bugün

zannedersem, istikrari ve guvenecek baska birilerini bulamayan kisilerden olusan topluluktur. etrafımda boyle birileri yok, dolayısıyla sosyal bir saptama yapamadım. fındık uretici sikayetciydi, esnaf sikayetciydi, neden boyle oldu bilmiyorum... bizim kahve de oturan gayet rahatsiz, sikayetci bir insandi, nden boyle bir sey yapti bilmiyorum.
doğru yolu görmüş ve hakkı olan oyu vermiş olan insan topluluğudur.
şu an mutlu olan insanlardır muhtemelen.
an itibariyle arabalarına binmiş gecenin bir vakti kornalar eşliğinde zafer turları atan insanlardır. kaç kere geçtiklerini takip bile edemez olduk. rahat bırakırlarsa uyamaya çalışılacaktır. *
edit:çok da şeyimdeydi ver lan oy vermeye iyi alıştın. gitmeden mürekkebini de unutma eline değil ama!
genellemeye kurban gitmemesi gereken insanlardır. çünkü "x partisine oy verenler hede'dir" tarzı laflar etmek, o lafların bir tarafınıza tıkılmasına yol açabilir.
kendini müslüman, tayyibi de peygamber sananlardır.**
ikdidar partinin bazı şeyleri düzelttiği yönünde gözünü boyadığı ve salça kömür vs.karşılığı ülkemin aç varoşlarını kandırdığı,asılsız enflasyon açıklamalarıyla kandırılmış insan topğluluğu ya da işine gelen insan topluluğu.
"BiZMi ÇOK SALAK GÖRÜNÜYORUZ ?
Ne sihirdir ne keramet
Ne diyorlar bize?
Enflasyon tek haneli. Yüzde 9 küsur.
Isteyen, Türkiye Istatistik Kurumu'nun internet sitesindeki resmi rakamlara baksin.
Isteyen, vergi iade zarflarina koymak için topladigi fislere baksin .
Yumurta yüzde 69 pahalandi.
Ekmek yüzde 16.4.
Domates yüzde 50.
Süt 11, bal 13, salça 26....
Kömür yüzde 28.
AMA BiZ SALAKLARA % 9

Kombi 20, Dogalgaz 24.4, Tüp 13.4,
Deterjan 17, zeytinyagi 13, motoryagi 38.
Kira? Yüzde 25...
Ilaç? Yüzde 18...
Taksi 18, vapur 19...
Pilav üstü kuru?
Pirinç 20, fasulye 30...
Dana eti 14.
Tavuk eti 20.

AMA BiZ SALAKLARA % 9

Enflasyon 9 küsur, Hacca gidis yüzde 39 küsur...
Aradaki 30 puan, Sevap farki midir?
Baharat Yüzde 24.
Okul çantasi Yüzde 19.
Ayakkabi Yüzde 23.
Iktidarin sembolü? Türban yüzde 27...
Öbürü? Ampul yüzde 13...
Leblebi Yüzde 42, sarimsak Yüzde 62.
Elma Yüzde 45, armut Yüzde 56, ayva Yüzde 63.
Sihhi tesisat malzemesi Yüzde 67,
telefon yedek parçasi Yüzde 93, t ül Yüzde 98...

AMA BiZ SALAKLARA % 9

Peki nasil oluyor da oluyor?
Söyle oluyor...
Davul tozu, eksi 45.
Minare gölgesi, eksi 55.
Hokus pokus, eksi 70.
Abra kadabra, eksi 90.
Topla hepsini... Al ortalamasini. ..
Hoooop , Enflasyon 9 küsur!

BAKIN ISTE BASBAKAN SUREKLI SOYLUYOR YA: "Nereden nereye... "
Ne zaman yapildi son genel seçim?
3 Kasim 2002'de...

Ne diyor Başbakan R.T.E:
"Türkiye'yi neredeeen, nereye getirdik!.."

2002'de yola çikmislar mi?
Çikmislar... Çikmislar da ne olmus?..

Bakalim neler olmus?..
Nereden nereye gelmisiz!..

