bugün

arabaya olan aşkın, kadına olan aşktan daha fazla mutluluk vereceğini bilen erkektir.
muhtemelen ondan kıcık kapanlar tarafından arabası çizilecektir.
http://bmw-web.tv/en/sear...Light%20Visionary%20Model araç hele ginaysa tapılması bile beklenir.
arabayı park ettikten sonra içi rahat etmeyip arabasını kontrol eden adamdır.
gazı köklediği zaman tepkiyi anında alacağını bilen erkektir. arabalar basittir. yakıtı biterse çalışmaz. kontağı çevirmezsen çalışmaz. vitese takmazsan yürümez.
kadınlar böyle değildir. durduk yere konuşurlar. olmadık şeylere canınızı sıkarlar. kafalarına göre gezme ihtiyacı duyarlar.
araba aşkı in. kadın aşkı out.
isim bile koyarlar. Gece her alarm ötüşünde kalkar,pencereden kontrol ederler. Her hafta bakıma götürürler kızlarını/oğlanlarını.
(bkz: reis)

gerçi böyle bir ismi verdikten sonra aşk'tan ziyade saygı, hürmet gibi eylemlerde bulunulur ama aşk da var.
Hergün arabasını en ince ayrıntısına kadar inceleyen,silen tip.
modası geçmeyen bir modeldir. zamanla kasa yapısı değişir ama araba sevdası değişmez. recaizade m. ekrem'in kaleminden okuduğumuz.
bindiği herşeye aşık olan insan modelidir aynı zamanda. *
arabasının hizmetkarıdır.
arabası ona "bugün ben seni değil , sen beni götüreceksin" dese hay hay diyecek kişidir. genellikle de tek tatil günleri olan pazar günlerini de ailesine , çoluğuna , çocuğuna ayırmadan sabahın köründe yıkama işlemine başlayan kişiliktir.
arabasına aşıksa en az 3 kişiye daha aynı anda aşıktır.
kaza yaptığınız an da telefonda, size bir şey oldu mu diye sormaktansa arabaya bir şey oldu mu diye sorandır.
içlerinde hastaneye yatırıp laboratuvarda uzun uzun incelenmesi gerekilen insanları da barındıran erkek modeli. en yakın örneği halamın kocası. yani eniştem.
bir insan bu kadar mı arabasına düşkün olur ellam. adam her gece doğanını evinin önüne elektrik direğine sıfır yanaşıyor. direksiyonu iyice kırıp. direksiyon kilidini takıyor. alt komşusu geliyor o da arabasını bunun arabasının arkasına sıfır dayıyor hacı. daha bitmedi. araçtan inince buji başlıklarıyla, distribütör kapağını söküyor eve götürüyor. ortamda oturacağımız vakit herkes çıkarıyor masaya cüzdan, sigara paketi çakmak koyuyor. bu bir çıkarıyor. buji başlığı hacı.
hırsızın arabasını çalması dye bir ihtimal yok ya. valla yok. alarmdan öte kendisi de yatmadan evvel ya da gece uyanıp arabaya doğru okuyup üflüyor zaten. bu ara branda örtmeyi bırakmış nedenini sordum. hırsızlar arabanın çalınma ihtimali olmadıgından huylanıp çiziyorlarmış makineyi.
araba 94 model doğan ve arka koltuk daha çökmemiş arkadaş sen hesap et nasıl bakıyor aracına.
eğer araba volkswagen passat cc ya da bmw 760li ise normal olacak durumdur.
arabasının kölesidir.
gecenin bir yarısı belirli aralıklarla kalkıp pencereden araba yerinde mi diye bakan erkek modeli.
tofaşçı abilerimiz, saygılar.
Bu abiler üç binliralık aracına onlarcabinlira harcayabilecek cinstendirler.
at avrat silah üçlemesinde ki at'ı çok seven erkektir.
erkek tabiatından kaynaklanan araba tutkusunun belirgin oluşu, davranışlarda kendisini hissettirişi ve çoğu erkeğin bu modele uyduğu erkek modeli.

arabasını yalnız araba olarak görenler de vardır tabi. onları hiç anlayamadım.
büyükbabamdı. mercedes'ini oğlum diye severdi. bildiğiniz eliyle severdi oğlum diye diye. babamı öyle sevmedi, zaten hayatında hiç kimseyi de sevmemişti. araba nasıl bi tapınmaksa onda, her gün mercedes'in yıldızını kontrol eder herkesin onu çalmak için fırsat kolladığına ilişkin nutuk atardı. öyle bir aşk, öyle bir araba sevdası, öyle saçma bir ruh hali. arabanızı en azından çocuğunuzdan çok sevmemeye çalışın bence.
saçmalıktır. bütünü ile kendini bilmezlik ve ergenlik durumdur. öte yandan arabasını çok seven bir erkeğin kızlar konusunda müşkülpesent olma durumu ise komedidir.
neredeyse erkeklerin %90ını kapsar. abartıp arabada yatıp kalkanları saymıyorum ama arabasına bakmak kıyafetine bakmaktan farksızdır.kadın evini önem verir erkek arabasına. bakımlı erkeklerin arabaları da bakımlı olur. dediğim gibi abartanları saymıyorum. onun dışında kalanlar ergenlikle alakası yoktur. görgüsüzlükle alakası yoktur.
her allah'ın günü bezle sile sile kaportayı deler.