bugün

benim için şu dakikadan itibaren dünyanın en berbat markasıdır. Uzun zamandır apple ürünleri kullanırım. Şu an bir nokia bir apple kullanıyorum. Nokia nın tırnağı ederse ben de bir şey bilmiyorum. Lan arıza üstüne arıza. Bıktım artık, başlı başına sorunlu makineler. Yazın iphone 5 e geçicektim. Vazgeçtim artık, lumia almazsam ne olayım. Apple şişirilmiş balondan başka bir şey değildir. Tüm ürünleri için!
hep apple, hep! hep apple!*
(bkz: annoying orange)
benim düz adam olarak dışarıdan gördüğüm tablo, steve jobs öldükten sonra yeni bir ürün çıkaramadılar. eskileri upgrade edip piyasaya sürüyorlar o kadar.
pek Çok ürününe laf edilebilir fakat tek başına mac os gibi kararlı Çalışan bir sistem iÇin sonsuz övgüyü hakeden firma...bir aşk.
benimde ortağı olduğum şirket.
çok orospu çocuğu bir firma. sebepleri bende kalsın.
yok kapitalist, yok kullanıcıları salak, yok kısıtlanmış özellikler vs vs...
geçin bunları. ben de bu firmadan haz etmiyorum.
ama yer yüzünde ilk kez bir elektronik firmasından için insanlar "çöp bile üretseler alırım" diyebiliyorlar.
kendilerine bu denli bağımlı fanlar oluşturması sebebiyle bile saygıyı hak ediyor bu firma.
steve jobs'un arkasında bıraktığı hazine. bütün ürünlerinin iç ve dış yapısına kadar mükemmel olması steve jobs'un bu işi başardığının kanıtıdır. sadelik, dizayn, donanım ve yazılımın birleşimiyle oluşmuş mükemmel, sanat eseri ürünler. günümüzün teknolojisinin bütün nimetleriyle donatılmış saygı duyulası ürünler yapmış ve karizmasından asla ödün vermeyen şirket.
saygınlığını az ürün üretmesinden alan firma.

mac'lere diyecek sözüm yok, cidden çok iyiler. ancak iphone konusunda tamamen, bahsettiğim gibi.
sanırım toplam 5-6 adet akıllı telefonu var bu firmanın, aşağı yukarı 1-2 yıl aralıklarla çıkan iphone'lar.
günümüz rakiplerinden nokia'nın yüzlerce modeli var, son dönem de lumia.
en dişli rakibi samsung ise galaxy serisiyle bir ivme yakaladı, onun dışında yine onlarca farklı modeli var.

teknik özelliklere baktığımız zaman, lumia'nın işletim sistemi yeniliği yüzünden bir dezavantajı(store çeşitliliği vs.) olsa da, birbirinden çok da farklı olmayan ürünler.
bariz şekilde ''şu hepsinden iyi'' diyemezsin.
yine de 100 kişiye sorsan çoğunluk ''iphone'' tercih eder. sebebi diğerlerinden iyi olması değil, az olmasından.

yani adamlar çok iyi bir strateji izliyor. ''bakın 2 yılda 1 ürün yapıyoruz, 2 yıl sadece bunun için çalışıyoruz'' imajını çok iyi yansıtıyorlar.
nokia ve samsung ise aynı süre içerisinde bir sürü telefon sürüyor piyasaya. bu da ''amaann nokia mı/samsung mu'' algısı oluşturuyor insanlarda.
2 ay sonra zorlu center'da mağazası açılacaktır.
computerworld sitesinin haberine göre developer sitesi bir türk tarafından hacklenmiş.
abd deki her vatandaşa mini ipod hediye edebilecek kadar zengin imiş. istese linkedin twitter ve zakırberg in oyuncağını satın alabilr imiş.

vay.
ürünlerini sadece vip müşterilerine satması gereken firmadır.

fakirler gidip ikinci el döküntüleri alıp iphone kullanıcısı havasına giriyorlar.

gerçek bir iphone kullanıcısı olabilmek için ürünü kullanmak yetmez saygın bir zengin olmak lazım.

benim gibi.
Apple'ı ios'dan ibaret sanan yazarlarin entrylere boğduğu basliktır.
jobs filminden sonra sempati duymaya başladığım firma.
deccaliyetin en feci sembollerinden birini taşımaktadır, adem a.s.'ı cennetten çıkaran ısırılmış yasak meyveyi şirket logosu yapmışlardır, apple kendilerinin zannettikleri ilk zaferleridir.
son derece güzel cihazlar üretmelerine rağmen, tek eksileri, doğrudan veya dolaylı olarak kendi ürünlerine muhtaç etmeleri.
yakında olmayan telefonu satarlarsa şaşırmayacağım firma.

kalınlık

iphone 3gs : 0.48 inch
iphone 4s : 0.37 inch
iphone 5 : 0.30 inch

iphone ultra : 0.00 inch
dünya devi fırmadır .

ısırılmış kutsal elmadır fazla şeyler akla getırmekte nitekim.
Geliştirdiği teknolojilerle kaliteli cihazlar üreten.
steve jobs tarafından kurulan şirket. yazılım ve donanım uyumu mükemmel olan şirket. diğer cihazlara karşı öyle aşırı bir donanım üstünlüğü yok ama kullanmak istediğin bütün yazılımlar performans kaybı olmaksızın çalışıyor. bunu sağlamaya devam ettikçe en iyisi olmaya devam edecektir.
ios 7 ile skeuomorphic tasarımın dışına çıkmış şirkettir. artık o eski apple yoktur. artık oyuncak gibi user interfaceler üreten, müşterilerini aptal yerine koyan bir apple vardır karşımızda.
iphone 6'ya retina tarayıcı koyması gereken şirket. parmak izi okuyucusunu akıl eden şirket, bunu da akıl eder heralde. gerizekalılar.
dünyanın en değerli şirketidir. kaynak; http://www.interbrand.com...ands-2013-Brand-View.aspx
imac sahibi olarak diyorumki sisirilmis balon.