Iste rakamlar:

BENZIN:
Bugün: 3.00 YTL
2002'de 1 milyon 696 TL ( 1.69 YTL)

TUPGAZ:
Bugün: 35 YTL
2002'de: 19 milyon TL ( 19.00 YTL)

EKMEK:
Bugün: 0.40 YTL
2002'de 150 bin TL ( 0.15 YTL)

ISSIZ SAYISI:
Bugün: Resmi: 2 milyon 487 bin. (Gerçek: 10 milyon.)
2002'de: Resmi: 2 milyon 412 bin (Gerçek: 6 milyon 200 bin)

KARSILIKSIZ ÇEK:
Bugün: 1 milyon 535 adet.
2002'de: 748 bin adet.

PROTESTOLU SENET:
Bugün: 2 milyar 803 milyon adet.
2002'de: 498 bin 748 adet.

DIS BORC:
Bugün: 170.1 milyar dolar.
2002'de: 130 milyar dolar.

IC BORC:
Bugün: 182.4 milyar dolar.
2002'de: 90 milyar dolar.

DIS TICARET ACIGI:
Bugün: 51.3 milyar dolar.
2002'de: 15.5 milyar dolar.

SICAK PARA:
Bugün: 53 milyar dolar.
2002'de: 8.1 milyar dolar.

Simdi bir anket:
a) Yan gelip yatmislar!
b) Analarini alip gitmisler!
c) Satmislar!
d) Acmislar!
e) Hic biri!..

ORADAN BAKINCA BiZ GERÇEKTEN ÇOK MU SALAK GÖRÜNÜYORUZ ?"

KAYNAK :ENTERNET GRUP
(#1989494)
bu ülkenin insanlarıdır. onlara terörist, bölücü, dinci gibi yakıştırma yapanlar gibi bölücü değillerdir. sonunda bana bu cümleleri kurdurmuş insanlardır ayrıca. biran forumda sandım kendimi de neyse. insanlarda hangi birine yetişecek bunların..
futbol takımı tutar gibi parti tutmayan insanlardır.
bugün ak parti'ye oy verirler, dün demokrat ve adalet partisine oy vermişlerdir, yarın alternatif bir parti çıkarsa ona oy verirler..
chp seçmeni gibi biz 9 kuşak chp'liyiz saltanatvari seçmen anlayışının tamamen dışında, yaşam koşulları bakımından ülkenin dışlanan, görmezden gelinmeye çalışılan fakat vatandaş olduğunu hatırlatan ve modernleşmenin merkezinde yer alan insanlardır.

