bugün

ne bakımı yahu saray mı bu ?

edit: hee bu arada örtülü ödenek mevzuunu açma , troll olucam derken mahkum olursun..
Bu düşüncedeki senin de dünyaya külfetin var. Nefes almak gibi mesela. Oksijen israfı olarak mesela. Yazık.
laikcilerin nedense hicbir sekilde gundeme getirmedigi kulfettir.

her yil bizim vergilerimizle toplanan milyonlarca lira para anitkabir'in bakimina harcaniyor. ama bu nedense hicbir sekilde gundeme gelmiyor veya getirilmiyor. yazik. bu ortulu odenegin miktari halka aciklanmali. 1400 lira asgari ucretin oldugu bir ulkede milyonlarca lira paranin bu sekilde harcanmasini dogru bulmuyorum.
"yapacağın hesabıda s*keyim bu hesabı düşünen bayninide" butonu eklensin artık şu sözlüğe.

anıtkabir gideri minimum olmasına karşı turistik olarak her yıl binlerce lira gelir bırakıyor ülkeye. ankaranın kalkınmasının yegane sebeplerinden.
o kadar para boşa giderken (saraylar , altın koltuklar vs.) buna mı laf ediyorsunuz amk ? dedirten başlık.
(bkz: #34292026)
Gününü eleştirmeye götü yemeyen, dününe saldırıyor.
asgari ücretin 1300 tl olduğu ülkede yapılan sarayın bir aylık elektrik faturasının 1.142.760 tl, bir aylık masrafının yaklaşık 21.000.000 tl, maliyetinin ise 1.370.000.000 tl olduğundan bir haber olanları rahatsız etmiş miktardır.
Araplara dert olur.
dedi ak-sarayın tek kapısının fiyatı kadar yıllık ortalama geliri olan ak-fakir.
kaçak,göçek saraylar baz alındığında devede kulak bile etmez. hem orada naaşı bulunan zat için meblağ ne olursa olsun değer.
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da dediği gibi yeni Türkiye, inanıyorum ki Gazi Mustafa Kemal'in de bir istismar aracı olmaktan çıkarılıp, asker, Başkomutan, Meclis Başkanı, Cumhuriyet'in banisi, Cumhurbaşkanı, en önemlisi de milli irade aşığı bir şahsiyet, bir insan olarak öğrenileceği, öğretileceği, anlaşılacağı bir Türkiye olacaktır.
doç. dr. yalancı köpek bilmemnenin boklu götünden uydurarak sözde ortaya koyduğu tutardır.

külfet lafı da götüne girsin... atamızın anıtkabiri milletimize külfet değil, şereftir.

doğru bilgiler şurada:

https://protestsanayici.w...4/anitkabir-v-s-ak-saray/
Anıtkabirin maliyet hesabını yapan sözde doçentler profesörler, bugüne kadar bir taraflarını yaladıkları fetöye verdikleri paraların hesabını yapsınlar önce.
orospu çocuklarına dert olmuş miktardır.

külfet kelimesini kullanmaya benim vicdanım el vermedi, yazık diyorum sadece.
Bilal in sıfırladıklarının yanında esamesi okunmaz.
Recep tayip erdoğan ın bilinen serveti 4.4 milyon tl , 200 bin dolar ve 1 otomobili var evine elektrik su veya bir kira ödemesi bulunmamakla birlikte yapılan üst düzey ak sarayımızda 1150 küsür odası varmış kendinin söylemesiyle Ankara'da yaşıyorum ve oraya yakın bir yerde oturuyorum bu gösterişin nelere mal olduğunu düşünemiyorum , katledilen ağaçlardan bahsetmek dahi istemiyorum . Dünya'da 206 ülke var bunların arasında uluslararası ilişkilerde tanınan 193 ülke bulunmakta ve bizim cumhurbaşkanımızın zenginlik sırası 48 ne kadar normal değil mi ? Bana 1300 tl yi laik görürken kendisinin en iyi şartlarda yaşaması ayrı bir ironi . Bence öncelikle şimdiki zamanı eleştirin tabi götünüz yiyosa .
bilal erdoğan'ın yurtdışı hesaplarındaki paradan azdır.
http://t24.com.tr/haber/c...-546-milyona-cikti,309811

görsel
hiç bir şeydir. türkiye cumhuriyetinin ödemek zorunda bırakıldığı osmanlı saray masraflarına da azıcık söz söyleyin.
evet adnan menderes halk bu kadar fakirken bunu neden yaptırttı düşünmek lazım.
yaşarken milletin milyar liralarını gömmediği için millet kendisine olan minnet borcunu milyar liralık anıt yaparak ödemeye çalışmıştır.

yaşarken milletin milyar liralarını gömenlerin öldükten sonra nerelerde yatacağını hepimiz çok iyi biliyoruz.

allah'tan şu eski yoldaşları fetullah piçi darbe girişiminde bulunarak ön ayak oldu da kurmayı planladığımız hainler mezarlığı fetullahın sayesinde bizzat bunların eliyle kuruldu , yarın bir gün biz kurardık ondan sonraki nesillerde bize böyle zulmettiler diye anlatırlardı , iyi oldu.
dönemin parasıyla (1944-1953 arası) tam 40.000.000 lira olup (altın=6 tl)

günümüz endeksi ile yaklaşık 833.000.000 (altın=125) harcanmıştır.

bu rakama cüzi oranda enflasyon payı dahil edilirse (%50)

= 1.017.000.000 lira çıkıyor.

evet, savaş zamanı milletin milyarlarca lirasını 1 mezara gömmüşler.

yazık...
Bu toprakların bedelini ödeyemedik, koruyamadık ülkemizi. 1000 tane anıtkabir yapsak boş. Vatanı hırsızlara yedirdik, asıl sorunumuz bu. Özür dileriz atam !
uzunu aile mezarlığına gömeceğiz mesela.

harika değil mi? *

atam benim beh. 1000 anıtkabir feda olsun.