bugün

Alırım bir önerinizi. Tek kişilik, farklı, lezzetli ve kolay hazırlanabilen şeyler olabilir.
Kadınbudu köfte. Yanında söğüş biber, domates ve hıyar.
Kuru soğan kavurması ve yanında soğuk su.

Gönülleriniz tok olsun.
hafif olsun.
bir de 7:30 dan önce olsun. anca hazmediyor insan.
ayrıca, hafif ve 7:30 dan önce yediğinizde hem gece rahat uyursunuz hem de cabuk acıkacağınız için erkenden ve zinde olarak kalkarsınız.
At bi çupra fırına biraz karides (jumbo olmuycak ama) soğan salatası yap şöyle bol sumaklı zeytin yağlı limonu az ohhhh mis.
Kadınbudu köfte demişsiniz de öğrenciyim, 25 yaşında adamım kadın budu benin için tahrik edici bir objeden öteye geçebilmiş değil henüz.
Balık iyi fikir bu arada ya aşağıda a101 var oradan donmuş alsam mı? Yenir mi?
Bak ama yapacaksın bayilacaksin. Tek kişiyim diyosun o yüzden iki patates haşla karabiber tuz ve bira tereyagla ez diğer tarafta büyük br soğan bir sarımsak kavur 300 gram falan kiyma koy biraz çevir içine kimyon maydanoz acı seversen pul biber koy Salça azıcık koy tabi tereyağlı yap bunu sonra ezdigin patatesi bir poşeti n üzerine ser elinle bu kıymayı da onun içine sıra halinde dok ve poşetle sar sonra servis tabağına al yanina bir canı k yada ayran tamam çok pratik ama bir o kadar da doyurucu ve lezzetli bir yemek
Bugünkü menüm:

Kovada tavuk, domates, karamel soğan, ayran, peynir helvası.

Yalnız öğrrnci halimle bir akşam yemeği için 30 liralık alışveriş yaptım koydu baya :(
Tam olarak bunu hayal etmemiştim aslında:d

görsel
sade makarna

salçalı makarna

soslu makarna

ketçaplı makarna.
Covid 19 un kol gezdiği bugünlerde bağışıklık sistemini güçlendirecek sebzeler, meyveler, yemekler en yerinde öneri olur. Soğandan sarımsaktan da kısmayın, ölseniz daha mı iyi?

imkanı olmayan, çalışamayan, karantinada olan, birilerinin eline mahkum insanları ve sokaktaki canımız hayvanları unutmayalım. Varsa çevremizde destek olalım arkadaşlar. Allah, yardımcımız olsun.

Mümkünse, afiyet olsun.
Pirzola söyledim aq canınız çeksin biraz fazla söylemişim yanlışlıkla

görsel
Ciğer ve patates kızartması
Çoban salata
Ayran
Lavaş

Ohh kaymak mis..
Etli kuru fasulye.
Tek kişilik yemeciğim. Karışık kızartmayı üzerine köfte ve kaşar peyniri ile fırına verdim.
görsel
Şehriyeli acılı tarhana çorbası, tavuklu pilav, erik kompostosu.
megan fox.
Zurna et dürüm.
Ismarlarsanız her şey olabilir. Afiyet olsun.
Tavuklu pilav ve ayran. En basit ve sağlıklı olanı bence.
Salçalı makarna ve ice tea.
Dürüm ve makarnadan oluşan önerilerdir.

Ulan hepiniz mi fakirsiniz ?
Gün içinde çalıştığımız için akşam yemeğine özeniyoruz sonrası kilo rahatsızlık yatakta .
Hafif bir şeyler yesen doymuyorsun. Bu seferde abur cubur yiyorsun.
Ramazan pidesi.