bugün

Acikogretimden iki yillik adalet bolumu okuyup dgs sinaviyla hukuka gecis yapma olayidir. Isin ozunu detaylarini bilenler anlatirlarsa bu yazar cok mutlu olacak.
adaletsizliktir.
moralleri bozmuş olmayım da düşüncede olma ihtimali var ama olacak iş değil.
zordur zor.

(bkz: yapma demiyorum hobi olarak yine yap)
her dersten en az 80 ortalama ile geçmiş olmayı gerektirir.
Helal olsunlar'la geçen 4 yıllık üniversite hayatıdır.
adalet okuyanların kadim hayali...
veterinerlik okuyup dgs ile tip a gecmek gibi bisey olur heralde.
Ondan sonra bir tane dört yıllık bitirip polis olduktan sonra tekrar havacılık okuyup havacılık daire başkanlığına geçmek.
(#24011055)
çomar rüyası. hukuk okusan ne yazar. yazık.
ne kadarda açıköğretimden adalet okuyup hukuka geçiş yapabileceğini sanan polyanna bir erkek.
Her Türk gencinin hayalidir. He yavrum He.

Adalet okuyup hukuka geçiş yapmayı hayal eden yazar beyanı.
2 yıllık adalet meslek yüksek okulunu iyi bir ortalamayla bitir.
Dga sinavinda iyi bir sonuç al (80 turkce 80 matematik. Aslinda sorular gayet kolay ama süre sıkıntısı çıkarabilecek bir sınav)
Dgs puanına göre de açıklanan kontenjanlardan bir hukuk fakültesine yerleş.
1. sınıf hukuk fakultesi öğrencisisin. Hayırlı olsun.

Edit: Bilgi almak isteyen mesaj atsın.
Yemeğin ortasında kalkıp tuvalatte sıçıp tekrar yemek yemekten hiçbir farkı olmayan bir davranış.
Öcalanı savunan binlerce avukatın olduğu yerde olur.
Kontenjan muhabbetinden dolayı artık eskisi kadar mümkün olmayan olay. Bu yıl itibariyle dgs kasarken hukuk fakültesinin tm2'den tm3'e geçmesiyle etkinliği iyice azalan sayısal derslerin de etkisiyle sikerim matematiğini la ben zaten 2004 ÖSS'de 90 sözel soruyu fullemiş adamım sikimi sallıya sallıya lys'ye girerim ortaöğretim puanım da fule yakın zaten dediğim olaydır.
desteklediğim olaydır. desteklediğim için hukuk okumadığım belli oluyor değil mi? yahu 60'lardan tutun günümüze kadar hem hukukçular hem hukuk okumuş siyasileri görüyoruz. liseden sonra 4 sene okuyup bir yerlere gelmek için paranın önünde sıraya giren insanlar bunlar. haktan hukuktan bahsediyorlar.
bence sadece daha da abartılmalı ve 4 yıllık fakültelerden mezun olanlara da geçme hakkı tanınmalı. tabi kaliteyi arttıracak önlemlerle. adaletten hukuka geçiş zor olmalı fakat olmalı.
age of empires'ta çağlar arası geçiş gibidir. normaldir. karanlık çağ'dan göçebe çağ'a geçiş gibi algılanabilir. en sonunda emperyal çağ vardır ki, tadından yenmez.
devlet ve vakıf üniversiteleri 2015 eğitim sezonunda toplam 599 adet kontenjan açmışlardır. bu işte en ufak torpile ihtiyaç duyulmayıp diploma ortolamanızdan gelecek belli bir ek puanla gireceğiniz dgs sınavından alacağınız puanın toplanmsı ile oluşacak yeni puan üzerinden tercihler yapacaksınız. kimi üniversiteler 1. sınıftan kimileri 2. sınıftan başlatırken bağzı üniversiteler direk 3. sınıftan başlatıyorlar. belli bir matematik bilgin varsa ve türkçene de güveniyorsan rahatlıkla yapabilirsin.
kapasitesi açık öğretim olanların hayal ettiğidir. evet.
bu şu şekilde olabilir, imkan olmaz ana baba okutmaz ama adamda azim vardır. Var ya böyle tipler, okuyorlar durduramıyoruz. Hah işte öyle olur.

Ama yok aöfe yettiyse puan falan fazla hayal fazla hayal kırıklığı getirir be ablacım.
halihazırda yaptığımdır kendi üniversitemde hukuk dersleri aldığımdan zorlanmayacağımdır.
ibbf mezunu olduktan sonra iş bulamayanların yaptığıdır. Aöfte neden hukuk yok diye sordurur.
Bilen varsa aydınlatsın.