bugün

kocaya karşı gizli bir tehdit cümlesi
babasıyla yasayan ayrılık maduru cocuk repliğidir
- ben annemin evine gidiyorum!
+ ne olur gitme(!) kapi acik, arkani dön ve cik istenmiyorsun artik, o musmula suratli annene selam söyle seni cekemem artik! * *
- ben annemin evine gidiyorum
+ horrr...
- kalk be hayvan herif uyuyorsun ben gidiyorum
+ gelirken uzun samsun da al hmmm...
+ geri getirirsem allah belamı versin
-ben annemin evine gidiyorum.
+selam söyle.
- ben annemin evine gidiyorum, diyoruuum.
- ya beni niye dikkate almıyorsun?
+ ağlamayı unuttun!
-ben annnemin evine gidiyorum
+sen elini kana bulama hayatım ben giderim
(bkz: ben annemi nevine gidiyorum)
+ ananı da al git buradan
- hayvansın tayyip
gelirken 2 paket sigarayla bi küçük rakı al - sözleriyle olayı "ti" ye alabilirsiniz karşınızdaki dumur olur * *
güçlü kadının asla söylemeyeceği cümledir. otele gider, arkadaşına gider, gerekirse adamı evden kovar ama anne evine gitmez. *
iyi demek ki hayatta, gidecek bir anne eviniz vardır. ne güzel.
- ben annemin evine gidiyorum,
+ ben de geliyorum, suyu da kesmişler.
"gece gece karanlık çökmüşken olmaz, seni ben bırakayım annenlere." denilerek eşin gönlünü almak amaçlanabilir.
karı-koca arasında kız-kadın tarafının söylediği sözdür.
eğer çocuklarınız var ise ve kendisi çocukları da alıp gittiyse çok acıdır.
ertesi gün haberlerde katliam haberleri çıkmasına neden olacak söz.
gereksiz kavga cümlesi...

Ben olsam evi terkederken "ben annemin evine gidiyorum" demem, nesi tehdit ki bunun, "Ben Serkan'ın evine gidiyorum" de, bak nasıl tutuşur.
Kocaya karşı söylenmiş ağır bir laftır.
Bu laftan sonra adam yalvarmaya başlar.
Ananın amına kadar yolun var diye cevap verilir.
Bunu söyleyip gelinin annesinin evine giden erkek arkadaşım var benim. Kızın annesi damadı çok seviyor diye fırsata çeviriyor hain.
Birgün arkadaşım eşiyle tartışıyor. O sinirle evi terk ediyor. Çocuklarıda yanına almıyor. Tabii bizim enişte biliyor annesinden başka gidecek yeri yok. Hemen çocukları aldığı gibi arabaya atlayıp arkadaşımdan önce annesinin evine gidiyor. Bizimki annesinin evine vardığında bir bakıyor ki; kocası, çocukları evde- annesinin bir şeyden haberi yok tabii yalnız anlıyor tartıştıklarını.- enişte bey gönlünü alıyor. Çay içip sohbet edip eve geri dönüyorlar.

Eşler birbirini seviyorsa o gidişin dönüşü elbet vardır. Sinir anında ağır sözler söyleyip daha çok kalp kırmaktansa evden çıkıp sakinleşip geri dönmek daha iyidir.
Evli kadınların en etkili silahı.
Bu cümleden sonra erkek yalvarmaya başlar.

+ hayatım lütfen, bir daha olmayacak söz...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar