bugün

disilerin sikca soyledigi bir soylemdir. genelde erkekle basbasa kalindiginda soylenir. ayrica birlikte olmak istemeyen disinin sevgilisine soyledigi yalan olarak da bakilabilir.

- bir seneyi gecti askim ya..
- eee hayatim ?
- ben seni cok arzuluyorum.
- ya ama ben bakireyim biliyosun askim?
- ya evlenmiycekmiyiz tulin ne de olsa ?
- tamam iste evlenince birlikte oluruz.
- yok yok evlenmeyelim.hatta ayrilalim.
- hayvansin.!!
Çiftleşmeye başlayacak iki bireyden dişi olanının soylediği soz,erkek birey bu soze gore işini halleder
-demee...
+ aşkım bi su verebilirmisin dolaptan?
- ama aşkım ben bakireyim!
+ ehh yetti be!!
++ aşkım hadi yapalım artık şu işi
-- ya olmaz ben bakireyim
++ üzüldüğün şeye bak aşkım ya birazdan geçer
böyle bir bahane sunan kişinin sunduğu yerde kurşuna dizilmesini salık vereceğim başlıktır. istemiyorum demek varken, ama ben bakireyim demek. bekaretime zarar verme geri kalan tüm haltları yiyelim demek anlamına gelir...
ben bekaretini verene değil, bu şekilde vermeyene (dikkatinizi çekerim, vermeyene de değil, örnekteki gibi vermeyip, diğer naneleri yiyenlere) kötü gözle bakarım.
sinirlendim şimdik...
(bkz: bakireyim ama alırım arkadan)
(bkz: yala ama sokma)
(bkz: bakireyim raporum var demek namusluyum)
(bkz: evlenecegiz merak etme)
- benimle evlenir misin ?
+ ama ben bakireyim..
+ben bakireyim
-olsun,o kadar kusur kadı kızında da olur...
+ama ben bakireyim
-merak etme birazdan geçecek...
(bkz: her sevgilim versin ama karım bakire olsun)
k: ama ben bakireyim.
e: ali,şener,cevdet,.....öle demiyo ama..çaattt
k: ama aşkımm..
e: çaattt...ççuuttt...
k: hadi sevişelim
e: ben bakireyim ama
k: replikler biraz karıştı galiba...
yalnızca az sonra gireceği yeri düşünen, tüm "bedeniyle" oraya odaklanmış olan taraf için zerre kadar önemi olmamakla birlikte; içine girilecek beden sahibince bunca yıl üzerine titrenerek sakınılmış, -sahibenin kendi halince- ancak "hak" edene teslim edilmesi tasarlanmış nevar ki yıllar boyu üzerinde binbir hayal kurulmuş olmasına karşın nasıl bir seramoni ile "izale" edileceği konusunda henüz tam olarak bir karara varılamamış bir "değer"in sahibince, dükkana selamsız dalmak isteyene yapılan naif bir uyarıdır...

eğer uygun bir sözcük olacaksa "sahip olacak" kişinın bu "değere" en azından gerekli asgari saygıyı göstermesi gerçek bir insanlık gereğidir...

bu konuda "türk filmi" formatında edilen sözlere gülünüp geçilmemesi, o formattaki diyalogların kaya kovuğundan değil, hayatın içinden çıkmış olduğunun düşünülmesi ve bir başka kişiye ait bir organı vücudunun içine kabul eden kişinin en azından alay edilmemeyi hak etmekte olduğunun unutulmaması gerektir.
(bkz: namusu iki bacak arasında aramak)
(bkz: gösterip gösterip vermemek)
(bkz: annem göster ama verme dedi)
+ama ben bakireyim
-yani?
kemal sunal'in 100 numarali adam filminde bahsi gecen konu. soyle ki:

kemal sunal: biraz yürüyelim mi?
bagyan: ama ben bakireyim.
kemal sunal: ben de.
k: ama ben bakireyim
e: her kız hayata bakire gelir, ama bakire ölmek kendi tercihidir.
bu da gelir...
bu da geçer...
alışmalısın...dayanmalısın... diye bir şarkı vardı. Yanılmıyorsam..
-ama ben bakireyim!
-evet farkettim öyleydin.
e : hadi yatağa geçelim.
k : ama ben bakireyim...
e : yine mi aynı bahane , bıktım ulan sizden....
kaybedilmemesi gereken bir şey
(bkz: dişi yakın akrabalara sahip olma durumunun bekarete etkisi)
-ama ben bakireyim!
-ne olmuş, ben de..
kızların kullandığı bir cümledir.
bazı erkekler açılmışa acımam ama ilk ben açmıyım ne olur ne olmaz diye düşünür, bu yüzden böyle cümleler kendileri üzerinde çok etkili olur.
erkekler kızların gururlarını da düşünmelidir.
kızlar da her türlü şeyi yapıp bi orayı koruyunca namuslu olduklarını düşünmemelidirler,zira bu bir anlam ifade etmez.