bugün

power fm de yayın yapan, gerçek ismi 'jerfi benveniste' olan şahıs, yabancı asıllı olmasına ragmen türkçeyi çogu kişiden daha güzel kullanır.
hafta içi her gün 18:00-20:00 arası power fmde djlik yapan , ilk zamanlar hızlı konuşmasından hiç birşey anlaşılmayan ama zamanla konuşmasını da tarzını da fazlasıyla sevdiğim , çok çok komik insan.
esprilerini herkesin anlamayacağı şekilde yapan mükemmel radyo şovmeni.
şu an power fm de çalışan , havayı koklayan adamla muhabbetleri süper olan , türkiye nin en iyi bir kaç dj inden biri.
oğlunun ismi eros olan dj.
kimi kimi derse girerken green cafe'nin önünden geçerkene* duyduğum ve her duyduğumda bana evimi özleten türkçeyi senden benden daha iyi konuşan* ve kaliteli esprileri olan hatta kaliteli muhabbeti espri olmasa da dinlenebilecek dj'dir kendileri.
yazın geveze ile birlikte parkorman 'da gösteri yaparak, yaz günlerime neşe katmış insan.
metinlerini ingiliz ve amerikalı kimselerden aldığını düşündürür insana. bu kadar amerikanvari espri yapılmazki canım. lakin arada sırada sanki seyirciyle konuşuyormuş gibi yapıp patlattığı espriler insanı gülmekten hoplatabilir.
kendisi keldir ve bunun kendisine hatırlatılmasından nefret etmektedir...
(bkz: bay e)*
bir zamanlar klas fm'de yayın yapan * ve ogün bu gündür dinlemeye çalıştığım * türkiye'nin en iyi radyo programcısı.
italyan baba ve ispanyol asıllı türk bir annenin evladı, asıl işi reklam müzikleri yapmak olan ve bunun için 2 stüdyosu bulunan power fm'in gözde programcısı.

(bkz: ah lanet olsun)
(bkz: aa hadi ama)
müthiş radyo programcısı. güzel espriler.
hafta içi hergün saat 18.00 ' eğer boşsam dinledigim dj.
hafta içi ve hafta sonu saat 18.00-20.00 arası mutlaka dinlediğim müthiş ötesi bir dj. * *
hafta içinde günde ortalama 5 er dakikalık 8 skeç yaparak çok para kazandığını iddia eden taklitçi dj..
lakin dinlenesidir..kötünün iyisidir..
(bkz: ehven i şer)
albüm yapmayı düşündüğünü ve slow parçalardan birinin adının "telefon çalmıyorsa aramayan benim" olacağını açıklayan dj. temmuz ayının son haftası-yani bu hafta içinde sanırım eşinin doğumgünü vardı, şöyle birşey söylemişti: "geçen yıl doğumgününde eşime baskül aldım, hani bayanların takıntıları vardır ya onu aşsın diye. o da bana yılbaşında cetvel aldı..."
isterse esprileri çalıntı olsun, bayıldığım dj'dir. toplu taşıma araçlarında aptal aptal sırıtmanıza, muhtelif yerdeki insanların "bana yavşıyor" diye düşünmesine neden olur. işten eve dönmeyi eğlence haline getiren başka bir şey olamaz sanırım.
mümkün mertebe otobüs içindeyken dinlememeye çalıştığım ama çarşamba günleri 19:20 de dersten çıktığım için dayanamayıp dinlediğim, sıkıcı otobüs yolculuğu boyunca bana sürekli kahkaha attıran, otobüstekilerin manyak mı lan bu bakışlarına maruz kalmama sebeb dj.

sözlükte kimliğinin gizli olmasının verdiği rahatlıkla acayip çapkınım, kırdığım cevizlerin haddi hesabı yok diyen kimi yazarlar gibi değilse cidden beraber takılınabilecek adam.
son derece sempatik bir dj. konuşması beni benden almaktadır.
(bkz: kapçık ağızlı) yaya yaya konuşmakta, sinir etmektedir.
asteriks filminde seslendirme yapan manyak adam.
"insanlar neden bir sevgili arayışında olduğumu soruyorlar, çünkü evliliğimin ilk yıllarında karım beni çıplak gördüğünde üzerime atlardı, şimdi ise üstüne bir şey giy üşüteceksin, bir de senle uğraşmayalım diyor"

"karım onu aldattığıma inanmıyor, ben de çok ısrar etmiyorum, en büyük engeli aşmış bulunuyoruz"
parayı bulmuş radyocu.
hızlı konuşmasının sebebini, "boşluk bırakmamaya çalışıyorum böyle hiç kimse bana hiç bir şey soramıyor ve yöntemi karım sayesinde keşfettim" diye özetleyen muzo'dan sonraki favori listesine aday olan power fm programcısı. ayrıca havayi koklayan adam'la muhabbeti çok süper olan kişi