bugün

entry'ler (115)

halk cephesi çatı adayı mansur yavaş

bu dağınık çatıya çivi çakabilecek tek adam. ama erdoğan karşısında şansı yok.

düğünlerden nefret etme sebepleri

basık, kapalı, sinir bozan, baş ağrıtan mekanlar ve iğren ve son ses müziklerin yanında yıllardır göremediğin eş, dost, akrabanla iki çift laft edememek bu sebeplerdendir.

dinlenince gaza getiren müzikler

bir rocky film müziği bir de ahmet şafak'ın yalnız kurtudur.

cepten sınırsız internet

vodafone'un yeni kullanıcı alımına yıllar önce kapattığıdır. pttcell'in yakın bir döneme kadar 14 liraya sağladığıdır ama ne yazık ki 2 hafta önce onlar da yeni kullanıcı alımını kapattılar artık.

ayak öpen erkek merakı

google cevherlerinde fark ettiğim durum. bir insan neden ayak öpen erkekler diye arama yapar?

türk televizyon tarihinin en iyi dizisi

diziden, türk televizyon tarihinden, türk dizisinden anlamayanların, kendini bilmeyenlerin bilmediğidir efendim zorlamayalım iyisi mi.

usb ucunu ilk seferde doğru takmak

özel bir yetenektir. herkes yapamaz.

imdb top 250 yi bitirmek

bunu yazmak için yapılan icraattır.

türk televizyon tarihinin en iyi dizisi

yedi güzel adamdır, yedi tepe istanbul değildir ama buraya yazılanların çoğundan kat be kat daha güzeldir. kategorilere ayrılmış olsa ezel, leyla ile mecnun ve bir elin ya da iki elin hatta biraz da ayaklardan sayılan parmak sayısını geçmeyecektir.

sınavdan sonra bu da doğru bu da doğru demek

sorular doğrudur ama sayım şekli yanlıştır. bu kadar doğru yapan adamın yanlışlarını saymasının daha kolay olacağını bilmesi lazımdır.

bizimkiler ve kaygısızlar ı görmeyen nesil

kültigin'i bilmeyen nesle aşina olan nesildir.

tuz ve yara

yedi güzel adam dizisinde okunan şiirdir. dizinin senaristi olan şilan avcıya aittir.
Tuz ve Yara
Şehrin kirli saçlı kederi
ve efsunlu bir öğlen güneşiyle çağlıyor Kanlı Dere..
içinde et bırakmış, can bırakmış bir şiir gibi adın.
yarama sardığım peygamber çiçeği kokusu
ve suyun ince belinden tutmuş bir sevda korkusu..
Başını eğdiğin küslüğün gölgesinde ağlıyor çiçekler.
düşüp kendimi incittiğim sabahlar kadar yorgun ve uykulu kalbim.
gecenin rengi kara..
canımda tuttuğum, tuz ve yara..
Şilan Avcı

edit e türkçe isim önerileri

(bkz: tadilat)

iki acayip adam

(#24014740) katli vacip olmuştur.

bir günde 50 litre su içen insan

aslında 50 bardak* su içen insandır.

açıköğretimden adalet okuyup hukuka geçiş yapmak

(#24011055)

namaz kılmayan insan

her insan tapar. kimi rabbine, kimi kendine, kimi paraya, kimi başka bir kula. mesele tapmak değil, mesele doğru adrese tapmak.

dgs adaletsizliği

ösym, yök ortak çalışmasıyla kat sayı adaletsizliği kadar anlamsız bir adaletsizlik dgs sınavı için getirildi. herşeye manidar diyenlere sesleniyorum. adaletsizliğin adalet bölümüne yapılması da manidar değil mi?
iyi ki faikciğim* var. hakkımızı arıyor, teşekkür ediyoruz kendisine.

--spoiler--
istanbul Milletvekili Faik Tunay, 19 Temmuz 2014 tarihinde yapılacak olan Dikey Geçiş Sınavı’nda Açıköğretim Adalet mezunlarının mağduriyetini el aldığı soru önergesini Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığına sundu.

istanbul Milletvekili Tunay’ın, 19 Temmuz 2014 tarihinde yapılacak olan Dikey Geçiş Sınavı’nda Açıköğretim Adalet mezunlarının mağduriyet yaşayacağını dile getirdiği soru önergesi şöyle:

“Açık Yükseköğretim Yönetmeliği Madde:13 “Açıköğretim öğrencileri ile aynı öğretim programına göre örgün öğretim öğrencileri arasında öğrenci hakları bakımından fark bulunmadığı gibi her iki yoldan mezun olanlar eşit hak ve yetkilere sahip olurlar.”

19 Temmuz 2014 tarihinde yapılacak olan Dikey Geçiş Sınavı ÖSYM tarafından yapılacaktır.

ÖSYM’nin DGS sınav kılavuzunda şu ibareler yer almıştır: Dikey Geçiş Sınavı Kılavuzu, Tablo-1’de Yer Alan Yükseköğretim Lisans Programlarının Koşul ve Açıklamaları başlığı altında, Bk. 900 ile “Bu programı, örgün/uzaktan eğitim adalet ön lisans programından mezun olanlar/mezun olacaklar tercih edebileceklerdir. Açıköğretim adalet ön lisans programı ile adalet meslek eğitimi ön lisans programından mezun olanlar/mezun olacaklar (Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Adalet (Açıköğretim) ile Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Adalet Meslek Eğitimi Ön Lisans Programı ve Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Adalet (Açıköğretim) tercih edemezler. Tercih edip yerleştirilseler bile ilgili Üniversite tarafından programa kayıtları yapılmaz.”

Düzenlemeyle yükseköğretim lisans programlarının, koşullar kısmında Bk. Başlığı altında 900 kodu olanları sadece örgün ve uzaktan eğitim adalet ön lisans programından mezun olanlar tercih edebileceği belirtilmektedir.

Bu çerçevede;

1- Örgün/uzaktan eğitim adalet ön lisans programından mezun olanlar ile Açıköğretim adalet ön lisans programından mezun olanlar arasında, hakkaniyete aykırı olan ve Açık Yükseköğretim Yönetmeliği Madde:13’le de çelişen bu düzenlemenin iptal edilmesi konusunda bir çalışmanız olacak mıdır?

2- Anayasa’nın kanun önünde eşitlik başlıklı 10.maddesine aykırılık gösteren bu düzenlemenin gerekçeleri nelerdir?”
--spoiler--

bir erkeğin ilk aşık olduğu kız

ilkokulda saçını çektiği kızdır.

30 mart 2014 ankara yerel seçim sonuçları

an itibariyle mansur yavaşın önde olduğu sonuçlardır.