bugün

Tartışmasız de niro'nun alacağı kıyaslamadır.
De niro oynadığı role bürünmeyi çok doğal ve kolaymış gibi göstererek gerçekleştirir. Pacino'ysa "bakın bana. Neler yapıyorum. Alkışlayın ulan." Diye kastırıp durur.
jack nicholson ikisinin de eline verir.*
iki büyük aktör karşılaştığında kazanan sinema olacaktır. karşılaşma sona ermiştir.
ikisi de son zamanlarda komediye kaymistir. nerde o eski tony montayla, taxi driver. ama yinede al pacinonun alacagi versustur.
ikisi de the godfather'da oynadı.
ikisi de heat filminde oynadı.
ikisi de yaşayan karizma.
ikisi de aktörün dibi dibi.
ancak scent of a woman filmindeki "kör taklidi yaptığı filmde hafızalara kazınan ferrari sahnesinde görme taklidi de yaparak buradan söylenmesi güç ancak izleyenlerin bildiği oscarlık sahnesiyle" al pacino'dur.
otoritelere göre robert'tir çünkü robert pacinodan bir gömlek üstündür.al pacino genelde aynı tip rollerde oynamıştır simone filmi dışında bu su götürmez bir gerçektir.de niro baba ise yüzlerce karaktere girmiştir:yeri gelmiş 40 kilo alıp 2 sene amatör boks yapmış,yeri gelmiş 2 ay taksicilik yapmış, yeri gelmiş katatonik bir hastayı canlandırmak için nöroloji kliniğinde yatmıştır.ve sonuç itibariyle robet de niro al pacinodan iyi olmakla birlikte sinema tarihinin en iyi oyuncusudur.
tabi ki al pacino..
*
Al pacino'nun alacağı versustur. Rolünü oynamaz adeta yaşar.
robert de niro nun önde olduğu karşılaştırmadır. hem tip * hem sempatiklik hem de oyunculuk bakımından al pacino dan çok daha üstün.
galibinin biz seyirciler olacağı kapışma.
ikisini de iyi filmlerle hatırlamak istiyorum.

taksi şöforü ve baba uygun sanırım. yoksa jack&jill'de ve zor dünür bilmem neyde düşünürsem eyvah.

yahu hakikaten al pacino jack&jill'de oynadı! vay be!
robert de niro da usta bir oyuncu ama al pacino dünyanın en iyisi.
al pacino'nun scent of woman'ı izlenmeden yorum yapılmaması gereken başlık.izlendikten sonra zaten söze gerek kalmaz.
robert de niro daha kapsamlı ve çeşitli bir oyuncudur. al paçino daha çok tek tip rollerin adamı.

bizimkiler scarface için seviyor genelde.

robert de niro iyi, kötü, komik, aile babası, mafya babası.... her şeyi hakkıyla oynayabilen bir kült oyuncu.

bizdeki haluk bilginer, şener şen misali.
Jack Nicholson'dan sonra gelen iki efsanenin karşılaştırılmasıdır.Birini seçmek diğerine haksızlık olur.