bugün

aşk iki kişiliktir

yalan. aşk öyle karşılıklı olan bir şey değildir bana göre. aşkı 1 kişi yaşar ve bu hissi beyinde görsel tanımlamaya çalışırsak sanki aşk aşkı duyduğun kişiye bir kalkan olmuş ve aşkın kendisi dışında ne bir his ne bir düşünce geçirebilirsin o aşk kalkanına. öylece bakarsın karşındakine. aşk böyle bir sanki bedenin ruhun ve duyguların esir olmuş iraden yok. karşındaki sana hoşlantı sevgi aşk şehvet ne duyuyorsa duysun senin aşka etki etmez artma veya azalma olmaz. ben az aşığım sana aşkım azaldı veya arttı gibi bir şeyden bahsedemeyiz. ee bu aşka etki eden bir unsur yoksa aşkı duyduğun kişiden gelse dahi bu nasıl 2 kişilik olabilir ki. iki kişilik olsa ortak bir şeydir deriz. kişinin gözü beyni duyguları bir başkası tarafından fiziksel veya duygusal yönle hissedilebilir veya izlenebilir değil ki. yani aksi şöyle olurdu örnek diyalog vereyim.

ya kanka şu şu konuda kararsızım bi gelsene (beynine davet ediyor) bak.
-tamam geldim. hmm. kararsızmış cidden. ... ... ... çıkıyim bari.
ee noldu?
- kararsızmışsın kanka evet.

etki edemez zaten nasıl etki etsin. etki edecek bir virgül nokta varsa zaten o farklı bir fikirdir. aşkta aşkı hisseden bilir nasıl olduğunu bilsen de farketmez aşk aşktır ve herkes aşkı farklı hisseder. bir başkasıyla aynı aşkı hissedemezsin herkes aşkını kendince hisseder. birbirine aşıklar derken bir aşk var ikisi onu yaşıyor diyemezsin. aşk iki kişilik diyemezsin. aşk yalnızdır. aşk tekildir.

neyse ben hiç aşık olmadım lan.