bugün

anneye aşık olduğunu bildirirken kurulan cümle.

-anne ben aşık oldum.
-duymamış olmak tercihimdir ama sen bilirsin tabiki.
henüz onbeşli yaşlarda , delikanlılık çağında sığınacak en güvenilir limana ilk defa içilen biranın etkisiyle yapılan en samimi itiraftır. ne güzeldir ne anlamlıdır annenin o sessiz o sevimli bakışı.
anneye söylenen itiraf cümlelerinden birisidir.

anne ben denyonun birine aşık oldum.
-anne ben aşık oldum.
+kime evladım.
-anne kız beni sevmiyor ama...
+aaa ben çocuğuma kız mı yok, hiç takma kafana sen oğlum, boş ver o üzülsün...

anneler nedense oğullarını hep bu şekilde teselli ederler. onlara göre bulunmaz hint kumaşıyız. ama hayatın acı gerçekleri var tabi ki, anne bende bu acı gerçekleri yaşadım demeyi çok isterdim ama diyemedim. *
erkek evlat söyleyince
-anne ben aşık oldum
-aslan oğlum benim.
kız evlat söyleyince
-anne ben aşık oldum
-vay şerefsiz.hayat kadını* mı olcan başımıza.
büyük ihtimalle:
-bu yaşlarda aşık olsan ne olacak? ne yapabileceksin en fazla?

gibisinden cevap alınabilecek bir itiraftır.. hayır ne yapmak için aşık oluyoruz anlamadım ki?

edit: arkadaşın annesi söyledi bunu, benimki değil.
-anne ben aşık oldum.
-eee... bana ne? sanki bana aşık olmuş eşşekoğlueşşek.
-off yaa, benim annem niye başkalarının annesi gibi değil...*
+ anne ben aşık oldum.
- ...
+ keşke sen de görebilseydin.
- ...
+ ama babama anlatıyorum her şeyi merak etme. eskisi gibi değiliz. sürekli soruyor o da. nedir, kimdir, ne değildir... ama unutkanlık başladı. sabahları kalkıp yürürdü ya, artık o da 2-3 günde 1'e indi. "zor geliyor kalkmak" diyor. ben sıkıyorum portakal suyunu her sabah işe gitmeden önce. o güçlü kuvvetli adamı böyle yorgun görmek... keşke yine o eski sağlığına kavuşsa da sürekli kavga edip, nasihat verse. "oğlum işten gelirken yürü karşıyaka'dan, zor geliyorsa bostanlı'da in, oradan yürü. sen de benim gibi yemeğe düşkünsün bak, göbeğine dikkat et" dese. allahtan ayça var şimdi. ısındılar bayağı birbirlerine. bazen bir bakıyorum işten çıkıp direk bize gitmiş, babamla oturuyorlar. görsen nasıl gözlerinin içi gülüyor babamın öyle zamanlarda. yemeği yedikten sonra dışarı çıkıyoruz. artık akşam yemeğini yemeden çıkmıyorum evden. illa beraber olunacak, evde o masanın etrafında yenecek yemek. eskiden kaçardım ama şimdi... seninkiler kadar olmasa da pilavı çok güzel yapıyor mesela, maharetli. söylenirken hiç görmedim. olana çare yok diyor sürekli. önemli olan bundan sonra ne yapılacağıymış.
sarışın. bembeyaz bir teni var. güneşte fazla kalınca kızarıveriyor hemen istakoz gibi. birazcık nazlı ama olsun o kadar da. açık sözlü. bazen kaptırıyor kendisini langur lungur konuşuyor, görmen lazım. öyle bir kaptırıyor ki eller, kollar, kaşlar her biri bir tarafa savruluyor. zor tutuyorum kendimi gülmemek için. bir keresinde hafif bir gülümseyivermişim... bir hafta konuşmadı benimle. sürekli babamın yanında. babam da cephe aldı mı bana... kaç yaşına gelmişler küsüyorlar, konuşmuyorlar. allah'tan armağan araya girdi de barıştık. o da bildiğin gibi, hala çapkın. gıcık oluyorum bazen...
neyse ben gideyim artık.
babam merak edecek.
annemin sabırsızlıkla kurmamı beklediği cümledir. hala aşık olmamama onun bile şaşırdığına inanamadığım bir haldeyim.
annenin karşı çıkması kötü bir durum yaratacaktır. zira resimdeki çocuğun haline bakıp da üzülmemek mümkün değil;*
görsel
kız çocuk:
-anne ben aşık oldum.
-38 numara havada uçuşan terlik teki..
"-anne aşık oldum ben
+ağlayacaksın"

ağladım.
-anne ben aşık oldum!
-evlen, geçer.
- anne ben aşık oldum.
- maharetli mi bari.
-Anne ben aşık oldum!
-Oğlum derslerine bak!
tamam git ekmek al da gel oğlum hadi.
-anne ben aşık oldum
*kafana sıçıyım kızım.
aşık oldum ben anne.
-anne ben aşık oldum.
-git babana söyle,ben karışmam.*
Mom i falled in love with .....
- dont forget protection darling.
-anne ben aşık oldum.
+pazarda 5 tl ye satıyorlar sakın kuyumcuya gitme.
Annenizin çözüm bulamayacağı durumdur. Sakin olun ve canınızın yanmasını bekleyin.