bugün

evet.aslında size bu konuda çok detaylı bilgiler sunmak isterdim ama ne yazık ki tüm araştırmalarıma rağmen, anıtkabirin maliyetine dair hiçbir dökümana rastlamadım. çok enteresan değil mi, sen 2. dünya savaşı yıllarında millet açlıktan kıvranırken bu kadar büyük ve gereksiz bir yapı inşa edeceksin ama maliyeti konusu hakkında en ufak bilgi düşmeyedeksin tarihi kayıtlara, yapımına dair inneden ipliğe kadar her şey var ama yalnız maliyeti yok..gerçi ben olsam bende açıklamazdım yoksa milleti nasıl uyutacaktık, ceplerimizi bu vesileyle nasıl dolduracaktır demi...
anıtkabir türk milletine maddi ve manevi yönden yük değil, korunacak ulusal bir emanettir. ama, asıl cumhurbaşkanlığı bütçesi, başbakanlığın örtülü ödeneği ve milletvekillerinin maaşları ve kıyak emeklilikleri türk milletine gerçekten büyük maddi ve hatta manevi külfettir.
bir ahmet davutoğlu'nun maliyeti değildir.

halen anlamayan öküzler için anıtkabir sadece mezarda değildir.
bazılarının gemiciklerine bakıp gıpta edenlerin ağzına sakız olmuştur.
meclisteki sayın temsilcilerimizin makam odalarına vatandaştan araklanan paralarla yapılan harcamalar kadar külfeti olmayandır zannımca.
siz ilk önce bakanların yaptıkları israflardan dolayı maliye bakanının başbakana dert yanmasını açıklayın sonra anıtkabiri ağzınıza alın...haram olsun verdiğim vergileri, sikinin keyfine harcayan bakanlara...
sadece memlekette oynanan oyunları görmeyip, ya da gördüğü halde kendisi gibi olmayan insanları gerizekalı yerine koymaya çalışan, beyni yıkanmış ya da beyin yıkamaya çalışan bir zavallının sözünü edebileceği konudur.
Anitkabirin turk milletine olan manevi kazanciyla karsilastirildiginda birak kulfeti bildigin yatirimdir.
içindeki müzeyi gezmemiş olan sığırlar için zira müzelere sığır girmesi yasaktır, kendi tarihini bilmeden güdülmüş sığır sürüsünün külfetinden daha azdır.
bir bakanlığın kuru pasta- çiçek masrafı kadar koymayandır.
vefa borcu> harcanan para
kısa ve net.
bir suriyeli mülteci teröristlerin maliyeti değildir.
dedelerinin, karınları açken adına inşa ettikleri anıtkabirde yatan atamıza, karnı tokken laf eden hayırsız torun sıçmığı olan konudur.
Arap taşağı yalamaktan dili damağı kösele olmuşlara dert olmuştur.
islam dininin türk milletine olan 1300 yıllık "maddi manevi" külfetinin yanında nedir ki?
"mal" beyanıdır. boş tenekenden çok ses çıkar. çıkıyor da.
bu olguyu düşünenlerin babasına oluş maliyetinin yanında önemli olmayan maliyettir. bırakın lan adamın yakasını yeter lan!
milletin atasına olan minnetini göstermesini anlamayacak kadar sığ zihniyetli birinin, dünyaya ve sabah sabah sinir sistemimize olduğu maliyet kadar değildir şüphesiz.
bir fatma şahin kadar değildir.

(bkz: 55 bin TL)
(bkz: bakanlık ıvır zıvır harcamaları)
yatın lüks değil ihtiyaç olduğu şu günlerde gündeme getirilmesi garip olan konudur.
(bkz: orospu çocuklarının türk milletine manevi külfeti)
(bkz: inne isteyen şakirt) inne ne amk.
(bkz: anıtkabir in maliyeti)
içinde yatana helaldir.
başbakanın korumalarına,yurt dışı gezilerine,hizmetlilerine,danışmanlarına,başbakanlık ödeneklerine ve binumun yancılarına giden paralarla,ortalama bir ilçe doyar.
kemalist olmasamda saçmadır,en azından anıtkabirin bir hatırası ve vefa duygusu vardır.
o kadar boş yere para harcanan bir ülkede verdiğim vergiyle anıtkabirede bakılsın bir sorun yoktur,olmamalıdır.

edit:bu arada çok akaryakıt aldığımdan ve çok tekel tükettiğimden vergi verme oranım bayağı çoktur ama anıtkabire harcanan her kuruş vergim helal olsun.
ben kemalist değilim yapmış olduğu bazı uygulamarıda eleştirip,onaylamıyorum ama bu atatürk düşmanlığıdır başka birşey değildir.
ahde vefa şarttır,bir semt adı olmasın.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar