bugün

(bkz: ortaya karışık)

--spoiler--
everything middle middle
into the middle
--spoiler--
Halakal insâne min alak. O, insanı bir alaktan yarattı'dır anlamı. alak aşılanmış yumurta demek değildir. O, insanı embriyodan, döllenmiş yumurtadan yarattı'dır bu ayetin meali.
Hz. Adem (as) dünya yüzeyinden bizzat ölüm meleği azrail (as) tarafından getirilen beyaz, kırmızı ve siyah toprak karışımı ile cennette yaratılmıştır. * Özellikle bu üç rengin olması bence manidar. Havva anamız, Adem babamızın (as) kaburga kemiğinden yaratılmıştır. Diğer insanlar ise yumurta-sperm birleşimidir.
Nasıl topraktan yaratılmış olabiliriz? Diyenler için, vücutlarımız, topraktan aldığımız besinler ve su ile gelişip büyümüyor mu? Üreme ana hücreleri daha biz doğmadan önce, anne karnında oluşuyor. Mesela kabil'in üreme hücreleri daha annesinin karnındayken oluştu ve bunlar havva anamızın (as) yeyip içtiği nimetler ile vücudunda üretildi. Onun yeyip içtiği nimetler ile bu hücreler gelişti, hanımının yeyip içtiği nimetler ile de onun üreme hücreleri gelişti ve bu hücrelerin birleşip oluşturduğu bedenlere, ruhları, bizzat tek ve gerçek ilah yüce yaratıcı tarafından yerleştirildi.
Yani sadece ilk insan direkt olarak topraktan ve ikincisi kaburga kemiğinden yaratılmıştır. Kalan herkes ise topraktan ve su'dan "dolaylı" olarak yaratılmıştır.
Elbette lilith diyeceksiniz. Ama benim bu kadın hakkında doyurucu bilgim yok.
aklına, aşılamak deyince aşı, yumurta deyince tavuk yumurtası gelen muhteşem zeki kardeşimizin islam dünyasını büyük heyula'ya gark eden tespitidir. bu tespitlen sonra müslümanların büyük kitleler halinde ateizme geçiş yapması bekleniyor. *
gaklı tespit. Bunu gördüm ve hemen ateist oldum.
Peşinden şu ayetlerin sıralandığı ayettir :

--spoiler--

96/ALAK-3: Ikra’ ve rabbukel ekrem(ekremu).
Oku ve senin Rabbin, sonsuz kerem sahibidir.

96/ALAK-4: Ellezî alleme bil kalem(kalemi).
Ki O, kalem ile öğretti.

96/ALAK-5: Allemel insâne mâ lem ya’lem.
insana bilmediği şeyleri öğretti.

96/ALAK-6: Kellâ innel insâne le yatgâ.
Hayır, muhakkak ki insan gerçekten azgınlık yapar.

96/ALAK-7: En reâhustagnâ.
Kendini müstağni görmesi (Allah'a ve hiçbir şeye ihtiyacı olmadığını sanması) sebebiyle.

96/ALAK-8: inne ilâ rabbiker ruc’â.
Muhakkak ki dönüş Rabbinedir.

--spoiler--
yumurtadan kasıt yumurtalıksa mümkündür.