bugün

Piyano sahnesi gülmekten kırar geçirir.
(bkz: behzat ç)
(bkz: ebeyin *)
kırk beşinci bölümde akbabuş ile hayaletin çerez muhabbeti yaptığı sahne ile beni benden almış dizidir. *
tam olarak şu olmuştur: http://www.youtube.com/watch?v=BZjGADf9Ur8
47. bölümün fragmanının yayınlandığı dizi.

--spoiler--
behzat amirim vuruluyor.
--spoiler--

http://www.startv.com.tr/behzatc/behzat-c-108.html
47. bölüm fragmanına göre amirimizin vurulduğu dizi. rüyadır, hayal falandır demi sözlük? cevdet gibi yelek de giymez amirim. bekliyoruz.
akbaba'yı arayan bir kadın vardı, ne oldu ona? gazete gipürlerinin arkasındaki kadınla ne zaman kesişecek yolları?

hadi hayalet yeniden aşık olsun birisine, şenlensin dizi yeniden. hayaletin bir tarafı eksik oluyor bu şekilde.
sözlüklerin abarttığı vasat dizi.
--spoiler--
la amirim vuruluyo ya la..
--spoiler--
türk dizi tarihi'nde, ilk beş içinde kendine yer bulabilecek dizidir.

alışılmışın dışında işleyen senaryo...

politik dokundurmalardan korkmayan bir ekip...

yeteri kadar kahramanın bulunduğu sektörde, anti-kahraman yaratma başarısı...

komedi, dram ve aksiyonu bünyesinde barındıran yapıt.

izleyin, izlemeyenlere izletin.
akbaba hayalet ve cevdet in aynı evde kalmasının gittikçe komikleştiği dizidir.
--spoiler--
hayatın amına koymasak mı
--spoiler--
son yayınlanan fragmanda behzat vurulmuştur. merakla bekliyoruz.
hala tek bir bölümünü dahi izlemediğim türk dizisi.
çok şey kaçırıyorsun diyenlere peşin edit : kaçmıyor birşey bir yere, izleyebileceğim onlarca bölümü var bana. ya sana kaç bölüm var?
behzat ölse de kurtulsak dediğim dizi. hayır amacım trolling değil. cidden sabahtan akşama kadar sözlük olsun, çevre/ortam olsun ''Behzat çeeeee behzat çöööö'' yeterin arkadaşım. ne adammış, ben bıktım her gün sağda solda dizi özetlerini dinlemekten.

kısaca; bitmesi gereken dizi.
47. bölümde ercü ibnesi bile vurmuş olabilir amirimi. hatta o vursa da tekrar dönse şu diziye. bi hıncımızı alamadık ibneden.
46.bölüm

harun larissanın dolandırıcı olduğunu öğrendikten sonra eve gitti önce cama vurdu ardından kapıyı çaldı. cama vururken camlarda ki korkuluk dikkatimi çekti larissayı kesmeye gelen adam camı kırdı girdi** sanırım evin tüm pencerelerinde demir parmaklıklar yok buradan onu anlıyorum 2.si bu suna mıdır nedir bitirim narkotikçi aziz başkomiser* kendisiyle daha önce çalıştığını söylemişti aziz başkomiser daha önce ki kesik parmak cinayetini çözdükten sonra emekli olmuştu adam 15 yıl yatıp çıktı şimdi buradan merakım suna kaç yaşında kaç yıldır polis*.bu suna dan şüphelenir oldum kesik parmak için çok flash back çıkar gibime geliyor gelip bilgi istemesi uyuşturucu olması işin içinde daha önce aziz başkomiserle çalışmaları aralarında bir sır olabileceği falan flan umarım böyle olmaz o değil fragmanda amirim vuruluyor ölecek mi acaba. mal behzat ölse dizi biter dedirtmezler umarım bize amirim böyle polemiklere girmez. ölür efendi gibi çıkar.
65. bölümde harun un gizli eşcinsel oldğu ortaya çıkacaktır. behzat komser de roma imparatorunun kayıp oğlu.
diziye olan önyargımı kırarak sonunda bugün ilk bölümünü izlemiş bulunmaktayım.

hakkında okuduğum yorumları hakketmiş gayet başarılı bir dizi olmuş.

ve işin en güzel tarafı önümde izlemek için tam 45 bölüm var.
ayda bir tunali new castle pub da gordugum dizi oyuncusudur.
her şey iyi her şey güzel ama tek kötü yanı günü. saati demiyorum, günü. pazar günü saat 22.15 milletin ütü saati, ne bileyim banyo saati be arkadaş. yarın milletin işi gücü, öğrencinin okulu var. yapmayın etmeyin, şu diziyi cuma veya cumartesi'ye alın isterseniz gece 1'de başlatın.
ikinci sezonundan beklentiler büyüktü. Efsane olmasını falan bekliyorduk sanki. Oysa şu ana kadar bir iki bölüm hariç ne çözülen cinayetler cinayet, ne de arka plandaki hikaye adam gibi. Şule ve Behzat'ın depresyonları ise artık kabak tadı verdi. Depresi karakter yapılır da hikayeyi bir yere götürür. Şule ve behzat sırf depresyon uğruna depresifler dizide. tamam, başlarına gelenlerden sonra muhakkak bunalıma gireceklerdir ama hikayeyi anlatmana özellikle faydası yoksa ille de her bölümde 15 dakika depresif şule, suskun behzat göstermene de gerek yok.
bu gece de iple çekiyoruz başlamasını...
her bölümünü, her saniyesini, reklam aralarını bile hatta ankaraya gidip setini izlediğim dizi, herkesin sevemeyeceği, sevdikleriyle kendine yeten reytingde gözü olmayan bir dizi.
leyla ile mecnun'la birlikte bana bir daha türk dizisi izlemem lafını yediren yapım. bazı yanları kafayı kurcalasa da - bir çok kez behzat ç'yi ortadan kaldırma şansı yakalamışken birşey yapmamıştır ağır abiler - içtenliğiyle insanı kendisine bağlıyor.
fragmandaki vurulma sahnesi yuzunden tirnak kemire kemire bu geceki bolumunun baslamasini bekledigim dizi.
geçen hafta hayaletin akbabanın kulağına parmağını sokarak akbabuşu hoplattğı sahne hala aklımda adamlarda hem komedi var hem hüzün var hem eğlence var hemde macera var eee daha ne olsun be abi. merakla bekliyoruz yeni bölümü şöyle yarım saat falan kaldı başlamasına.