bugün

çok yönlü bir soru bu. örtülü ödeneklerle milyonlarca dolar alan ordumuz bu parayı neeye harcıyor, vergi veren bir t.c.vatandaşı olarak merak ediyorum. pkk hala benim kartondan karakollarımı delik deşik edebiliyorsa, askeri lisede kaloriferler yanmıyorsa, asker hala 1961 model helikopter kullanıyorsa, 1970'lerden kalma silahlarla terör savunması/saldırısı yapıyorsa benim askerim bu paralar nereye gidiyor?
(bkz: ordu evleri)
(bkz: 35 yıldır dağa taşa kurşun sıkan ordu)
sen paşaların nasıl geçindiğini bilmiyosun galiba. *
bu kadar yıpratılmasına rağmen ülkesini korumaya ve savunmaya çalışıyor.
kırpıp kırpıp yün yapıyor, sonra o yünlerden don yapıyor.işte o donlardan da darbe yapıyor.
türkiye'de sorulması herhangi bir kurum için zor olan sorudur. zira a.b.d. de vergi veren halk bu soruyu sorabilir ama türkiye'de soramaz sorsa da cevap alamaz maalesef. (bkz: yılmaz özdil in ilgili yazısı)
balolarda şampanya, gariban askerin yüzünde tokat patlatıyor.
birileri al hadji'ye askeriyenin bütçesini hükümet belirliyor demesi gerek dedirten başlıktır.adam yemiyor içmiyor asker düşmanı başlık sıçıyor.
evinde vatandaşının güvenle uyumasını sağlayamayan hükümet ne yapıyor bu vergilerle diye sormak daha mantıklıdır. orduya yeterince dil uzatıldı artık yeter. haddini bileceksin.
evine giren hırsıza engel olamıyor, yakalayamıyor ee vergiyi tam alıyor, hani benim mal ve can güvenliğim?
ülkene yabancı bir devlet saldırır da senin ordun birşey yapmazsa ancak o zaman bu lafı edebilir bir insan.
(bkz: askeriyeye vergi ödeyen saf)
7 yıldızlı otellerde takilip, istanbul'un göbeğinde aynı anda 3 triPleks villa alıp, oğluna gemicik, kızına pırlanta tÜkkanı, kendilerine bir Uçakları varken en lüksünden bir uçak daha aliyorlardir herhalde.

Ayrıca askere harCanan her kuruşun belgesi vardır. Örtülü ödenek başbakanın bizzat şahsına bırakılmış bir Oluşumdur. Harcama yetkisi sadece başbakandadir.

insan ağır liseli olabilir ama sözlük gibi bir mecrada biraz olsun araŞtirip yazmalıdır. Burda sen ben bizim oğlan takilmiyoruz. Binlerce kişi okuyor.
sen fark etmesen de, götünüzü kolluyor. hem de ayrım yapmadan.
vatan hainlerine baş kaldırıyor. (bkz: pekaka)
pkk ile mücadelede onca silaha mermiye tanka ne kadar paralar harcandığını bilmeyen zat sorusu.
pilardo oyniyiler.

harbiden la. hayatımda 5 kez ordu evine gittim, beşinde de bilardo oynamak için kuyruğa girdim, hiçbirinde sıra gelmedi subaylardan. bende sinirimi etraf sessizleştiği anda "biji kurdi" diye bağırarak attım.
sır çözüldü. altın günü yapıyormuş.

http://www.8sutun.com/15-...%C3%BCn%C3%BC_104248.html