bugün

Kahramanların özelliklerine bakılırsa süperman Batman i döver.
Sırf adı ile 500 milyonu garanti olan bi film yapıp deadpool tarafından tokatlanmış filmdir. Batman ve superman kapışmasının finalinde zaten gülmemek için kendimi zor tuttum. Koca superman kezbanın birisi tarafından kezbanca bi nedenle kurtarıldı adamın bütün karizma resetlendi. Zaten ondan sonra en iyisi ölmesiydi.
Batman neden superman e bileniyor bu filmde anlayan var mı? Batman superman i kıskanıyor teması bile daha inandırıcı olurdu. Bu tarz hatalar her şeyi gölgede bırakıyor. 250 milyon dolarlık bütçen var ama filme adını veren durumu açıklayacak bir senaryon yok mu.

Senaristler, yönetmen toplanmış tek dal cigarayı döne döne şöyle olsun böyle olsun diye diye filmi tasarlamışlar batman hayranı zengin adamın birini gaza getirmişler o da alın len amk 250 milyon dolar işinizi görür mü, sizden kıymetli mi, zaten para puşta yakışır demiş vermiş.

Haa izler miyim her zaman izlerim. Ama inanıyorum ki çok çok daha iyi olabilirdi. 250 milyon dolar harcayıp seyirciye siktir oradan dedirtmek de başarı tabi.
filmi geçen izlemeye çalıştım ama bitiremedim uykum geldi. kostümler, görüntüler falan güzeldi ama. ışık mışık.
kurgu, planlama ve temelsizlik açısından kötü bir filmdir. filmin kendi içindeki saçmalıkları bir yana DC evreni açısından taşıdığı saçmalıklar da cabası. düşünün bir bina yapıyorsunuz, binanın çatısını mı yaparsınız önce temel mi atarsınız? yap abi temelini, şöyle karakterleri bir anlat göster, tanıt. ondan sonra zaten hepsini bir araya getirirsin. bunlar ne yapıyor önce bir araya getiriyor sonra anlatıyor. bak wonder woman'a. mis gibi film olmuştu.

--spoiler lı yorumlar--

- en sevilen kahramanlardan olan iki tanesini birbiri ile kapıştırmanın anlamı nedir? hani film içinde bir süre karşı karşıya gelirler(ilk avengers filmindeki thor vs iron man & capt. gibi) ama bütün filmi bunun üzerine kurmak nedir? kafaları nasıl güzeldir?
- alfred o bizim düşmanımız değil diyor, hacı batman alfred'i dinlemez mi? neden öyle diyorsun demez mi? hadi alfred'i dinlemeyi geçtim, batman o kadar mı mal onun düşman olduğunu sanıyor? o kadar insan ölmüş tamam da sonrasında kurtarılan dünya ne olacak? batman nasıl bunu göremiyor? bu adam dedektif değil mi? sherlock holmes'un süpoer kahraman versiyonu değil miydi? batman'a yakışmayan bir olay örgüsü olmuş.
- superman bu kadar karanlık resmedilir mi? superman demek umut demektir, ışık demektir, iyiliğin timsalidir. ayrıca superman o kadar da egolu değildir, yok öyle filmin başındaki gibi "terörist hanımımı tehdit etti de anasını bellerim de". superman bu superman. öyle artizliklere girmez hiç. kaldı ki dünyanın anasını ağlatan zod'u öldürmek için bile man of steel'in sonuna kadar bekledi bu adam, teröristi hatuna silah dayadı diye duman ediyor. yok ya.
- abi neden superman'ın kendi filminde olabilecek düşmanını bu filme altı boş bir şekilde koyarsın. doomsday karakterinin superman bir anlamı, bir mantığı var. bu filme tamamen altı boş şekilde koydun ve yedin bitirdin.
- neden diğer karakterlerin derinliklerine yeterince inmeden onlara yer verirsin. man of steel güzel bir başlangıçtı mesela. wonder woman'ın solo filminin bu filmden önce çekilmesi gerekmez miydi? ayrıca önce batman'ın solo filmini yapıp batman'ın robin kostümüne bakarak neden o kadar kızdığını anlatsalardı daha dolu olmaz mıydı? bu film bu anlamda bile o kadar gereksiz oluyor ki?
- bir de justice league filmindeki kötünün toplatığı o küpleri bu solo filmlere serpiştirip orada anlat mesela. kötüyü önceki filmlerde göster, o işi planladığını göster. insanları bi ısındır.

--spoiler lı yorumlar--

- son olarak dc elindeki sevilen karakterleri kullanmalı bunlara shazam'den daha fazla önem vermeli diye düşünüyorum. umarım dc evreni bundan sonra en güçlü karakterleri olan batman ve superman'ı doğru şekilde kullanmayı başarır.
Eleştirmenlerin çok gömdüğü film. izleyenler beğendi genel olarak bende öyle.

Eleştirmenler yönetmenin renk plaetini bile eleştirmiş çok karanlık diye.

Ulan batman filmi bu. Marvel filmi gibi değil ciddiyet var. tabi karanlık olacak.

