim her an seninle...

görsel
seni gülümserken görmeyi seviyorum. tütün'ü severken bir çocukla iletişim kuruyormuş gibi cevap alamayacağını bildiğin halde kediye sorular sormanı, en ufak şeyden bile zevk almanı, mutlu olmanı, sinir ataklarım gelince delirmeme rağmen zarifliğinden ve sakinliğinden taviz vermemeni ve bu ailede en çok sorumluluğun senin omuzlarında olmasına rağmen hiç sıkıntı değilmiş gibi bizimle alakalı her şeyi keyifle yapmanı seviyorum. gözlerinin su mavisi rengini, göz çevrendeki o çizgileri, boynundaki benleri, hiç sevmediğin damarı gözüken ellerinide seviyorum. senin her şeyin mutlu ediyor beni umarım bende seni mutlu edecek davranışlarda bulunan bir evlat olabiliyorumdur
mor ve ötesi'nin şarkısında geçen sözler gibisin.

"var mısın? yoksun.
var mısın? yoksun.
iki gözüm kadar eminim, sen yoksun"
hayat bana sadece doğduğumda bir hediye verdi ve sonra da karşılığını ödetti sanırım ama değmiş.
yaptığına analık denmez be kadın, artık sevgi bekleme benden.

şu başlığa girip ne kadar entry varsa okudum herkes annesini övmüş ya da keşke ölmeseydi demiş.

ya sen? benim için ölüden farksızsın. Varlığına hiçbir zaman alışamadım, yokluğun eksik olmuyor.

Madem bakmayacaktın niye doğurdun be kadın? artık sevgi bekleme benden.
ekleme: beni kaybettin.
Param bitti anne.
Annecim teflon tavanı çizdim diye bu kadar çemkirmene gerek yoktu bence.
Sen o tavaya bakınca çizikler görürken, ben çizgilerden oluşan bir sanat eseri görüyorum.
içimdeki sanatçıyı ortaya çıkardığımı düşünüyorum.
Of anne.