bugün

erzurum ili, ispir ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: ispir/#8986876)
izmir ilinin Tire ilçesine bağlı bir köy.
*
aynı zamanda Rize ilinin Çayeli ilçesine bağlı bir köydür.
trabzon ilinin Sürmene ilçesine bağlı bir köy.
Yalova iline bağlı kaplıcası olan ve ihlas tatil köyü ile gelişen , aynı zamanda bir yarım ada olan ilçedir.
kırşehir ili çiçekdağı ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin bütün köyleri için;

(bkz: çiçekdağı/#9707499)
sile'den daha pis denizi olan fakir turistik beldesi.
Denizi bildiginiz yosunlu göl gibi yeşil olan tatil köyü. Onun dışında genelede huzurludur.
giresun'un alucra ilçesine bağlı bir köy.

· alucra nerede?

kaynak:

· tarimziraat.com/giresun

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: alucra/#13030279)
yalova' ya bağlı olanı için ek bir bilgi; isminin 'armoda' ya da 'armodies' kelimelerinden türediği sanılır. anlamları ise: 'donanma veya donanmaya gözcülük eden kimseler'.
Gemlik'e 38 km Yalova'ya 50 km mesafedeki Yalova'nın şirin bir tatil köyüdür aynı zamanda ilçedir. Ancak Gemlikten gidilirken özellikle viraşları Ordunun ilinin Perşembe- Fatsa sahil yolunu hatırlatan mesken, muhit.
8 yıldır yaşadığım hayatımın en güzel yıllarını geçirmekte olduğum yer.
denizi çok berbat olan tatil köyüdür.
istanbul sarıyer de bulunan geçtiğimiz günlerde hakkında yıkım kararı çıkan mahalle.
yalova ya bağlı bir ilçedir. doğal bitki örtüsü resmen papatyadır efendim. bazı yerlerde gelincik ve sarı papatyalar da var. armutlu merkezden gemlik e giderken yol boyunca dalga kıranların meydana getirdiği havuzcuklar var. denizde havuzu yaşamak için ideal. ihlas ın yakınlarında zeytin bahçeleri var bir sürü. armutlu merkezde gıdı gıdı adlı bir restoranda yediğim köfte yi ramiz de yemedim.tarifi imkansızdı. ayrıca merkezdeki hamam şifalı suyun çıktığı ilk yermiş öyle diyorlar.

bostancı dan armutlu ya direkt ido seferleri var. tabi bir 3 saati gözden çıkaracaksınız.
Ormanda hamakta sallanırken ayı çıkar diye korkardım ve denizinde çok deniz anası vardır. Dedem ve kardeşimle geçirdiğim tatilden dolayı benim için kutsaldır.
7 senedir yaz ve kış olmak üzere yaşadığım yer . yazlarını pek sevmem eskiden bu kadar kalabalık olmuyordu şimdi insanlar kalabalıktan bunalıyorlar . ancak kışları kafa dinlemek için idealdir .
yalovalı olduğum ve 20 yıldır yalova'da yaşadığım halde bir kere bile gitmediğim yer. utanç verici valla. ama gitmek için bir sebep bulamıyorum nabıyım..
güzel bir tatil belgesi ama denizi çok soğuk ve kumsal değil, çakıl dolu. akşamları açık hava discosu var, variller de ateş yanıyor ve sen de deli gibi dans ediyorsun hepsi bu. geminin yanaştığı liman tarafında da akşam hareket var, millet kayalıklar da ve duvarda oturarak çekirdek çitliyor. aslına bakılırsa hiçbir bok yok amk. koymuşlar bi luna park eğlenin demişler- ki orası da çoluk çocuk dolu-

özetle sersilerin olmaması ve kızların güzel olması tek avantajı.

yeşilliğinin bol olması da artı puan kazandırıyor.

10 üzerinden 6 diyebiliriz.

yaşlılara göre bir yerdir.
https://www.facebook.com/...22&type=2&theater
geç de olsa - farkedilmesi açısından diyorum - direnişin lokomotifi olma görevini başarıyla almış ve destan yazmaktadır. ülkedeki olayları hala ve hala ana akım medyadan takip edenlerin biraz olsun dikkatlerini üzerine çekmeyi haketmiştir. geçmişiyle olan bağlarını direnişiyle perçinlemiş armutlu gibi diğer efsane kurtarılmış bölgelerin de dikkatle izlenilmesi gerekmektedir..

bekleyin, izleyin, direnin..

#direnarmutlu
"istanbul'dan tatil sana bir saat uzakta,
hafta sonu evde kalma gel armutlu'ya..."
gibi ağza dolanan skindrik bi reklam cingılı vardı.
15 sezondur her yaz gittiğimiz yer . Çirkin kız olmayan yerdir , evet hepimiz güzeliz . Tek başına çekilmeyen arkadaşlarla güzel olan yer .
Tavsantepe petek sitesinde bulundugum tatil beldesidir,ilerleyen zamanlarda prim yapacagi soyleniyor ne kadar yapar bilinmez ama gidin kardesim ayvalığa,bodruma fazla fazla aile var armutluda fazlasıyla söylediğim cümledir.
Tatil köyü harikadır.
vasat bir tatil köydür. Ve parelel yapının işletmesi altındadır.