bugün

aynen jon vaynen.
yeni türkçe’de "evet", "ben de", "katılıyorum", vb. bütün anlamlara gelebilen joker.

feci sardı her yanı.
Hiç bir zaman içimden gelerek ve doğal akış içerisinde kullanamadığım kelime. En fazla "aynen öyle" çıkıyor benden.
nefret ettiğim, benim fikrim yok, sen daha iyi bilirsin, haklısın gibi onaylama işine yarayan kesinlikle kullanmadığım kelime.

ayrıca cidden samimiyetsizlik içeriyor. ulan biz toplum olarak ak diyene kara diyen insanlarız, her cümlenin, düşüncenin sonuna o kelimeyi ekleyerek kimi, neyi kandırıyorsunuz !
konuşmanın istenmediği, cevap verme uğraşında bulunulmak istenmeyen durumların kurtarıcı sözü...

dinle dinle aynen de geç...

ne uğraşacan...
iyi ki bulmuşlar dediğim sözcük. bazen çok işe yarıyor.
muhabbetin içine sıçan bir kelime, ne aynen amk? iki cümle kurup cevap vermeye üşeniyor ibneler. gece gece sinirlendiriyorsunuz beni.
paragraflarca mesaja karşılık olarak alındığında sizi öfke denizlerinde yüzdürür.
bir dönem ergenlerin çok kullandığı kelime.
üşenmeyin aynen diyeceğinize cevap verin aq.
Son zamanlarda herkesin dilinde , bir şey diyorsun aynen diyorlar. Allahım benim de dilime dolanırsa ya alışırsam ya onlar gibi olursam diye çok korkuyorum. Kafam ısındı.
Aynen kanka çok haklısın çok itici bı ifade bencede.. bunu her kim kullanıyorsa ağzına kürekle vurulması gerekir kesinlikle şüphesiz..
biri kendi fikrini anlattığında onaylıyorum anlamındadır. sessiz kalmaktan daha iyidir.
birinin söylediklerine katılmak için de kullanılan, ''olduğu gibi, değiştirmeden'' anlamındaki sözcük.
Bir heijan&muti şarkısı.

https://m.youtube.com/wat...GvDtnTDvHnDvHogYXluZW4%3D
Con vaynen.