bugün

Ankara hem öğrenci hem memur hem de düzenli bir hayat yaşamak isteyenle için en iyi şehirlerden birisi.
En son 7 yaşımda gitmiştim pek bir şey hatırlamıyorum. Ne zaman gitmek istiyorum desem Ankaralılar da dahil manyak mısın diyor. Bir şehri güzel yapan bence içinde biriktireceğiniz güzel anılar güzel insanlardır. Allah güzel insanlara denk getirsin.
anıtkabir ve müzeleri hariç yoktur şüphesiz..
Pavyonları dermişim. *
Tunus caddesi gibi renkli ve eğlenceli bir caddeye sahip olmasıdır.
Tdk kurumu'nun, dil bilimcilerimizden zeynep korkmaz'ın, anıtkabir'in orada olması ve cumhuriyetle iç içe olmasıdır bence. Milli kütüphane de orada.
Sessiz geceleri..
Yürürken düşündüren sokakları, güneşi yağmuru ve kimsesizliği..
Aspava.
odtü yav. şuramda bir hasrettir o.
Ankara'ya ne zaman gitsem yağmur yağıyor. Ben Ankara'yı sevmem Ankara da beni sevmez.
Sessiz yolları, suskunluk zamanlarında akşam vakti yürüyüşler..

Gri havası, melankolinin içinde demlenen rüyaları ..
düzenli bir şehir olmasıdır. insanları daha medenidir.
8 yaşında ilk aşkı Ankara'da yaşamış olmak.
Esenboğa havalimanı.
istanbula dönüşü diyenler hadi bakalım otobüs kalkıyor yerinizi alın...
demetevler.
Sevdiceğin olmasıdır. Her nerede olursanız olun sevdiğiniz kişi yanınızdaysa orası cennettir. Canım Ankara'm.
ankara'yı seven biri için istanbul'a dönüşü değildir.
Çocukluk anıları.

1999-2002
çorak bozkır olmasıdır. şurayı nasıl başkent yapmışlar aklım fikrim almıyor.
Meşhur olduğu gibi, istanbula dönüş yoludur. Evet.
Istanbula dönüş yoludur kesinlikle uzun yıllar istanbulda büyümüş ve yaşamış biri olarak. Askerliği ankarada yaptım ne zaman istanbul yoluna çıksak araçla hep terhis olup istanbula döneceğim günü hayal ettim ve sonunda da o yollara düştüm sağ salim. Ankaranin kendine has tuhaf bir çekim gücü var sevdiğim bir memleket değil ama geçmişin izi üzerine yapışıyor üzerinden yıllar geçse de. Hem mutlu olduğum hem de hüzünlendigim şehir. Dolu bir kalabalık var şehirde tıkabasa dolu her yer insan fışkırıyor ama sen yalnızsın, bir başına o kalabalık içinde.
- kızılay' ın kalabalığında yürümesi,
- tunus caddesinde içmesi,
- rumeli ve beykoz' da tuzlama içmesi,
- behzat ç.,
- gençlerbirliği,
- ankaragücü.
istanbula dönüş yoludur, evet.
soğuk olması. soğuğu çok severim de.