bugün

2 müthiş oyuncunun versusu. ama aradaki tek fark, al pacino reyis gelmiş geçmiş en iyi oyuncu.
ikisi de godfather 2 ile unutulmazlar arasında yerini çoktan almıştır.
Iki kralın versusudur. Al pacino gençken de, yaşlıliginda da karizma olan, niro ise yaşlandıkça karizma olan, iki usta oyuncudur.
Al pacino iki kat falan daha iyi oyuncu mesela goodfellasi düşünelim de nironun rolünü al pacino oynasa daha etki bırakır mıydı ? Kesinlikle pekiii tony montanayı robert de niro oynayabilir miydi ? Eh işte.
Heat. En güzel birliktelik.
Çatışma sahnesi efsaneler arasındadır.
https://youtu.be/ZL9fnVtz_lc
Ben ebu cehil diyorum.
1991
görsel
görsel
görsel
Al pacino her zaman daha karizmatik olmuştur benim için.
Robert de niro'nun tokat manyağı yapacağı versus.
al paçino zeki alasya ise robert de niro metin Akpınar dır.
robert de niro daha kapsamlı ve çeşitli bir oyuncudur. al paçino daha çok tek tip rollerin adamı.

bizimkiler scarface için seviyor genelde.

robert de niro iyi, kötü, komik, aile babası, mafya babası.... her şeyi hakkıyla oynayabilen bir kült oyuncu.

bizdeki haluk bilginer, şener şen misali.
robert de niro da usta bir oyuncu ama al pacino dünyanın en iyisi.
ikisi de godfather da oynadı ve oyunculuk açısından bana göre de niro bir tık önde duruyor. Zira o rolde al pacino iyi de dursa biraz daha gölgede.
Robert de Niro.
dünya üzerinde al pacino kadar iyi sinirlenen başka bir aktör yoktur.
bu arada filmler haricinde kendisinin angels in america diye bir dizisi var. izlemeyenlere öneririm. eşcinselliği anlatıyor ama babayı o rolde görmüyorsunuz.
kadın kokusundaki tango sahnesini, Yemek sahnesini, mahkeme sahnesini izlememişseniz bu entry biter bitmez filmi izleyin.
de niro son zamanlarda oynadığı filmlerin kalitesini düşük buluyorum. film sayısı sanırım daha fazla ama nicelik olarak pacino gözümde bir numaradır değişmez.
al pacinonun nispeten az bilinen
insomnia, you don't know Jack, serpico, dog day afternoon filmlerine de Bir bakın.
sadece scarface ve godfather serisiyle bilenler bilhassa.
Al Pacino denince aklıma kadın kokusu filmi geliyor ve yelkenlerim suya iniyor.

Robert de niro denince de this boy's life filmi geliyor. (Çoğunluk taxi diyecek biliyorum)

ikisi de iyi fakat biri daha iyi. Acaba hangisi yarbay frank slade?
Robert de niro her türlü alır. Al pachino da sağlam oyuncudur ama robert çok daha donanımlıdır. Her rolü oynar, diksiyonu daha iyidir, ses tonu da öyle. Mimikleri çok daha etkili. Filmlere baktığımızda da robert öndedir. Raging bull da 20 kilo alması rolü için, the god father 2 de vito corleone nin gençliğini kusursuz oynayıp pacino yu gölgede bırakması. Taxi de ki efsane performansı. Umut ışığım da ki başarısı.
Pacino ise, the god father ve scarface dışında çok dişe dokunur bi işi yoktur.
A ro a rob al robe ouuff ikiside.
haluk bilginer ikisinide tokatlar. evet.
ikisinin de gençken birbirine on basar oyunculukları vardır
al pacino biraz erken yaşlandı aynı dönemde oynadıkları filmlerde al pacino’ya yaşlı adam rolleri verilirken , de niro angel heart , cape fear gibi filmleri ile yaşına rağmen genç ve dinamik görüntüsünü göstermiş olup ilerleyen yıllarda yaşlı rolleri oynayarak al pacino ile yaşlılık eğrisini dengelemiştir.
pele vs maradona ayarında bir versus.
Al pacino'nun alacağı versustur. Rolünü oynamaz adeta yaşar.
Birbirlerini tamamlayan aktörler.
bence de niro 1 adım daha önde.
görsel