bugün

belirli bir süre çalıştıktan sonra, iş ile ilişiği kesilen ya da ilişiğini kesen ve aylığa bağlanan kimse.
yıllardır sabah işe gidip, akşama kadar çalışmaya alışmış kişilerin, yaşlandıkları için işten ayrılmaları ve tam bir depresyon sebebi.
(bkz: emekli şehri)
(bkz: emekli maaşı)
baban ne iş yapıyor sorusunun olası yanıtı. ama bu yanıtla işkence bitmez. ardından nereden emekli sorusu geliyor. ssk'dan deyip geçmek en mantıklısı.
göbeği kendisinden önde yürüyen insanlar topluluğu.
türkiye de yaşayan türlerinin nesli önümüzdeki 30 yıl içinde tükenecek olan yavaşlamış organizma.
(bkz: emeksiz)
hali hazırda emek sarfetmiş.
devletin zorla kestiği parasını , büyük bir zorlukla almaya çalışan devlete emek vermiş bir birey. rtenin herdaim öldürmek istediği oğluna yeni gemicik aldırmasına engel olduğunu düşündüğü insanlar.
günlerdir merakla beklenen zammı açıklanmış olan emekçidir.

--spoiler--
En düşük emekli maaşına ilk 6 ay için yüzde 20.4, en yüksek maaşa yüzde 4.5 zam yapıldı. ilk 6 ay maaşlarda en az 63 liralık artış olacak. En düşük SSK emeklisi maaşı 683 liraya çıkacak.
--spoiler--

http://www.ntvmsnbc.com/id/25040345/
türkiye de 9 milyon kusur nicelik olarak rakam ifade eden ama komik maaş ve zamlarla hayattta kalmaya çalışan başka varlık gösterremeyen insan topluluğu. ayrıca gandinin oylarına göz diktiği ama temsilcilerini bile muhatap almayan bir kesim.
türkiye'de emekli olmak malesef sefalet demek, avrupa ülkelerinde emekli olmak rahata ermek derken, türkiyedeki insanlar emekli onlunca iş bulma stresi yaşıyor, bulduğu işlerde de verilene razı olmaktan başka seçenekleri yok çünkü, hala ''büyüyoruz, türkiye zenginleşiyor'' diyenler bir daha düşünsün.
işçi emeklisi olanları en son % 1,5 gibi korkunç bir zam almıştır.

kimisinin maaşında yaklaşık 20 liraya tekabül ediyor. şimdi neler neler yaparlar o parayla, moruklar...

edit: intibak yasası nedeniylede yaklaşık 60 bini 10 lira zam alacakmış. bu kadarda para verilmez arkadaş şımaracak şimdi bu moruklar. 10 lirayla riyango alsalar zengin bile olurlar belki...
maaş alınca marketten toptan alışveriş yapan yılda bir kaç kere kırmızı et yiyen aile büyüğüdür.
türkiyede erkeklerin yaş ortalaması zaten 65 70 arası hükümet saolsun 65 yaşındada emekli edicek ben ölünce karı arkadan br tane alır onla parayı çatır çatır yer (bkz: helal olsun)

nerde bu millet nerde bu devlet ?

sen almanların ingilizlerin işçiye verdiği saygıyı değeri veriyormusunda emekli yaşlarını aynı yapıyorsun ey hükümet ? almanın ingilizin yaş ortalaması 85 90 ulan insaf be bazen çok merak ediyorum

acaba emekli maşı aldıgım günleri görebilcekmiyim ? yoksa bu teyze gibi kuyruktamı ölecem

http://gundem.milliyet.co....2010/1304007/default.htm
Evdeki tuvalet kağıdının kalitesi düşmüş ise, pınar kaşarı sadece reyonlarda görüyorsanız, eskiden migros'a giderken şimdi kendinizi a101'in ve bim'in kapısında buluyorsanız, bilin ki artık tam profesyonel emeklisinizdir.
emeği olan kimse.
(bkz: red)
bursa'nın emek mahallesinde oturanlara bir hitap şeklidir, 'emekli'.
Eskişehirin emek mahallesinde oturan kişi.
7200 günü doldurunca kazanılan ünvan.
Bütün gençleri sömüren ülkenin belindeki kambur yığını.

Nefret ediyorum bu emeklilerden, emekli olan akrabalarımla ilişkiyi kestim. O derece...
Sömürücü vasat kitle.

Tr'deki en nefret ettiğim, en haysiyetsiz, en namussuz insan güruhu emeklilerdir.

Her emekli ülkeye zarar veren bir parazittir.

Hepimizi sömürüyor şerefsizler.

Emekli olan akrabalarımla tümden ilişkiyi kestim. Emekliler benim gözümde imha edilmesi gereken parazit sürüsüdür.
(bkz: Emeklilik kaldırılsın)
Aylardır maaşlarının iyileştirileceğı geyikleriyle devletin en üst kademeleri tarafından dahil oyalanan topluluk.