kendilerini tebrik ediyorum, türkiye'de demokrasinin kalesidirler.
(bkz: aa bu benim lan)
zenginlerin zaferine safça sevinen, konvoylar kurarak bunu kutlayanlardır.
büyük ihtimalle tehlikenin farkında olmayan insanlar.
büyük ortadoğu projesinin ciddiyetini kavrayamamış insanlardır.. bu projede amerikanın en önemli müttefiklerinden biriyiz ve olmaya devam edeceğiz.. böyle bir pisliğin devamını sağlamak nasıl bir duygu acaba ey akpliler.. türk telekom bile satıldı ve siz hala bunlara oy veriyorsunuz lan..
"bu kadarı yetmedi...dibine kadar sok." diyen acınasılardır.
kimine göre beyinsiz, kimine göre doğru yapmış kişidir. siyaset böyledir .
türkiyenin en büyük gelir kapısı petkimi,seçime girmeden alelacele satan partiye oy veren insan topluluğu. ama merak ediyorum bu insanlar hem bu kadar islamcı geçinip hem siyonizme bu kadar hizmet eden bir partiye nasıl gönül rahatlığı ile oy verebiliyor (ki bu belgeleriyle bazı kitaplarda yazılmıştır)!
bop u,kürt sorununun ne olduğunu,özelleştirmenin aslında ne olduğunu bilmeyen insanlar topluluğudur.
çoğunluğu sofralarına gelecek iki somun ekmeğe muhtaç, ülkenin üzerinde oynanan oyunlardan haberi olmayan, olsa da çocuklarını geçindirmenin yanında önemsemediği, yıllardır sistematik olarak fakirleştirilen ve bu sayede yönlendirilmeye savunmasız hale getirilen topluluktur. ayrıca, seçimlerden önce fakir birkaç insanla yapılan söyleşilerde, 6 ayda bir yardım aldığını, aslında akp li olmadığını fakat tek yardım edeninde akp olduğunu söyleyen ve ona oy vermezse vicdanen rahat edemeyeceğini söyleyen topluluktur. ne yazıkki büyük oyunların fakir oyuncağı olmuşlardır ama bu oy farkını asıl belirleyen bu kesimi suçlamak yanlıştır. ülkenin bu yönetimle bölünmeye kadar gideceğini, ılımlı islam zımbırtısına yem olacağını, geçinme derdi hengamesinde düşünemeyecek kadar tembelleştirilmiş bir topluluktur. bu tembelleştirme de sistematik bir oyundur fakat bunu önlemenin yolunu da diğer partiler 5 sene boyunca ne yazıkki düşünememişlerdir. bu zavallı ve fakir kesim aradaki farkı belirleyen faktördür. içimiz kan ağlayarak seyrediyoruz ama artık akıllanma ve bu elinden birşey gelmeyen kesimi sahiplenme rolünü akp değil başka bir parti üstlenmelidir, lütfen.
akp'ye oy vereceğime yokuş aşağı koyveririm daha iyi.
iki torba kömüre tav olurlar.
tabi ülkenin elitist sol partisi -o nasıl oluyorsa artık!- ve seçmenleri için fakirlik veya ısınma gibi temel bir ihtiyaç olsa olsa utanç duyulması gereken bir olgudur.

halbuki ne güzeldi öyle cumhuriyet, laiklik falan..
gayet de karın doyurucu olabiliyor kimileri için yıllarca!
sanırım bu boş insanlar, farklı tatlar arıyorlar ya da cumhuriyet ve laiklik nasıl birşey hiç tadamadılar.

ama her seçim sonrası o tepeden bakış fırlatan fildişi sakinlerinin ağızlarında acı bir tat bırakıyorlar intikam babında, helal olsun derim, boş ama çok hoşlar.
uzaydan gelmemiş, bu ülkede yaşayan insanlardır.
gözlerine perde inmiş, gerçekleri göremeyen, pembe yalanlarla uyutulan, inanmak istediklerine inanan, gözlerinin içine bakıla bakıla söylenen hakaretleri, yapılan yolsuzlukları hazmeden insanlardır. siz uyumaya devam edin tatlı rüyalar size, ama sizin tercihinizin sonuçlarına sizinle birlikte katlanmak zorunda kalacağım için ne yazık ki ben bugün bu ülkede yaşıyor olmaktan nefret ettim.
Bir parti düşününun;Eşsizliği resmi rakamlarda yüzde 11e, gerçekte yüzde 25lere
tırmandırmış; ücretleri alabildiğine düşürmüş; çalışma saatlerini on saatin
üzerine, bazı sektörlerde 14-15 saate çıkarmış; sosyal güvenlik sistemini tasfiye
etmiş; tarımı çökertmiş; Türkiyenin en stratejik işletmelerini, POAŞı, Telekomu,
Petkimi, Tüpraşı ve daha nicelerini özelleştirmiş; ABD ve Avrupalı emperyalistlere
teslim olmuş; israille kirli ve gizli işbirliğini sürdürmüş; ülkeyi çağdışı bir
karanlığa sürükleyip din tüccarlığından hiç vazgeçmemiş olsun.
Bu parti AKPdir. AKPnin bütün bunlara karşın halktan yana, demokrat bir
parti olduğunu düşünenler ise ona oy verenlerdir!
insan eşitliğinden bahsetmeyi aklından geçirmemesi gereken zira eşitliği kendileri , söylemleri ve hatta yaptıklarıyla bozan insan çeşitleridir!
(bkz: http://www.uludagsozluk.com/goster.php?id=1951070)