bugün

evet biliyorum , kötü bir huy ama ne zman birileri bir şeyi zorla nefret ettirmeye çalışsa tam ters tepiyor. bir bakıma kötülenen şeye kanımın ısınması bu .. toplu nefret seansları , karalama kampanyaları ya da putlaştırma ayinleri itiyor beni ve demek istiyorum ki başıma bir iş gelmeyecekse aydın doğan ı seviyorum .

bugün aydın doğan la ilgili öğrendiğim anektodlardan birini de belirmek isterim.

Erdoğan'ı da hapse atan 28 Şubat'ın zorbalık günleri... Aydın Doğan Genelkurmay'a çağırılıyor; önüne liste konuluyor: Bu yazarları atacaksın! Listede ben de varım.
Aydın Bey'in cevabı:
- Ben otoriteler istedi diye gazeteciyi işten atamam. Bu arkadaşlar sizi eleştiriyor ama hakaret etmiyor, meslek ilkelerimizi ihlal etmiyor!
- Öyleyse eleştirel yazmasınlar!
Aydın Bey, "Bunlar kişilik ve fikir sahibi insanlardır, şöyle yazın diyemem!" diye cevap veriyor.

biraz sağduyu , biraz..
okuyunca, naadar gozel, naadar eyi denilen ifade.
Ülkemizdeki devlet kapitalizminin iktisadi oligarklarından iş istemenin yeni yolu. Hangi doğan gazetesinde bir köşe istiyorsun diye sorarlar adama.*
(bkz: Şark kurnazı)
askeriye'nin çıkart dediği adamı çıkartmayan ama erdoğan'ın çıkart dediği kişiyi kovan kişiyi sevenin söylemi. ya bu hikaye yalan ya aydın doğan erdoğan'dan korktuğu kadar askerden korkmuyordu.

aman ben ne yazıyorum ya nasıl olsa vakit yeni şafak takip ediyorum peh.