bugün

Kasım 2007'de Ubisoft tarafından çıkartılacak ve yılın en bomba oyunlarından birisi olacak yapıttır. Kudüs'teki bir suikastçıyı oynayarak gene etrafa dehşet saçacakmışız. Ama derin bir felsefesinin olduğu söyleniyor*. ilginç.
ubisoft'un dağıtımını yaptığı, yeni nesil konsollar ve pc için harika bir aksiyon macera oyunu. * * *
http://www.youtube.com/watch?v=sWfi9NTxyOU
bir suikastçi olmamız açısından hitman'i andıran, fakat aslında uzaktan yakından alakası olmayan, kalabalıkla ve her türlü yapıyla etkileşimin mümkün olduğu, ubisoft'un dağıttığı, ps3, xbox360 ve pc ye çıkacak olan (ah nolurdu ps2ye çıksaydın) deli bir oyun. oynayın, oynatın. oynayabilecek durumu olan ama oynamayanı da kınayın.
içinde türk şehri barındıran oyunmuş. bugun bunu ogrendik.

http://img406.imageshack....07/10290005640x480ut8.jpg
Tüm zamanların en iyi oyun trailerına sahip muhteşem yapıt. Sadece kendisi için her an ps3 alabilirim. trailer için;

http://www.youtube.com/watch?v=cc-ClutaN_I&feature=related
PC versiyonunun, sistem gereksinimleri geçtiğimiz günlerde yayınlanmış olan konsol oyunu.

* 2.6 GHz Intel Pentium D veya AMD Athlon 64 X2 3800+ gibi çift çekirdekli işlemciler (Intel Core 2 Duo 2.2 GHz veya AMD Athlon 64 X2 4400+ ya da daha iyileri tavsiye ediliyor)

* 2 GB RAM (3 GB tavsiye ediliyor)

* 256 MB DirectX 10 destekli ekran kartı veya Shader Model 3.0 desteğine sahip DirectX 9.0c destekli ekran kartı (512 MB RAM'e sahip ekran kartları tavsiye ediliyor)

* 12 GB boş HDD alanı
28 mart 08 de pc ye gelecek oyun.
yapımcısı için (bkz: jade raymond). yavaş bakın, heyecan yapmayın..*
inanılmaz bir hikayesi olan, 29 martta cracklenmiş oyun.
kim ne derse desin olmuş oyun. videolardaki her bir hareketi tüm kıvrımlarımıza kadar hissettiriyor bize. grafikler crysis kadar zorlamıyor, abartılan bencede sistem gereksinimleriydi, oynadıktan sonra bunuda farkediyor oyuncular. şu yazıyı yazan yazar iddaa eder ki crysis ve call of duty 4 e nazaran çok daha ihtişamlı olmuş oyun.
resmi olarak 8 nisan 08 de satışı sunulacak oyun. pc versiyonunda konsol versiyonlarından 4 tane daha fazla görevi olacak.

olası ''çıktı lan o, oynadım bitirdim, nerde yaşıyorsun *'' mesajlarına post edit: resmi olarak oyun daha çıkmamıştır.
kimilerince 'o kadar yapılan sükseye rağmen fos çıkan oyun' olarak nitelendirilse de, tarafımca oynanıp sürükleyici bulunulmuştur. hele oturup konuşmaları dinleme, cepçilik yapma, bi' de tırmanma olayı yok mu... ofof!
eşsiz bir oyun yapılmış ubisoft montreal tarafından.

hafif de olsa alt mesajlar ve semantik tartışmaları ile ilgiyi pek daim tutuyor.
sanırım boş bir anımda hakkında yazılan çizilen olumlu eleştirilere inanarak orjinalini aldığım oyun. şimdi 5 ytl vermek yerine oyunun orjinalini aldığına pişman mısın diye soracak olursanız 'sapına kadar pişmanım' yanıtı ile kulaklarınızı çınlatırım.

neden mi?

