bugün

Türk ve Altay mitolojilerinde Güzellik Tanrıçası.[1] Ayığsıt (Ayıhıt veya Ayısat) Hanım da denilir. Aşkın ve güzelliğin simgesidir. Ongunu kuğudur. Kuğular bu nedenle kutsal sayılır ve dokunulmaz. Kuğular biçim değiştirmiş kutsal kızlar olarak kabul edilir. Ayığsıt gümüş tüylü bir kısrak biçimine bürünebilir ve gökten yeryüzüne bu şekilde iner. Kısrak kılığındayken kuyruk ve yelelerini kanat gibi kullanır. Ormanlarda dolaşmayı sever. Ak bir kalpağı, çıplak omuzlarında ak bir atkısı vardır. Çocukları ve hayvan yavrularını korur. insanlara sevgi ilham eder. Sarayının kapısında ellerinde gümüş bakraçlar ve gümüş kamçılar bulunan yasakçıları (bekçileri) vardır. Bu yasakçılar kötü insanları içeriye almazlar. Ayzıt ın kızları vardır. Onlar da kuğu kılığına bürünebilirler. Ayzıt ın kızları büyülü beyaz bir tülü giyinince kuğuya dönüşürler. Beyaz Turna kuşu da diğer simgelerinden biridir. Sümerlerde Ay Tanrıçası olan Ay'a da ışık saçmaktadır ve adı da bu anlamla bağlantılıdır. Aşk her zaman ışıkla ve parlaklıkla simgelenmektedir. “Aşk ateşi gözlerimi kör etti” ifadesi bunun en belirgin anlatımıdır.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Ayz%C4%B1t
affet askimdir yu zum yok bisi demeye ama su surada dursun.

bu sözler ateyiz sevdicegime
yaziyorum iste
cugarami çekerkene
seni düsünürkene
seni seviyom
call me baby.
Anaa ne olmuş lan buna (bkz: swh)

Hele şukur islam' a girişin ilk adimlaridir bunlar inşallah mubarek insan. Öbur nick neydi öyle gunahli munahli. Hadi bu gece miraç bir de allaha af dileyip namaza başla guzel karşim. Sevindim lan bak şimdi. (bkz: swh)

Bu nickte kadın tanrıçasıymış tövbe estağfirullah kizim sen hiç iyi nick almayacak misin? Swh.
Sayemde imana döndü diyecekken kendi kendisini ne hale sokmuş yazar.
yazarmış. sürekli sol frame'de görmek bıktırmadan başlasa da arada ne yazılmış diye girip okumuyor da değilim.
çok güzel bir ses tonu olan ama biraz utangaç yazar en son bana kızmıştı tekrar özür dileriz kendisinden.
(bkz: ayiz)

(bkz: it)

Çok konuşmaması gereken yazar. Ülkücü kızdan ne beklenir ki zaten.
Nikaltini şişirip seni sevindiremem. By by kuzum.

Cerkez kürdü olduğum doğrudur.ehe
kiz oldugunu yeni ogrendigim yazar.

Kendisi sut gibi beyaz tenli sanirsam. Ve onu kiskandigimi dusunmus olmali bana nickalti girerken. Ama bilmiyor ki ben de bembeyazim hatta parliyorum guneste "ben buradayim" diye. Kiskanilacak biseyin yok yani. Ayrica entryde bahsedilen kizi uzerine alinman da tuhaf. Ben de beyazim ben aliniyor muyum? Sadece yazmak istedigimi yazip geciyorum. beni hem fiziksel hem zihinsel olarak tanimadan cok onyargili davranip pesinhukum veren bir yazar.
En bir sevdiğim kafa dengi hemcinsimdir.
Seviyorum seni kız. mucuk. *
Sözlüğün nadide çiçeklerindendir, kaliteli ve sempatik kız yazarımız. Sevdim seni kadın.
(bkz: ne ayaksınız lan siz)
Eski nicki allahrengioje olan eski bir yazardır kendileri. Ayrıca beni hiç sevmez. Bende onu sevmem orası ayrı konudur tabi.
(bkz: allahrengioje)
Yeni yüz yeni şans, hoşgeldini haneden yazar. Göktengri seni korusun.
her gece duman'dan "oje" parçası eşliğinde kendisine oje sürdüğüm türk hatun kişisi.

kalan minik oje şişelerini de ziyan olmasın diye birilerinin uygun yerlerine monte etmem suretiyle iyi bir adam olmama yardımcı oluyor aynı zamanda. hatunum benim.

gece olsa da sürsem.
Birde türkçü yazarmış.

Hem ateist hem türkçü.

Düşman başına mazallah.
türkçü bir isim koyduğundan dolayı mesaj attıgım sonrasında arap olduğunu öğrenerek hayal kırıklığına uğradığım, akabinde nick altıma ergence ve alakasızca saçma sapan bir entry giren 14-16 yaş grubuna dahil yazar.
genetiğini araştırsan ermeni çıkar, rum çıkar.

ve bu kötü bir şey mi? elbette hayır.
allahrengioje nick değiştirmiş haliymiş. oysa öldü sanmıştım. neyse koştursun efendim sözlükte, dine karşı mücadele ediyor.

bence iyi yazar.

dine karşıysa vicdanı vardır. vicdanda iyi bir şeydir.
Yıldız tilbeye benzeyen yazar.
Gozlerinden burnun düzgun oldugu belli oluyor. ucgen yüze sahip ve çok gezenti deki kadına benziyor tahminimce.
gözleri güzel olan yazardır allah bağışlasın.

edit: eski allahrengioje imiş. üstelik ateistmiş o zaman big bang bağışlaşın.
Akdeniz insanı, sıcak, sımsıcak.
hani sen allahsizdin lan. allahsiz insan bu kadar iyi olur mu?

yine cazgır fferula oluyorum galiba.

tesekkur ettiğim yazar. takılıyorum sadece. geçmişteki aptalliklarim için de özür dilerim.
big bang ve evrim bağışlasın.

güzel bir yazar kardeşimizdir.