bugün

giyinirken gösterilirse reytingleri alt üst edecek programdır.
diğer yarışma programları gibi düzmece olduğunu düşündüğüm yarışma programıdır. öyle ki 2.gün yarışan yarışmacının tırnağında şu moda uğruna sürülen kusmuk rengi şanel oje vardı. bu ojeden tiksindiğim için dikkatimi çekti. kadın elbisesini seçerken girdiği dükkanlarda, ayakkabı-çanta baktığı dükkanlarda tırnağında bu renk oje varken, yüzük seçtiği dükkanda açık pembe renk oje gözlerden kaçmadı. sonra kadın yine aynı alışveriş merkezindeki kuaföre girdi gece için hazırlanıyordu tırnağına bordo oje sürdürdü ve fakat yine o kusmuk rengi ojelerle podyuma çıktı. şimdi sözde bu 4 saatte koşturmaca vesaireyle çekilen programda bu olanlar nasıl oldu. kadının kıyafeti hep aynıydı oje kendini ele verdi.
cengiz abazoğlu'nun (paraya mı ihtiyacın vardı yavrum) sunmayı neden kabul ettiğini bi türlü anlayamadığım yarışma.

modanın m'sinden anlamayan, son derece zevksiz, görgüsüz, kıskanç, çirkin kadınların istilasına uğradığını düşünüyorum bu programın. biri olur.. ikisi olur.. hadi üçü de olsun. ama hepsi olmaz. olmamalı. ulan bu kadınların hepsi bu derece mal olabilir mi sahiden? izliyorum, izledikçe gülüyorum. (ağzımla değil ama, anladın neyse)

giysi dışında her şey konuşuluyor, eleştiriliyor mına koyim. biri diğerine diyo ki; burnunu beğenmedim. (kendi monte etti orospu sanki)
öteki; sanki boka bakıyor ( yüzü büzüşmüş bi şekilde) çok zayıfsın diyebiliyor.

4 saat boyunca adam gibi bi elbise seçip, ayakkabısını, çantasını kombine etmekten aciz bunlar. mağaza mağaza gezip giyecek bi'şey bulamayanlara ne demeli? çorap alırken pazarlığa tutuşanlara hele...

bi de aranızda bu yarışmaya katılacak olanlar varsa şayet şunu küpe yapsın bi yerlerine;

almayacağınız kıyafeti denemeyin,
almayı düşündüğünüz kıyafetin önce fiyatını sorun be ya! elbiselere saldırıyosunuz sonra '' aaaa çok pahalıymış yeaaaa'' diye dudak büzüyosunuz. (bok var)
he.. bi de... neyse lan demiyorum. dağılabilirsiniz.
yakın zamanda kanal d de başlayacak olan "moda" programının adı. içliyim sözlük.**
taş gibi hatunların bile 1000 tl ile 4 saatlik zamana yetiştiremeyip doğru düzgün giyinemediği program. Hepsi mi beceriksiz zevksiz olur yahu.

Bir de Cengiz abazoğlu konuşabilse. uçuş uçuş elbise nedir biri bana anlatabilir mi? Bu sanki doktorun "gazın var" demesine benzemiyor mu.

izliyorum. hem de sabah programını kaçırırsam gece üçte verilen tekrarını izliyorum.
cengiz abazoğlu'nun inatla ve ısrarla streplez dediği yarışma.
görgüsüz doygusuz tiplerin gösteriş yapmak için yakaladıkları fırsatlar bütünüdür.
1000 lirayla bok gibi giyinen kadınların olduğu program.
ben ettim sizler etmeyin, ben yandım sizler yanmayın abilerim ablalarım. bu zehrin kanınıza girmenize izin vermeyin.

bir süredir işsiz olmamdan kaynaklanan uzatılmış tatilimin keyfini çıkartıyorum. annem işten öğlen vaktinde gelip 'sosyolojik tespit'ler yapmak için bu programı açıyor. 'bakalım salak kızlarım bugün ne yapıyor' diyor bunu izliyor da izliyor.
ilk başta bir kereden bir şey olmaz şöyle bir göz ucuyla izleyeyim dedim. üçüncü gün kendimi annemle kombinler üzerine konuşurken buldum. babam bugün bizimle alay etti sen işsizlikten annenle anne-kız gibi olmuşsun dedi o da şöyle bir göz ucuyla seyrederken programın ortalarına doğru kıyafet yorumu yapmaya başladı. onunla da yetinmedi 'ay ben şu kızın kazanmasını istiyorum' dedi. tamam ay lafını ben bekledim. baba eğer bunu okuyorsan seni yumuşamış gibi göstermemi sineye çek lütfen. evet ne diyorduk?
işin şakası bir yana insanların ne kadar rahat birbirlerinin arkasından atıp tutabileceğinin, insani ilişkilerin ne kadar yapmacıklaştığının kanıtı bu program.

ay kapitalizm!
--spoiler--
Cengiz abazoglu: Songul hanımın elindeki çiçeğe inanın ben de bir anlam veremedim.
--spoiler--
hitap ettiği yaş grubuyla şaşırtmamıştır.

görsel
cidden zevksiz, giyim kuşamdan anlamayan bir millet olduğumuzu ayna gibi göstermiş olan yapım.
Aslında hiçbir bokun yakışmadığı mongolların bir araya gelip, kendilerini rezil ettiği program.
cengiz abazoğlu: bu tür elbiseleri aysel hanım tipli vucutlu hanımlara..
birkaç harcama yapan bir yarışmacı hakkında dış sesin "sadece(!) 620 lirası kaldı." dediği yarışmadır.