çünkü;

oyun gerçekten beş para etmez bir oyun. öyle grafiklere kasmakla falan olmuyor bu işler çünkü. bir de elini kolunu geriye atıp yürüyen ve yüzünde süpersonik bir artistlik ifadesi takınmış bir süperkahraman klişesi oyun dünyasında gayet bolca görülen bir olay. yetti artık, aşın kendinizi. ayrıca oyuncu oyundan daha çok zevk alsın diye kahramanımıza spiderman güçleri verilmiş ki, ben zaten bu tarz bir oyun istesem gidip spidermanin oyununu satın alırdım. bu ne özentilik, bu ne saçmalık anlayamadım! nitekim orjinaline verdiğim parayla kaldım. bir de korsana hayır diyorlar! ulan sen yaptığın işi ilk önce hakkıyla yap, ortaya özgün birşeyler çıkar ondan sonra korsana hayır de. hadi bi gidin işinize
microsoft visual studio 2005 geliştirme programı mevcut olan bilgisayarlarda debugger çalıştıran oyundur. visual studio oyunun bir bölümünde hata buluyor. o bölümü geçemiyorsunuz. bu işin yazılımsal kısmı birde oyunun senaryosu varki tamamen hata zaten. nerden nereye bağlamaya çalışmışlar, olmamış. aşırı derece kopuk bir senaryoya sahip oyun.
oyunda aylak aylak dolaşırken şehirlerde insanların yanlarına sokulursanız kimilerinin türkçe konuştuğunu duyacağınız oyun. bu yönden dönemin tarihsel yapısını yakalamak için epey uğraşmışlar gibi görünüyor. tapınak şovalyelerinin bir kısmının da türkçe konuştuğunu gördüm ya, yanlarına gidip "naber lan mahmut" deyip hareket çekmek geldi içimden..
her bir halta bilimkurgu karıştırmasanız olmaz dedirten ubisoft oyunu. yok gen hafızası, yok atalarımız yaptıklarını günümüze yansıması. ortadoğunu haçlı seferleri zamanındaki atmosferi yeterince güzeldir zaten. kudüs, tapınak şövalyeleri, haşhaşin tarikatı vs, yoğunlaşsana arkadaşım bunlara. kalenin tepesinden koca şehri seyredip mistizm deryalarında yüzdükten sonra, oyununa bi anda ultra modern bir labrotuarda devam etmek hiç hoş değil.
pc versiyonu için 1.02 güncellemesi:

Oyunda bulunan çökme sorunları gideren
bazı grafiksel hataları düzelten
Windows'un 64-bit versiyonlarına tam destek ekleyen
DirectX 10.1 ekran kartlarında görülebilen grafik problemlerini gideren

35 mb lık yama için:

http://patches.ubi.com/as.../assassins_creed_1.02.exe

not: dx10.1 desteği bu yamayla sonraki updatelerde düzeltilmek üzere geri çekiliyor.
nintendo ds versiyonu mükemmel olan oyundur.
Oyunda karakterimiz ile skolastik düşünceyi yerle yeksan edip gelecek hayatı daha iyi bir dünya haline getirmeye çalışıyoruz.Prince of Persia oyun motorunun aynısının kullanıldığı oyundur aynı zamanda. (bkz: ubisoft)
çok güzel bir oyun. konusu, oynanabilirliği çok güzel. bilgisayarı kaldırabilen her insana tavsiye ederim...
hitmanle karşılaştırılan, fakat oynanabilirlik, taktik geliştirme, keyif olaylarıyla hitman'in çok gerisinde kalan konfigürasyon canavarı oyun. hatta hepsini geçtim, müzikleri bile bu tarz bir oyuna gitmemiş. mistik, karizmatik havası hoş ama kuzum ne öyle flashbackler, beyin güçleri..
şahsen beklentilerimin çok altında çıkan oyun.neydi o at sürme sahnesi, onu geçtim sağtuş+space ile gidiyor koca oyun.

edit: adamın damdan dama adım atıyormuş gibi kolayca atlamasıda ayrı, hele o kalastan kalasa atlamak yokmuu.
jerusalem'e girerken oyundan atmasıyla insanı hasta eden oyun. hayır bunun fix'i de var yapıyorsun ama bu sefer de sesler üst üste biniyor. ne manyak bi şeydir bu ya.. illa orjinalini alacaksın bu ubisoft'un oyunlarının...