bugün

samsung i7500 cep telefonuyla beraber türkiye'de şu anda kullanılan google'ın mobil cihaz işletim sistemidir. açık kaynak kodludur, yazılım geliştirmeye olanak sağlar ve direkt olarak kendi adresinden yazılımı da sdk'yı da indirebilirsiniz.

http://www.android.com/

ayrıca Open Handset Alliance tarafından geliştirilmektedir. http://www.openhandsetalliance.com/
vokalistliğini ömer öztaş ın yaptığı rock grubunun adı. daha sonra tazrzlarını değiştirmişlerdir.
asıl anlamı insansıdır.
türkiye siyasetçilerinin ve devlet bürokrasisinin uzun süre egemenliğini ele geçirmişlerdir. hala yargı ve muhalefet partilerinde varlıklarını sürdürmekteler.
tekken oyunundaki jack karakteridir.(jack-1,jack-2,gunjack-jack-4..)
yeni telefonumu ilk hevesle kurcalarken içinde video player olmadığı , hatta onu bırakın sdcard içindeki dosyaları gösteren bir uygulama olmadığını görünce verdiğim paraya acıdığım telefonun işletim sistemidir.

hadi domalalım ve parayı bastırıp bir video oynatıcısı programı alalım desek o da yok , zira Türkiye için android market servis vermemektedir , sitede sorry yazmaktadır.

E satma o zaman kardeşim kodumun telefonunu Türkiye'de , ayıp ayıp...

(bkz: htc)
(bkz: samsung)

edit: ayıp kısmındaki küfürler silindi
google nin akıllı cep telefonlar için geliştirdiği açık ve geliştirilebilir bir işletim sistemidir.

son kullanıcı bazında apple Mac OS un şu an için çok gerisinde. program yazabilecek kabileyete sahip mühendisler açısından on numra bir işletim sistemi.
bu firma iphone a rakip olabilecek telefonlar sürmeye hazırlanıyor. heyecanla bekliyoruz.
mobil cihazlarda bu güne kadar kullanılmış en iyi işletim sistemi olmaya adaydır. Java tabanlı olup programlanması ve kişiselleştirilmesi son derece zevkli ve kolaydır.
iphone 4 için bir emulator yazılmıştır. bir uygulama sayesinde sol elinize aldığınızda artık android de çekmiyor. işte ben buna kapak derim.
http://uk.androlib.com/an...wmbest-iphone4-jzwbb.aspx
her versiyonuna bir yiyecek adı verilen, küçük elektronik cihazlara yönelik, tahminimce 3-4 sene her yeri sarmaşık gibi saracak olan süper bir işletim sistemidir.

işletim sisteminin versiyonunu adlandıran yiyecek isimleri alfabetik sırada devam eder.
1.5 cupcake
1.6 donut
2.1 eclair
2.2 froyo (frozen yogurt)
2.3 ginderbread (daha çıkmadı)
3.0 honeycomb
?.? icecream
an itibariyle developer.android.com üzerine erişim sağlanamayan mobil işletim sistemidir.
google'ın türkiye ile derdi ne zaman bitecek merak ediyoruz.
sl4a'i de gördükten sonra PDA'nın bilgisayardan hiçbir eksiği olmadığını düşünmeme sebep olan işletim sistemi.
2-3 sene içinde, açık kaynak yazılımın da etkisiyle, iOS'ye rakip olabilecek güce erişecek bir mobil işletim sistemi. kaspersky'nin Ceosu bir röportajında: "neyse ki tercihlerini mobil dünyadan yana kullandılar." diyerek bu konudaki memnuniyetini dile getirmiştir.
green day'in kerplunk albümünden bir şarkı. sözleri;

hey old man in woman's shoes
i wonder if he knows i think he's crazy
when he was young did he have dreams
of wearing woman's shoes and being crazy?

it makes me wonder when i grow to be that age
will i be walking down the street begging for your spare change
or will i grow that old?
will i still be around?
the way i carry on i'll end up
six feet underground
and waste away...

when the old man was in school
did the golden rule make him go crazy
or did he hide away from hopes
behind a smile and smoking dope
it's crazy

it makes me wonder when i grow to be that age
will i be walking down the street begging for your spare change
or will i grow that old?
will i still be around?
the way i carry on i'll end up
six feet underground
and waste away...

it seems so frightening
time passes by like lightning
before you know it you're struck down
i always waste my time on my chemical emotions
it keeps my head spinning around.
and waste away.

(in softer voice) it seems so frightening
time passes by like lightning
before you know it you're struck down
i always waste my time on my chemical emotions
it keeps my head spinning around.
and waste away.
(bkz: fikir yıldızları)
Google tarafından piyasaya sürülen, uygulamaları açısından giderek IPhone'a yaklaşan, Calendar, Documents, Mail gibi pek çok google servisiyle entegre çalışan, kullanımı kolay ve pratik işletim sistemi.

Layar, Goggles, Google Sky gibi uygulamaları kesinlikle görülmelidir.
galaxy s 2'mde etinden sütünden yararlandığım os. navigasyon gönlümü kazandı. gmail entegrasyonu harika. polaris office ise olmazsa olmaz. pdf'yi adobe reader'dan daha iyi gösteriyor.
cok iyi bi isletim sistemi ve gittikce iphone app larine yaklasiyor ancak asla onun gibi olamaz nihahaha *, *.
kullanımı ios'a göre daha zordur. görünüşü daha kötüdür fakat hız konusunda gayet iddialıdır.

marketleri karşılaştırmak şu aşamada saçmalıktan başka bir şey değil. appstore ürünleri 3 farklı cihaz için yapılmakta, bunlar da iphone, ipad ve ipod. android için yüzlerce telefon mevcutken bütün uygulamaların androide aktarılması pek mümkün değil.
nokia'nın windows phone 7 tutmazsa -ki tutmama imkânı yok gibi- s.ke s.ke geçeceği işletim sistemidir. ortada dolaşan android sistemli nokia telefonu görmeyen yoktur herhalde.
Applenin eline veren ve uludag sozlugun appinin olmadigi acik cep telefonu ve tablet pc lerin isletim sistemidir.
yavaş yavaş piyasayı ele geçiren mobil işletim sistemi.

garip bir şekilde ios severler tarafından hakaretlere uğruyor. bunları okurken dehşete kapıldığımı söylemeden geçemeyeceğim.

android şu anda piyasada olmasa kimbilir neler olurdu. milyarlar verilen iphone'ların fiyatı daha ne kadar artardı? Yeni özellikler gelir miydi, çok fazla yenilik yaparlar mıydı?

rekabet ortamı yaratması dolayısı ile bile saygı duyulup itin bir tarafına sokulmamalı.

hızlıdır, sadedir. marketi büyümeye devam ediyor. daha ne olsun.

(bkz: in google we trust)
geçtiğimiz günlerde "4.0 - ice cream sandwich" sürümü duyurulan, açık kaynak kodlu işletim sisteminin adı.
samsung galaxy s modelleri için en son 2.2.3 sürümü olan yazılım. apple'nın yazılımlarına alternatif. başarılı bir yazılım. kullanıcılara daha fazla hakimiyet sağlıyor. apple gibi kısıtlamıyor. ancak androidteki facebook sorunu nedendir bilinmez hala çözülemedi. çok rezil bir uygulama. bir diğer dezavantajı ise market'in applestore gibi kaliteli olmaması.