bugün

genelde dolmuşta ve otobüste rahat durmayan çocuğu susturmak için kullanılan cümledir..

-aneeaaaaaa yaaaaa
+şşş ses etme bakim
-yaaeeeaoööooaaa!!!
+şşş bak abi kızı
(burda parmakla gösterilen yerde siz varsanız eğer rolünüz gereği kötü kötü bakmanız gerekmektedir)

o değilde neden hep ben kullanılıyom lan ona aklım ermiyor , otobüste bir sürü abi olur neden ben !!
çirkinim lan sözlük
daha üst seviyesi için;
bak abi sıçıyo
* tutulmayan başlığa ittirme kaktırma yapmak
istanbulda karşılaşılması zor durumdur. zira bakılacak abi götün gibindedir ve etrafta bir sürü abi vardır.

(bkz: yaran başlıklar)
Çocuk kalabalık bir ortamda annesini rahatsız ediyorsa, ve annesi o sırada kendilerine bakan bir genç görürse, hemen çocuğuna bu genci göstererek susması gerektiğini belli eder. Çocuğu korkmalı ve susmalıdır.
bizim yaptığımız bir eylem.
rahat durmayan yiğenim için çevredeki sadece abilere değil garsonlara, teyzelere bilimum kızabilecek kişelere yüklediğimiz misyondur.
şimdiye kadar herkeste itiraz etmeden kızma numarası yapmıştır saolsunlar.
(bkz: ağlama bak abi kızıyor)
zırlayan çocuğu susturmak için yandaki abiye olayın paslanmasıdır. çocuk abiyi ziklemediği takdirde abi g*t olur.
şimdiki çocuklarda işe yaramayan, korkutma amaçlı söylenen cümle. bizim ailedekilerde yaramıyor en azından. zira kuzenimin o abilerden birine " sen ne karışıyorsun zibidi! " demişliği vardır.*
tamamen müşterinin kendi bir yerlerinden uydurduğu çocuğu zapt etme cümlesi.

- hihhh, bak abi kızıyo. hadi kaçalım kaçalım..

bu ne lan!
Eheh bn mi kiziyomusum (gulucuk).
götü sıkışan toy annenin imdadına yetişen can simididir. abi eğer sizseniz çok can sıkabiliyor.
(bkz: hedef ben miyim tayfun)