Filmin tek sıkıntısı senaryoydu. Batman az gözüktü. O da o kadar da kötü değildi. Batman ve superman i bir araya getirmek çok zor bir şey kolay değil.

izleyin derim ben kritikleri sallamayın. Amerika aleyhine bazı mesajlarda var filmde yakalayanlar olmuş o kritiklerin düşük olmasında bunun da etkisi var.
superman'li sahneler çok daha az olsaydı ama dövüş sahnesi kalsaydı ve martha rezaleti yaşanamsaydı, batman'e ve hikayesine daha çok ağırlık verilseydi, yani bir batman filmi olsaydı bence en iyisi olurdu. nolan'ın serisi bence de film olarak çok hoş ama bi batman havası olmadı hiçbir zaman, christian bale çok kötü bir seçimdi ve joker'in falan hep gölgesinde kaldı o seride...
"Amerika'da ki en eski yalan nedir biliyor musun? Güç, masum olabilir."

görsel
martha sahnesinde sıçmaya başlayan doomsday ile birlikte sıvayan vasat film.

yalnızca bir sahne var ki; batman'in o depoda martha'yı kurtarmak için adamlara daldığı sahne. gelmiş geçmiş en iyi batman sahnesi olduğuna arabam üzerine bahse girerim. sahne, resmen batman arkham serisini oynayan birinin elinden çıkmış.
Spaydi sen panteri sik sen onu al aaa vision ıskaladı teması yerine kanın akıyor mu gibi haykıran bir gannicus gibi ben ve Spartacus edasında bir henry, gecenin gündüzle şafağın alacakaranlıkla ve en marjinali insanın Tanrıyla savaşı tabiki iyi olucak.
Evet 42. izleyişim oldu bugün hala sinemadaki ilk günündeki o ilk seansa girmenin verdiği etkiyi kaybettirmedi bende.
Sebebi aptalca bir çok sözde süper kahramanı toplayıp bir alanda amaçsızca street fighter yaptırmadıkları için (burda kime çamur attığımı anlarsınız) ve tabi ki de bizi notalarıyla hipnoz eden Hans Zimmer olduğu içindir.

Oyunculukları daha kadrosu açıldığı günden beri ve Man of Steel'de çokca beğenilmese de Henry'nin Ben'inin özellikle ateş yağmuruna tutulan Lex'in bence demiyeceğim çünkü izlemeden önce çamur atanların izledikten sonra nasıl diz çöküp ağladıklarını görünce mükemmel bir nokta atışı yapmışlar seçimlerde.Gal zaten efsane unutmadan.

Konusunun işleniş hızı evrene hakim olan veya olmayan biri tarafından eleştirilebilir ama bu gördüğümüz yönetmen Zack'in bakış açısı hani biz bu filmde ki DC evrenine çizgi romanlardan değil onun gözünden bakıyoruz bunu bilinde yorumunuzu yapın diyebilirim sadece.

Sahneler gereksiz patlamalar efektler ile doldurulmaya çalışılmamış ki bunu yapanlar genelde çöp olan serilerin sadece para için film adı altında film yapanlar(burdada Transformersa çamur atıcam) ki lanet ediyorum o heriflerede.

Tüylerimi uzun süredir diken gibi diken bir film olmamıştı ki ben gerilim ve korku filmi sevmeyen bir insan olduğum için durum dahada hard bir hal alıyor.Daha açılış kısmında metropolis'deki sahnede Wayne kulesinin düşüşünde Bruce'nun bir batman olarak değil de bir insan olarak herkes kaçarken onun o yıkıma doğru koşması ve yine üstat Hans Zimmer'in notalarıyla orgasma ulaşmıştım ki bu sadece ilk 10 dakikada olmuştu.

Son noktayı koymadan önce Batman taraftarı olarak gittim filme çıktığımda da hala bir Batman olarak tarafını tutuyorum ama bence bu kutuplaşmaya girmeyin çünkü bu filmin alt metnindeki yapısına karşı bir düşünüş olur.Sonuçta onları amaç bir araya getirmek ve ortak düşmanlara karşı yüzleştirmek diki hikayeyi her iki taraftan da görünce onları ister istemez haklı buluyorsunuz gerisi sadece sizin kendinizi hangisine en çok yakın hissettiğinize kalıyor.

Bunu sonuna kadar okuduysanız müteşekkirimdir Justice Leaguede görüşmek üzere.
Ne okudum ben lan az önce ne diyor bu.
daha iyi bir senaryoya sahip olsaydı , doomsday lotr'daki cave troll'e benzemeseydi ve fragmanlarda fazlaca spoiler vermeseydi daha iyi bir film olabilirdi.
it's shit.
Neredeyse her açıdan beklentilerin çok altında olan bir film.
müzikleri çok hoştur this is my world güzeldir.
*warner bros'un burbanktaki ofisi, 2013 yili baslari*

Yonetici 1: Lanet olsun beyler marvel denen pic kurulari sagli sollu filmler yapip piyasanin altini ustune getiriyor. hemen bu konuda birseyler yapmamiz lazim.

