bugün

yüzükler efendisini bilmediğimizden kaynaklanan faşistlikmiş.

la ne komik adamlar bunlar.
gelişimler geri ve ileri karakter kazanabiliyorlar. Birden bire devrimsel dönemler geçiren ülkelerin aslında bulunduğu hale dönüp kendini toparlaması için geriye dönüş süreci.
(bkz: yav he he)
Daha genel kulturden habersizlermis. Onun ne demek oldugunu aciklamak lazimmis once.
doğruluk payı mümkün olan önerme.

yine de genelleme hoş bir şey değil.
Akpliler yobaz değildir bilakis tüm teknolojik nimetlerden sonuna kadar yararlanan nesillerdir. Mhpli ler faşist değildir Türkçülük faşizm değil günümüz Türkiye'sinde nefsi mudafadır.
Y-CHP farklı mı ki AMK! Hele hele HDPKK hem faşist, hem hain, hem terörist, hem kapitalist ve emperyalist ama bir yandan komünist, bir yanı Irkçı Asala ermenisi, diğer yanı sünni ve şafi koyu şeriatçı yobazlar! Pislik karması gibi AMK!

Bana sorarsan al AKPKK ve Y-MHP yi vur Y-CHP ve HDPKK'ya! Meclisteki dört partinin de zerre kadar bir birinden farkı yok!

Bunların ağzından çıkan söylemler oy toplamak için yere duruma göre biraz değişse de sonunda çıktığı kapi yani izledikleri politika bire bir aynıdır.

Dördünün de amacı; halkı sömüre bildiğimiz kadar sömürelim, etnik siyaset, etnik kimlik ırkçılığı vs. ile Ulus devlet yapısını yıkalım, Millet kavramını ortadan kaldıralım, yerine 5-6 tane etnik kimlik, din mezhep üzerinden özerk ülkeciklerle kuralım! Ülkenin yeraltı ve yer üstü kaynakları, toprağı, madenleri limanları vs. neyi varsa tamamını yabancılara peşkeş çekelim. Kısaca ülkenin içine sıçıp bırakalım, bundan istifade de koyuna dönmüş halktan oy bölünmesin, istikrar bozulmasın, imparatorluk olacağız vb. palavralar ile oy toplayıp ayda 20 Bin TL (Toplam gelirleri 50 Bin civarı) vekil maaşını, devlet imkanlarını vs. alıp keyfimize bakalım.

Y-CHP ve Y-MHP söylemleri biraz farklı gibi görünse de onlarında ima ettiği günün sonunda aynıdır! MHP milliyetçilik diye bildiğin BPPLi şeriat milliyetçiliği, islamcılık vb. getirmeye çalışır tarikatlarla düşer kalkar, sözde milliyetçi, vatan severdir ama Parti liderleri, Yönetim kadrosu ve vekillerin çoğu tam sağcı, çıkarcı, her kılığa girecek, her düzenbazlığa müsait yalamalardır! (Ümiz Özdağ, Sinan Oğan, Yusuf Halaçoğlu, engin Alan gibi insanlar hariç tabi)!

Y-CHP yok Atatürkçülük, Yok demokrasi, yok bağımsız Türkiye vs. palavrası sıkar ama nerede cemaatçi, pkklı, HDPKKLI, eski AKPKKLI vb varsa, ne kadar liboş, omurgasız yalama çıkarcı siyasetçi varsa alayını partinin içine doldurdu. (Yılmaz Büyükerşen, Ümit Kocasakal, Y-CHP'den istifa eden Sühely Batum vb. vatan sever, Atatürkçü, dürüst insanlar hariç tabi)

AKPKK ve HDPKK da bunların laciverti. Bu ikisinin şeriat, pkk ortalığı, ülkeyi yıkma politikaları artık master derecesine ulaşmış! Y-MHP ve Y-CHP'ye göre farkları bu konularda biraz daha tecrübeli olmaları.

Bunlara oy verenlere bir şey söylemek istenmiyorum (CHP, MHP seçmeni 1. derece yakınlarım var AMK, bende zamanında bu ikisine oy verdim) ama bu ülkenin de bu halde olmasının sebebi bu dördüne 14 senedir oy veren sizlersiniz AMK!

iktidardan memnun değilsen (Memnunsan zaten ciddi psikolojik sıkıntı var demektir) gider muhalefete oy verirsin! Eğer muhalefetten de memnun değilsen, bu sefer farklı muhalefet alternatiflerine oy verip meclise sokarsın ve hem iktidarı hemde muhalefeti değiştirirsin.

Yani uzun lafın kısası, bu dört partiden ister iktidar ister muhalefet olsun hepsi bu ülkenin içinde bulunduğu bu boktan durumdan % 100 sorumludur.

iktidarı değiştirmek için muhalefete oy veriyorsan ve o muhalefet 14 sene de 11 seçim kaybediyorsa hiç iktidar ve diğerlerini eleştirmeye hakkın yok! iktidarın da sorumlusu muhalefete destek veren sensin AMK!

akıllanmak için 140 yıl, 111 seçim mi kaybedilmesi lazım AMK....
pkk'nın barış güvercini, chp'nin özgürlükçü olması diye devam edecek müthiş tespit.
hem yobaz hem faşist olanları da hdp'li oluyor bu tiplerin...