bugün

hayvan gibi umutlarım var bu oyun ile alakalı.

"ya bokunu çıkardılar"
"kabak tadı vermeye başladı"
"sıktı artık yeter"
gibi cümleler kurmadan önce düşünülmesi gerekiyor her şeyden önce. üçüncü oyunun facia olduğuna, gerek karakterler, gerek oynanış yönünden bizi içine çekemediğine katılıyoruzdur diye düşünüyorum. ayrıca sadece bu değil, oyundaki şehirler de aşırı derecede tek düzeydi ve italyan mimarisinin harikalığı o kadar zaman gözümüze sokulduktan sonra, aşırı derecede kuru gelmişti. dördüncü oyunda hem karakteri, hem mimariyi(kısmen), hem sıkıcılığı çözmüşlerdi, - yani öyle duydum, öyle gördüm - fakat yine de oyun gerçek bir süikastçi oyunu havasında geçmekten çok, bildiğin korsan oyunu tadındaydı.

ancak bu oyuna gelirsek, fransız mimarisinin italyan mimarisinden, teknik yönü hakkında pek bilgim olmasa da, gözle görülür biçimde aşağı kalır yanı olacağını düşünmüyorum. o binalara tırmanmak en az ACII'dekilere, Brotherhood'dakilere ve Revelations'dakilere tırmanmak kadar zevkli olacaktır. Bir kere ubisoft bu işi çözmüş, bu beni sevindirdi.
Ayrıca, ubisoft bir fransız firması. yani bizi büyük ihtimalle daha çok ayrıntı, daha çok detay bekliyor.

Şimdi geriye sadece karakterleri ve hikayeyi güzel şekilde bağlamak kalıyor. Bana kalırsa biraz Ezio'dan, biraz Edward'dan derken harika şeyler yaratabilirler ana karakter konusunda, kimse de çıkıp "eee dünün aynısı?" demez.
hikaye konusuna gelirsek de, "olm fransız devrimi lan!" demek istiyorum.

görsel

hadi be ubisoft, kurtar şu seriyi.
brotherhood gibi insanın rüyasına girecek kadar güzel olması dileğiyle.
Her sene ac çıkmasından rahatsız olmayan biri olarak, çıkınca yine köpekler gibi oynayacağım oyundur.

Lakin ; ac 3 ve ac 4 bence süper oyunlardı, ama beş para etmez ac oyunlarıydı. Yani, ismi ac olmasa, belki rekorlar kırabilecek oyunlarken, ac olunca ac 1 ve 2 nin gölgesinde kaldı. Şimdi iş ubisofta düşüyor, avrupa settingi geri geldi.

Üzme bizi.

Not: çizgi romanlarıyla alakalı bilgi almak için, çizgi romanları yayınlayan yayınevi ile bir konuşmam oldu, kendilerine ac romanlarını da basıp basmayacaklarımı sordum, basmayacaklarını çünkü başka bir firmanın basma haklarını aldığını söyledi, yani basılacak. Eğer romanlarda connor'a ne olduğu yazmıyorsa ( ki vikilerden falan okudum, bilinmiyor başına ne geldiği) yeni oyunda ben connor'u da görmek istiyorum, ki connor 1755 doğumlu, fransız ihtilali 1783, sanırım oyunun bittiği tarihlerde 1780 falandı. Connor amerikan devriminden sonra avrupaya geçmiş olabilir.
yeni fragmanı çıkmış oyundur.buyrun: https://www.youtube.com/watch?v=P5eGRnbZ0fo#t=57
Serinin 7. oyunu. Muhtemelen bir çok yenilikle gelecektir ama bize haritayı didik didik aratmak için çeşitli bölgelere sandık,bayrak,tüy,animus veri parçası, bizden kaçan nota gibi nesneler toplatacak.
FarCry3 ve AC4BF de olduğu gibi köpekbalıklarına yumruk atıp dövebileceğimiz ve tepeden bakmadan haritayı göremiyeceğimiz bir oyun olması dileğiyle.
Ubisoft'un aslında next-gen için çıkartacağı oyun. PC ye gelmezse şaşırmam.

Herşeyden önce 18. yy... Dönem çok ilerlerde artık. iyice teknoloji gelişiyor. Buda AC serisine olumsuz bir etki yapmakta bence.

Hikayenin kesinlikle ve kesinlikle artık çok çok çok başarılı olması gerekiyor. Karakterlerinde keza aynı şekilde olması lazım. Ubisoft bu seriden ekmek yiyorsa artık şu gereksiz multiplayer ından vazgeçip single player a yüklenmesi gerekiyor. Düşünülmemiş karakterler, kısa senaryo, boş şeyler cidden sıkıyor bunlar. Ubi'nin yepyeni bir karakter çıkartıp piyasaya aşırı sevdirmesi gerekiyor. Böyle tam Edward'a alışıyordum hop değiştirdiler. Bok mu vardı hikaye tam ilginçleşecekken hemde.. Brotherhood'daki, Revelations'daki gibi kaldığı noktadan devam etsek ölür müydük.

Neyse konsept güzel, fransız devrimi 4.'de de dediğim gibi ABD'nin kuruluşundan daha mantıklı, daha global bir senaryo. Zaten ellerinde bide sanayii devrimi kaldı. Onunla beraberde seriyi gömeceğiz gibi. *

edit: tarih düzeltme.

