bugün

önceden inanmazdım buna. ölçümlenemeyen sayılamayan iddialara, genellemelere şüpheyle bakmak gerekir.

gel gelelim özellikle askerde tanıştığım adanalı modellerinin neredeyse tamamının bu kanaati doğrular türde olduğunu görünce ben de emin oldum bundan. sanırım bu bölge insanı normal bir yurdum insanından yüzlerce defa fazla küfür ediyor.

edit: tenkit ettiğim bir şey değil. sadece memleketlerine göre insanlar öyle olurlar böyle olurlar genellemelerinden doğru olduğunu bizzat gördüğüm tek genelleme o yüzden bahsetmeye değer buldum.
şöyle demiş ahmed arif:

"Dostuna yarasını gösterir gibi
Bir salkım söğüde su verir gibi
Öyle içten
Öyle derin
Türkü söylemek
Küfretmek,
Çukurova yiğidine mahsustur"
Doğru bir önermedir. Adanalı övmek için de yermek için de küfür eder.
adana'da yaşayan birisi olarak iftira amına koyim diyorum..
Kısmen doğrudur. Hatta * en çok allah kitap din söven de kendileri sayılabilir. Bu özelliklerinden dolayı Aksaray da * az sopa yememişlerdir.
(bkz: harlemlilerin küfürbaz olması)
1 sene aynı evi paylaştığım adanalılardan ve arkadaşları olan 20-30 kişiden bilirim.
el-hak doğrudur. küfrün alasını yaparlar. 3 dakika ettikleri muhabbetin içine 300 tane * küfü sokmasalar olmaz.. işi abratmadıkları takdirde hiç de fena durum değil..
gemide'yi kült film yapıp her gece tok karna iki kere izleyenlerin gerçek hayattaki gemidelerle karşılaşınca tu kaka ettikleri şey.

küfür hayatın bir parçasıdır. asıl küfür etmeyen adamdan çekinilmeli bu hayatta şahsımca.
sen bi de sivaslılardan dinle küfürü !