bugün

her zaman değil ama çok güzel yazılar yazdığını biliyorum.
rahmetli yazdığı vakitler iyi yobaz öttürürdü. yobazların korkulu rüyasıydı.
yazılarını az okumamıştım iyi insandı rahmetli.
Iyi bir gazeteciydi. Cumhuriyet değerlerini savunan bir kimseydi. Ülkenin bugünkü gündemini belirleyen emir kulu journalizmine kapılmamış bir kimse olduğundan vefatı emir kulu destekçileri arasında sevinç yaratacaktır.
merhuma Allah'tan rahmet kederli ailesine, sevenlerine sabır ve metanet dilerim.
Allah rahmet eylesin.
Kendisini tanıma imkanım Olmuştu. Her ne kadar politik duruşlarımız farklı olsa da Ölüm, Siyasi GörüşlerDen Çok daha Esaslı. Üzülmeden edemiyor insan.

ilk karşılaşmamızda Henüz üniversiteyi bitirmeme 2 sene vardı. fotoğraflarında olduğundan daha Yaşlı göründüğünü düşünmüştüm. Elini omzuma koymuştu. bekir coşkun’un böyle babacan halleri vardır. Mesela cumhuriyet okuyucusu bekir bey’i çok tutardı. Elini omzunuza koyduğunda okuyucularına yakalanırsanız sizden popüleri yok. Neyse, Sonra bir tesadüf eseri asistanı ile yakın arkadaş olduk. O aralar odasına gidip gelmelerim sıklaşmıştı. Bir gün, Odasında sohbet ederken, NeLer yapmak istediğimi söylemiştim Kendisine. bunların Bu zamanda pek iş yapmayacağını ima etmişti. Yerden göğe Haklıydı. Ben de medya alanında şansımı daha fazla zorlamadım zaten. Aslında Akademiye yönelişim ikinci Bir TercihDiR.

Bir de Bazı hüsran dolu hatıralarım var. Onlar bana kalsın. Yeri değil. Zamanı gelince hatıralarımda yazarım belki.

Mümtaz soysal’ın bekir coşkun’a imzaladığı bir kitap kütüphanemdedir. Bekir coşkun’dan Bizzat almıştım. O dönemlerden Bana kalan belki de tek hatıra. Önce hocaların hocası mümtaz hoca’yı sonra bekir abiYi kaybettik. Hatıraları bendedir.

Allah rahmet eylesin.
allah rahmet eylesin.

https://www.haberturk.com...hayatini-kaybetti-2839947
Gece gece üzmüştür. naif, kibar, mükemmel bir insandı.
Akciğer kanseri tedavisi gördüğünü biliyordum. Bir de kendisini 80 yaşlarında sanıyordum, 75miş. :(
Aydın zihniyetin yüreğine çöreklenen hüzünlü kayıptır.
Üzmüştür.
Sözünü sakınmayan ama nezaketini de asla yitirmeyen şahane adam... Güle güle...
Huzurla uyu...
görsel
Hakka yürümüş.
Allah rahmet eylesin.
Hayatını kaybetmiş.
ışık içinde uyu.
Seni tanıdığım, taleben olduğum için çok mutluyum. Naif, kibar, mükemmel bir insandın.
kemal sunala filmleriyle cumhuriyeti yıktı demiştir.
24 haziran tarihli yazısı, zamanınızı ayırıp okumanızı naçizane tavsiyemle tarafınıza sunarım.

spoiler

Büyük depremde yıkılan yuvaların altından sürekli çocuk sesleri geldiği günlerde, Bekirpaşa Beldesi'nde çöken dört katlı evin altında da küçük bir kız çocuğu, büyüklerin onu kurtarmasını bekliyordu… Macar kurtarma ekibi oradaydı… Onların Manş adlı köpekleri, küçük Hatıra'nın kokusunu almış, yerini göstermişti…
Kurtarma çalışmaları uzadı…
Küçük Hatıra'ya hemen su vermek gerekiyordu, ancak ulaşılması zordu…
Köpek Manş, dar deliklerden süzülerek boynuna asılı şişe ile Hatıra'ya su taşıdı…
Yıkıntıların içinden her çıkışında, kuyruğunu sallıyordu…
Hatıra, tam 82 saat sonra yıkıntıların altından kurtarılabildi…