E3 sonrası edit: Şu oyuna Co-op gelmesi çok harika olmuş. Multiplayer saçmalığındansa AC için co-op daha mantıklı. Hikaye de iyi olursa tutar gider bu.
pc için çıkmasını umduğum serinin 7. oyunu Paris'te geçiyorsa iş değişir inşallah iyi bir senaryo geliştiriler de az oyundan zevk almasını temenni ettiğim oyun.
bu ubisoft montréal ne zaman fransa ile ilgili bir oyun yapmaya başlayacak derken kafama ''çaaat!'' diye en sevdiğim serinin yeni oyunu fransa' da geçecek diye vuruldu. sevindim.

kasımda geliyor hazırlıklı ol dendi. sevindim.

sadece konsollara çıkacak dendi. hevesim kursağımda kaldı.
kasım ayına daha çok var. heyecanla bekliyoruz.
Serinin belki de son şansı olan oyun. 3teki rezaletten sonra black flag biraz toparlamıştı ama o da bildiğin korsan oyunuydu. Co-op olacağı söylentileri var. Bekleyip göreceğiz.
http://www.youtube.com/watch?v=lhY_4jN-9a8#t=13

lan !!!! co-op assassins creed !!!! alllaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah
giderek günümüze doğru gelen,serinin son oyunu.inşallah connor faciası yaratmaz.
coop moduyla beraber çok fazla şey gelmiş olan, yeni nesilin ilk asssassins creed oyunu.

- watch_dogs'ta gelmiş olan çömelerek saklanma, ilerleme özetle stealth sonunda acye de geldi, bu adamların oyunları birbirine benziyor hep ama en azından iyi yanlarını alıyorlar.

- yine watch dogsun multisinde gelmiş olan coop görevler ac ye de yedirilmiş ( bu ipneler yeni özellikleri sürekli şişirdikleri watch dogsta verip, parsayı ac den mi götürecekler acep )

- grafikler hayvan gibi ama, sanki adamların tanıtım gameplayinde bile bazı laglar oldu gibi geldi, çok yüklenmemek lazım.

- çok çeşitli yan görevler olduğuna dair bir tanıtım oldu

- paristen başka şehirde geçmeyecek mi, o konuda bilgim yok.

velhasıl, ac oyunları avrupada geçmeli, bu videoda da bunu gördük
insanı gaza getirip, sokaklarda koşturabilecek potansiyele sahip bir trailer yayınlanmıştır. http://www.youtube.com/watch?v=xzCEdSKMkdU
Fransız ihtilalinde kilit rol oynatan, co-op moduyla daha önceki oyunlarda olmayan bir tat sunan Assassin's Creed'in 7. oyunu. Eğer bu trailerdakinin yarısı kadar güzel olursa tadından yenmez. http://www.goo.gl/x61OKn
Fransız ihtilalini konu alacak olan başyapıt.
Trailerı baştan çıkartan oyun.
itinayla bekliyoruz. umarım ac3 gibi sikko olmaz.
trailerıyla beni öldürendir.
(bkz: 18 yüzyıl paris)
çıktığında yine alıcağımız oyun. artık oyunu nasıl yaparlarsa yapsın alıcaz zaten. bir yandan artık bitirin şu seriyi diyorum bir yandan da merak ediyorum ne olacak ne bitecek. umarım revolutions rezaletinden sonra ac4 le tekrar kalbimi çalmayı başaran ubisoft bu sefer ortalama bir iş yapar ve en azından seriden soğumam.
yeni bir trailer yayınlanmış oyun. yine bir woodkid şarkısı eşliğinde; http://www.youtube.com/watch?v=gHt2Do0Ggvg
hayatımda oynadığım en harika oyun serisinin sonuncusu. serinin oynamadığım tek bir oyunu yok, bunu da oynayacağım. ama bu sefer pc'lere tam pislik yapmışlar. açıkladıkları sistem gereksinimleri şöyle:

--spoiler--
işletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8/8.1 (Sadece 64-bit ile çalışıyor)

işlemci:
En Az: Intel Core i5-2500K @ 3.3 GHz veya AMD FX-8350 @ 4.0 GHz ve üstü
Tavsiye edilen: Intel Core i7-3770 @ 3.4 GHz veya AMD FX-8350 @ 4.0 GHz ve üstü

RAM:
En Az: 6GB ve üstü
Tavsiye edilen: 8GB ve üstü

Ekran Kartı:
En Az: NVIDIA GeForce GTX 680 veya AMD Radeon HD 7970 ve üstü
Grafik RAM'i minimum 2 GB olmalı.

Tavsiye edilen: NVIDIA GeForce GTX 780 veya AMD Radeon R9 290X ve üstü
Grafik RAM'i, 3 GB ve üstü olarak tavsiye ediliyor.

Ses Kartı: DX9.0c destekli olmalı.

Depolama Alanı: 50 GB boş sabit disk alanı gerekli.
--spoiler--

kısaca ebeynin amı... belli ki, pc optimizasyonu yarrak gibi. benim pc kaldırır büyük ihtimal ama genel pc kullanıcısı adına puştluk resmen. hayırlısı olsun.
Ac 3 ve 4' te ki rezillikten sonra (senaryo bakımından) büyük umutlar beklediğim oyun.
Tıpkı roma ve istanbul gibi tek bir şehirde olmamız oyunun en büyük artısı. Co-op da eğlenceli olabilir. Trailer yine beklentileri yükseltti bende.
Atalarımızın anılarına ulaşabileceğimiz animus ismimde bi makine yapıp, desmondun dnasından arno yu bulma ihtimalim, bilgisayarımın bu oyunu kaldırma ihtimalinden daha fazla. Muhtemelen animus cihazının teknolojisi şu oyunun istediği sistem gereksinimlerinden daha mütevazi olur.
Hem oyunu steamde 220TL ye sat, hemde bu sistem gereksinimleriyle. Sonra ağlama pcde oyun satmıyo diye.
oynayacağım oyundur.
Trailerları ayrı bir izlenesi olan oyun.