bugün

aşk ve gurur

aşkı bastıran tek ve naçizane özellik gurur olsa gerek. aşk ve gurur bir arada ne yazık ki olamıyor. hele bir de hayatınızda en önem verdiğiniz şeylerden biri gururunuz ise asla aşkınızı yaşayamazsınız. aşk ödün vermeyi gerektirir. gurur ise kendinden hiç bir zaman ödün vermez. aşık olduğunuz kişi her gün karşınızda durur anacak gururunuz izin vermez ona bunları açıklamanıza. içinizde sizi yemesine izin verirsiniz. zamanla duygularınızı kaybedersiniz ve robot hayatı yaşamaya başlarsınız. sonra zaman geçer kaybedersiniz aşkınızı daha göremezsiniz. başta yerim ben o gururu dersiniz. ne yaptım ben allahım sürekli dilinizde olur. ancak yaşınız belli bir olgunluğa geldiğinde ise kafanız artık bu durumu çözer. yaptığınız en asil davranıştır evet belki kaybetmişinizdir aşkınızı, sevdiğinizi ama elde ettiğiniz şeye paha biçilemeyecektir. belki mutlu olamayacaksınızdır belki hep yalnız kalacaksınızdır kalabalığın içinde. ama hiç bir şey kırılmış gururunuzun açtığı yarayı iyileştirmeye yetmez. gurur sizde kabuk bağlamayan yaralar açar. ve yaralar içinde ömrünüzü tamamlarsınız.