*

Ve aradan bir yıl geçmişti, Macar kurtarma ekibi yıldönümü nedeniyle Türkiye'ye geldi… Doğruca izmit'in Bekirpaşa Beldesi'ne koştular… Kurtardıkları küçük Hatıra'yı aradılar…
Hatıra, atkuyruğu sarı saçları, renkli gözleri, sevimli yüzüyle oradaydı… Onu kucaklayıp, çok mutlu olduklarını söylediler…
Ve birisi daha orada, on adım uzakta ağzında bir demet çiçekle bekliyordu..
Manş…
Komut verilince çiçekleri götürüp Hatıra'ya verecekti,,,
Ama ağzındaki çiçeğin anlamını bilmediği için, komutu alır almaz çiçeği savurduğu gibi Hatıra'nın üzerine atladı, sarmaş dolaş oldular… Macar ekibin başı Laszit Lehoczki ağlamaya başlamıştı…

*

(O depremde çoğu çocuk, 37 kişiyi köpekler kurtardı…)

*

Türkiye günlerdir Sapanca'da dört ayağı kesilip ormana atılan küçük kara gözlü bir köpek yavrusunu konuşuyor…
O kara gözlerini insanlar unutamadılar…

*

Gelişmiş ülkelerde her evde bir kedi, bir köpek, bir kuş, kısaca insan dışında bir canlı vardır…
Gelişmemiş toplumlara bir bakın; tümünde hayvanlar yasaklıdır… Bir başka canlıyı sevmeyi öğrenmemiş çocuklar, başka insanlara hiç mi hiç acımazlar…

*

Bugün seçim var…
Oy kullanırken “tüm canlıların sorumluluğunu taşıyan insan” olarak, onları da düşünün…
Sandığa doğru giderken, bir küçük kara köpek, kulakları ine kalka peşinizden koşacak…

spoiler
bugün yayınlanan yazısı ile tarihe çok derin bir not düşmüş.

https://www.sozcu.com.tr/...skun/ayaktakiler-2300756/
Özledim. O bir okuyuşta bitirdiğim sımsıcak yazılarını. Dilerim kendisi iyidir. Varsın gelmesin bir daha o yazılardan. Kendisi iyi olsun. Aramızda olsun. Bize yeter.
akciğerlerinden rahatsızlık geçirmiş.
acil şifalar diliyorum kendisine.
vaktiyle sabah gazetesi gibi ele geçirilmiş, çürümüş, kokmuş, köhnemiş bir basın yayın organında tutunabilmek ve her şeyi inat gerçekleri korkusuzca dile getirmeye devam edebilmek adına gerçekleştirdiği onurlu çabasıyla hatırlarız kendisini.
kendisi, konuşurken sıklıkla takılır. pelteklik sorunu var. bu yüzden ekranlarda da fazla göremeyiz kendisini.
fakat kalemi kuvvetlidir.
okuyucularıyla buluşmaya devam eder umarım.
görsel
Darbe saçmalığından beri yazdığı her yazı başyapıt.
Şu aralar sadece onu okumaya tahammül edebiliyorum. Diğer herkes ya hayaller aleminde yaşadığından ya da korkudan kıvırtıp duruyor.
Varolsun.
yardırmıştır;

http://www.sozcu.com.tr/2...mhuriyete-dua-et-1327859/
görsel
çok güzel yazmış yine;

http://www.sozcu.com.tr/2...-basbakani-kovdu-1218024/
davutoğlu'na yazdığı mektupta, malum şahsın davutoğlu'nun çok geç fark ettiği karakterini pek güzel ifade eden abimizdir.

http://www.sozcu.com.tr/2...-cok-acik-mektup-1216533/

dediklerine sucukçu muhasebecisinin kanlarını heder ettiği mavi marmara kurbanlarını ve satışa getirdiği müslüman kardeşleri de eklemek lazım.

(bkz: rte nin müslüman kardeşleri satması)
--spoiler--
Memleketi batırdıktan sonra ingiliz gemisine binip kaçmak da yoktur bizim tarihimizde
Bizim tarihimiz 1919’da başlar
--spoiler--

http://www.sozcu.com.tr/2...iz-1919da-baslar-1210321/