bugün

(bkz: #44356894)

vay amk, böyle tipler vatan beklemesin zaten; lafa bak ''karını bize 1 ay kirala''
Askerlikten deyilde anlatılanlardan dolayı askerlerden korkuyom. Herkesin bişeyi çalınmış. Kirli donu bile çalıyormuş bazı it herifler. Hırsızların aq. Evet. Teşekkürler.
artık 5 ay askerlik yapıyonuz amk neden korkuyonuz.
Şimdi şöyle bir düşünmek gerek. Bu adam hep batıda yaşamış büyümüş. Tak bunu aniden gabar a, tendürek e atıp al buna G3 derler dersen adam afallar tabi. Sonra çatışmalarda şehit. Askerlik hala gelişmedi bu topraklarda kanaatindeyim.
Askerlikten korkan erkek yoktur. Parası olmayan asker vardır.
Korkmuyorum ama gitmedim de.. çürük raporu aldim.

Mecbur muyum ben hayatımın 6 ayını çöpe atıp, cahil tiplerle geçirmeye!

Meraklı olanlar bir ömür yapabilir, ben gitmiyorum!!
erkekliği askerlikle yoklamaya çalışan insan tipinin benzetmesi.
tezsiz yüksek lisanslarda okulu arşınlar.
projesini yapmaz, dönem uzatır.
bedelli bekler.
insandır. Herkes rambo olacak değil. Burada güç mastürbasyonu yapan bi dalyarak değilse zaten yeterince erkektir.
Fistan giysindir.
ülkemizde askerlik, uygulama olarak bir çok yanlışı bünyesinde barındırmaktadır. profesyonel askerliğe geçiş çalışmaları ile bir çoğu giderilmiş olsa bile, kısa ve uzun dönem askerlik uygulamasının en temel sebebi yurdum insanlarının silah tutmayı ve kullanmayı, az buçuk savaş ve savunmayı öğrenmeleri amacıyladır. emniyet birimleri zaman olur her şeye yetişemezlerse, kendini savunmayı ve az buçuk savaşmayı bilen bireylerin fazlalığı ülkeyi ayakta tutar.

geçmişte uygulanan ancak bugünlerde geri dönülen bir yanlıştan söz etmek istiyorum. kendini savunmayı ve az buçuk savaşı yani temelde askeri disiplini öğretmek için toplanan gençlerin gerçek savaşlarda, çatışmalarda yer almaları yanlışları çok yapıldı. 18-24 yaş aralığında teröre bir çok kurban verdi ülkemiz. gerçekten eğitimli 5 kişiyle gidip halledilebilecek görevlere 20 tane çaylakla gitmeniz bunların en az yarısının kurban gitmesini gereksiz yere göze aldığınız anlamına gelir. ben henüz askerliğimi yapmadım, şükür ki bazı yanlışlardan dönüldü. belki o disiplin içerisinde belli bir süre geçirmek, dış dünyadan soyutlanmak durumunda kalmak göz korkutabilir. ancak yarınlarımızı düşündüğümüz zaman askeri eğitim almanın ne kadar önemli bir şey olduğunu görebiliriz.
Yapan da yapmayanda. Yapacak olan veya yapmayacak olanda.

Askerlikten herkes korkar. Sonuçta hiç bilmediğin yabancı bir ortama gidiyorsun. Öyle bi bakıp çıkıcam falan değil he bu baya orda yaşayacaksın yani. Daha önce tanımadığın adamla aynı yerde uyuyorsun, aynı kaptan yemek yiyip aynı tuvaleti banyoyu kullanıyorsun. Bunlar askerliğin %5lik kısmı. Kalanını siz düşünün işte. Yani bu kadar şey adamı endişeyle karışık korkutur haliyle normaldir.

Asıl sorun askerlikten kaçan erkektir.
ulan güzel anılar birikiyor be. hiç tanımadığın 30 insanla aynı koğuşta yatıyorsun acemide. ben kısa dönem yaptım. hırsızlık olmadı acemide çoğu okumuş etmiş paraya aç insan değildi. yanlış anlaşılmasın. usta birliğinde alt içliğim çalındı. arkadaşların donları,çorapları kirli de olsa giderdi. tabi sıkıcı kötü yanları da var. devrecilik,sıracılık muhabbetleri. şunu söyliyim size, kesinlikle kısa dönem yapın. üstü çekilmiyor. ayrıca kışın giderseniz içlik ve arko krem şu yeşil küçük kutu ondan alın.
tabi korkmak değil de askere giderken aklında soru işareti olmayan, ufak da olsa tereddüdü tedirginliği olmayan adamın da aklını sikerim yalnız onu en başta söyleyeyim.

bilmediğiniz bir yer, bilmediğiniz koşullar. tüm bunlardan önemlisi asla standardı olmayan ve tamamen kişilere bağlı olan bir şeyden söz ediyoruz. buna rağmen askerliğini 1 sene yedek subay olarak, diyarbakırda yapmış bir adam olarak söylüyorum dünyaları gezip okuyup yazsanız dahi askerlik yapılması gereken bir şey. iyi ya da kötü zaman geçirmekten bahsetmiyorum, öncesinde ne ve nasıl yaşamış olursanız olun size çok şey katıyor.
askere alınmamalıdır. korkmadan gidene de maaş bağlanmalıdır.
korkmaya gerek yok. önce soğuk gelir ama girince alışırsın.
erkek değildir, askerlik yapmayana adam denmez, kız verilmez, öylesine kız veren de totoştur zaten...
beş gün sonra gideceğim ve korkuyorum ne yalan söyleyeyim. insanı belirsizlik yoruyor, yoksa gidince alışacağıma eminim.
Korkum askerlik değil. Korkum, yöneticilerin oğullarının ya sahte çürük raporlarıyla -taşak kanserinden çürük alıp 3 çocuk yapmak gibi- askere gitmediği ya da tatil yapıp geldiği ülkede askere gidip it yerine koyulmadan boku bokuna ite köpeğe yem edilip sevdiklerimi ağlatmak.

Sahte çürüklerinin başlarına gelmesi dileğiyle.
3-5 Nöbeti tutmaktan tırsar.

Mıntıkadan kaçmaya çalışan tiplerdendir. Evet.
Ben korkmuyom kilo felan veriliyor çok sağlam gidip gelenler tüy gibi.
Erkek değildir o ya nasıl desem arada kalmıştır ılıktır.
korkacak bi şey yok, gidin aslanlar gibi vatani görevinizi yapın. orada edineceğiniz arkadaşlığı hiç bir yerde bulamazsınız. aradan yıllarda geçse hep bi samimiyet vardır.

klavye delikanlısı erkektir.
erkek değildir vatani görevini yapması bana göre şarttır!