bugün

yalan. aşk öyle karşılıklı olan bir şey değildir bana göre. aşkı 1 kişi yaşar ve bu hissi beyinde görsel tanımlamaya çalışırsak sanki aşk aşkı duyduğun kişiye bir kalkan olmuş ve aşkın kendisi dışında ne bir his ne bir düşünce geçirebilirsin o aşk kalkanına. öylece bakarsın karşındakine. aşk böyle bir sanki bedenin ruhun ve duyguların esir olmuş iraden yok. karşındaki sana hoşlantı sevgi aşk şehvet ne duyuyorsa duysun senin aşka etki etmez artma veya azalma olmaz. ben az aşığım sana aşkım azaldı veya arttı gibi bir şeyden bahsedemeyiz. ee bu aşka etki eden bir unsur yoksa aşkı duyduğun kişiden gelse dahi bu nasıl 2 kişilik olabilir ki. iki kişilik olsa ortak bir şeydir deriz. kişinin gözü beyni duyguları bir başkası tarafından fiziksel veya duygusal yönle hissedilebilir veya izlenebilir değil ki. yani aksi şöyle olurdu örnek diyalog vereyim.

ya kanka şu şu konuda kararsızım bi gelsene (beynine davet ediyor) bak.
-tamam geldim. hmm. kararsızmış cidden. ... ... ... çıkıyim bari.
ee noldu?
- kararsızmışsın kanka evet.

etki edemez zaten nasıl etki etsin. etki edecek bir virgül nokta varsa zaten o farklı bir fikirdir. aşkta aşkı hisseden bilir nasıl olduğunu bilsen de farketmez aşk aşktır ve herkes aşkı farklı hisseder. bir başkasıyla aynı aşkı hissedemezsin herkes aşkını kendince hisseder. birbirine aşıklar derken bir aşk var ikisi onu yaşıyor diyemezsin. aşk iki kişilik diyemezsin. aşk yalnızdır. aşk tekildir.

neyse ben hiç aşık olmadım lan.
Ölümdür yaşanan tek başına.
En sevdiğim şiirlerdendir.
Kavak yelleri zamanlari ilk sezon bir şiir yazmişti senaristi, onu hatirlatan söylem.

--spoiler--

"davetiyeler, odalar
ve localar iki kişilik...
ya tek gidersin bi koltukta
ya biletler; iki kişilik...
ya tek kişiliktir bi yatak
ya yalnız yatılmaz; iki kişilik...
ya tek taraflıdır bi aşk
o da severse; iki kişilik...
başka kaç kişiyi seversen sev
bir sevda yalnız iki kişilik...
hele baş başa bi akşamda
masalar hep iki kişilik...
peki sen kimsin dediler bana
dedim üçüncü tekil kişilik...
peki dostluk var mı dünyada
dedim dünya iki kişilik...
çocuktuk çoktuk oysa
çok üzgünüm şimdilik..."
--spoiler--
Çok guzel bir ezginin günlüğü şarkısıdır. Hüsnü arkan ın sesi "Ölümdür yaşanan tek başına, aşk iki kişiliktir." Der ve bitirir.
Aşk iki kişilik falan değildir. Başta iki kişi başlasa da oyuna sadece tek kişi ölür oyun bittiğinde, hayalleriyle birlikte karışır sonsuzluğa, yaşayan bir ölünün yaşayan kanıtıdır artık.
'avutamaz olur artık seni sevdiğin şarkılar' ve 'hiçbir kelebek tek başına yaşamaz sevdasını' sözleriyle vurup vuruşturmuş ataol behramoğlu şiiri.
aşk tek kişiliktir. aksi düşünülemez bile. eğer bir insan aşk duyduğu şeyi elde ederse o artık aşk değil alışkanlık olur.

ya elde edemezse...

işte tamda burada aşk başlar. hep ister, hep arzular, hep düşünür, uykuları bölünür, kimi zaman uyuyamaz, harkesi ona benzetir. aşk öyle bir şeydir ki tek başına güneşi kucaklarsın ama yine sevilenin sana verdiği soğukluğu bir türlü bitiremezsin.
(bkz: kandırmışlar seni)
yanlıs bır onermedır.ask tek kısılıkıtır aslında.paylasmasını ıyı bılmek lazım.
edit.
ikincisi kişiliksizse ne olacak..
birincisi-bayan
ikincisi-bay (aksini düşünemiyorum zaten)

birincisi-seven
ikincisi- sevilen...

birincisi-kaçan
ikincisi-kovalayan...

birincisi-üzen
ikincisi-üzülen...

birincisi-terkeden
ikincisi-teredilen...

üçüncü kişi girdiği an anlamı kalmayan bir durumdur.
Davetiyeler, odalar
Ve localar iki kişilik
Ya tek gidersin bi koltukta
Ya biletler; iki kişilik

Ya tek kişiliktir bi yatak
Ya yalnız yatılmaz; iki kişilik
Ya tek taraflıdır bi aşk
O da severse; iki kişilik

Başka kaç kişiyi seversen sev
Bir sevda yalnız iki kişilik
Hele baş başa bi akşamda
Masalar hep iki kişilik

Peki sen kimsin dediler bana
Dedim üçüncü tekil kişilik
Peki dostluk var mı dünyada
Dedim dünya iki kişilik
Çocuktuk çoktuk oysa
Çok üzgünüm şimdilik
(bkz: asansör dört kişiliktir)
aşk iki kişilik değil tek kişiliktir.
siz birine aşık olursunuz ve son.
ellerine, gözlerine, kokusuna, burnuna vs. çoğu zaman ruhu bile duymaz. buna rağman aşık kalabildiğinize göre aşk tek kişiliktir. aksi halde karşılık alamadığı an biterdi.**
(bkz: poliamori) *
söz konusu bir erkekse; üç, beş, yedi hatta çok daha fazla kişilik bile olabilir. malum erkekler sadakat konusunda kişiliksizdir.
-aşk iki kişiliktir, üçüncülerin gölgesinde her daim.
nerium oleander, istanbul.
tavuk çorbası dört kişiliktir demek gibi bir şey heralde. ama ünlü şair söyleyince fenomen oluyor tabi.
aşk iki kişiliktir üçüncüye gerek yok zaten ayrılık aşka ihanettir.
aşk iki kişilikti. sen gittin. artık ben koskoca bir dünyayım.
"o iki kişiden herhangi biri de ben değilimdir" şeklinde devam ettirmek istediğim sözcük öbeği.
ölümdür yaşanan tek başına aşk iki kişilktir.
ve ölümdür tek başına yaşanan.. eğer "aşk tek kişiliktir" dersen, ölümü yaşıyorsundur. karşılıklı olmadıktan sonra aşk olmaz. sadece aşk olduğunu zannettiğin saplantı oluşur. sonra da hergün ölürsün zaten.

işte bu yüzden ataol behramoğlu na hak ver ve iki kişi yaşa aşkı.
Bir başkası burnunu soktugu dakika da aşkın burnu b*ka girer. Suç 3. kişi de değil, 3. kişiyi aşkın içine dahil edendedir.