bugün

kanserinde çaresi vardır ama onu bulacak akıl belki am üstünde ceviz kırıyordur bilemeyiz . olmamasına inanıp riskimi ateşten yana kullanacağıma olduğuna inanıp şerbetten yana kullanmak daha mantıklıdır ,
doğru noktadır. tabi yüzeyseldir. bitkilerle ilgilenen biri olarak söyleyebilirim ki dünyada ne oluyorsa neye gereksinim varsa ve nasıl bir hastalığınız varsa onların tamamına doğada çözüm var. şimdi evrimleşme var diyemememin başlıca sebebi bu zaten. bir bitki benim hastalığımı ne bilsin?? ona göre gelişsin?
Aklıma milyon tane bitkisel olmayan ilac geliyor. Ayrıca kücük ameliyat yada dikiş gibi tedavilerde bitki yok. Yalnız bitkilerin faydalarıda kücümsenmez tabi.ama sadece kücük hastalıklar diyorsan o bazen ilac kulanmadanda geciyor. Tabi yinede allah olabilir kimsenin inancına bir şey demiyorum ama belki allah yerine tanrı vardır.*
dünyadaki bütün büyük sıkıntılar da allah var galiba diyerek çözülebiliyor.

ben de isterdim allaha inanabilmeyi. allah yaptığı için bunda da bir hayır vardır demeyi. ama inanmanın ötesinde biliyorum...

o yüzden demişler bilmemek mutluluktur diye.
Allaha inanmayanlara benimle tartışmalarını tavsiye ederim. Varlığını kanıtlamak için değil kazalarındaki soru işaretlerini gidermek için.
imanın sallantıda galiba!

ulan galiba ile keraneye gitsen karı seni tekme tokat dışarı atar. inanç bu acabalara galibalara gelmez.
senin o galiba diyen ağzına bacağımı sokayım emi.
Allah ın bizim vardı yoktu dememize ihtiyacı yoktur, bizim ona ihtiyacımız vardır, ve Allah ın mucize olarak, bir karınca nın bütün yaz çalışıp topladığını kış gelince yemesi, Bizim için yeterli ona o aklı allah dan başka kim verebilir kim görebilir onları toprak altında?

"Allah ol der ve olur...!!!"
(bkz: agnostisizm)