Yonetici 2: Bence de. Ama ne yapmali ?

Yonetici 3: Buldum. Hemen bir tane Justice League filmi cekelim ?

Yonetici 2: Oha cus amina koyim. Sak diye ne justice league filmi aq ? Once uc bes film cekmemiz lazim ki seyirciler karakterleri tanisin. Ne mal adamsin amina koyim ya, seni WB'a yonetici yapanin aklini s.keyim.

Yonetici 1: Buldum hemen yeni bir tane batman bulup Superman'le kapistiralim, boylece o marvel piclerine kiminle asik attiklarini gostermis oluruz.

Yonetici 2&3: Harikasin dostum !

*Batman v Superman vizyona girer ve dunya capinda sadece 872 milyon dolar hasilat yapar*

Yonetici 1: Beyler uzulerek soylemek istiyorum ki, sictik.

Yonetici 3: Olsun kanka ya artik yapacak birsey yok o zamanlar cok fena gaza gelip ardi ardina Suicide Squad, Wonder Woman, Justice League filmlerine buyuk paralar bagladik. Yani bundan geri donus yok. Hem 872 milyon dolar amina koyim, boru degil.

Yonetici 2: Aynen kanka bak justice league filmi ile kesin amina koycaz Marvel'in rahat ol.

Yonetici 1: oyle mi diyorsunuz beyler ?

Yonetici 2&3: Aynen, rahat ol sen. Bu kez 1 milyar dolar hasilat garanti. 1.5 milyara kadar yolu var bunun olm.

Yonetici 1: Yalniz justice league'de 1 milyar dolar hasilat yapamazsa o Zack Snyder denen hergeleyi bir daha burada gormek istemiyorum.

Yonetici 3: Tamamdir patron. *

Ben affleck'in batman olarak efsanelestigi guzide film.
Dünyanın en pahalı ve en fiyasko filmi olarak tarihe geçmiştir.
Ankara ya yeni tasindigimiz icin 1 tane bile arkadasim olmadigindan dolayi bu filmde yalniz izledigim filmlerden bir tanesi.
2016 yapımı 151 dakikalık zack snyder filmi. 250 milyon dolar bütçe ile çekilmiştir, 6.8 imdb puanına sahip görsel

--spoiler--
Senaryosu ve dandik villaini yüzünden vasat olmuş filmdir. O lex luthor neydi lan öyle? Sorunlu ergenin atar yapması hiç çekilmiyor, dahası jesse çok hafif çok boktan bir villain olabilmiş. Batman'nin de ondan kalır yanı yoktu, saçma bir sebepten superman'e düşman oldu. Sonra martha olayı çıkınca, affet kardeşim gidip lex'in ebesini belleyelim gibi bir çıkış yaptı. Ulan ne diye düşman olmuştun, ne diye bir anda dost oldun! Bu nasıl saçmalık amk? Ayrıca amerikan halkının nasıl bir piç yığını olduğunu tekrar gördük. Önce "sipirmin adam değil siktirsin kendi gezegenine gitsin, tü kaka pislik" diyen insanlar, superman rahmetli olunca* "gitti dağ gibi kurtarıcı ühühhü" diye zırlamaya başladı. Villain mal, batman şişme bebek olunca film bir halta yaramıyor. izleme nedenim superman'di, onu öylece yerde yatarken görmek içimi burktu. Cenaze töreninde çok duygulandım.. clark'ın katili, korumaya çalıştığı ve masum sandığı ikiyüzlü insanlardır. insanlar çok tehlikeli, süper güçlü varlıklar yanında halt etmiş. Kibirleri ve sinsi zekaları ile tüm kahramanların ağzına sıçıyorlar.
--spoiler--
bu batman kostüm olarak olmasa da genel olarak favorimdir. ayrıca, ben affleck'in batman'ini christian bale'ın batman'iyle kıyaslamak son derece yanlış bir harekettir zira bale, batman filmlerinde bruce wayne'in daha yeni batman olduğu zamanları canlandırırken, affleck 20 yıldır suçlularla kapışan ve jason todd'u kaybetmiş bir batman'i canlandırmaktadır, dolayısıyla onun tavırları bale'ın batman'ine kıyasla daha asabi ve silah kullanmaya meyillidir. bir de bu açıdan bakın gençler.
batman serileri içerisinde orijinale en yakın batman kostümü bu filmde olmakla beraber yine orijinal batman'i en doğru gösteren film de budur. acımasız ve şiddet kullanmaktan çekinmeyen bir batman doğru bir batman'dir.
öncelikle belirtmek isterimki bu film batman'e ihanettir.

ikinci olarakta batman serileri içinde görmüş olduğum en kötü batman kostümünün kullanıldığı filmdir.
ahanda buyrun:
http://www.youtube.com/watch?v=iXnkJJlVk3I
Resmen çizgifilm. Ulan bi de koca koca adamlar izliyor. Olm kaç yaşındasın sen süper kahraman filmi mi izlenir lan amk asosyal nerd manyağı.