bugün

oturakli bir tespittir. buna ragmen, mantik yurutme konusunda zavalli bir konumda olan inananlardan kufurden baska bir tepki beklenmemesi onerilir.

"din geldikten sonraki hadiseler baglar, ehi ehi" diye zevahiri kurtarmaya calisanlara desek ki "o zaman anlatmayin peygamberinizin kirk yasina kadar olan hayat hikayesini", bak bakalim neler yumurtlayacaklar. mesela diyebilirler ki, "muhammed aslinda en once yaratilan insandir, ruhu allah katinda bekliyordu" ya da "simdi bu cocuk olarak ortaya ciksa ciddiye almayabilirlerdi", vs. artik insan kandirmaya calisan allah mi istersiniz yoksa kendisini kandirmaya calisan musluman mi; sec begen...
(bkz: saçmalıyorum ilgi çekiyorum)

gerekli ayarlar verilmiş, ben girmiyim de, senin mantıkla 42 -43 yaşından önce kemalist olanlar ne oluyo bu arada? o yaşa kadar osmanlı'cı, hilafetçi, saltanataçı falan mı?
(bkz: sus olun çarpılıcaz)
peygamber efendimizin çok eşli olması olayını sünnet olarak yerine getiren zihnin düşüncesidir.
allah muhtemelen olgunlaşması için 40 yaşını beklemiştir. o zaman 9-12 yaşındaki kızlar nasıl olgun oluyor lan?
sünnet denilen olay peygamberin yaptıklarıdır. 40 yaşından önce teorik olarak peygamber olmadığını varsayarsak ; peygamber olmayan birinin yaptığına sünnet diyemeyiz. dolayısıyla '40 yaşına kadar dinsiz olmak sünnettir' sözü elde patlar. ateistlere saygımız vardır. en azından koyu müslüman olmayıp allah'ın ilk emrini (oku) istemeyerek de olsa yaptıkları için. düşünebildikleri ve irdeleyebildikleri için. lakin daha zeki ve can alıcı olanları makbuldür.
islam'ı yarım bilen beyinlerin ihtiyacı olan bilgiler aşağıda verilmiştir.

1.hz muhammed 12 yaşında hristiyan rahip bahira ile görüştüğünde putlardan nefret ettiğini söylemişti.

2.hz muhammed daha peygamber olmadan önce bile mükemmel bir ahlaka sahipti.o'na el emin diyorlardı.

3.hz.muhammed asla içkili eğlencelere katılmamış ve asla putlara tapmamıştı.

4.hz muhammed 39 yaşından itibaren çevresindeki insanların saçma inanışlarından bunalmış, inzivaya çekilmiş ve yaratılışla ilgili düşüncelere dalmıştı.

bu mu kafir olmak?

eğer kafir olmak buysa sen bir kafir olarak bu saydıklarımın hangi birini yapıyorsun?
--spoiler--
1.hz muhammed 12 yaşında hristiyan rahip bahira ile görüştüğünde putlardan nefret ettiğini söylemişti.

2.hz muhammed daha peygamber olmadan önce bile mükemmel bir ahlaka sahipti.o'na el emin diyorlardı.

3.hz.muhammed asla içkili eğlencelere katılmamış ve asla putlara tapmamıştı.

4.hz muhammed 39 yaşından itibaren çevresindeki insanların saçma inanışlarından bunalmış, inzivaya çekilmiş ve yaratılışla ilgili düşüncelere dalmıştı.
--spoiler--

öncelikle şunu söyleyeyim bu entari hiçbir entariyi refere etmiyor. skicem sizin formatınızı. bi eliniz kolunuz rahat dursun. neyse... üstte geçen cümlelerdir mühim olan, yazan-çizen felan değil. nasılsa bunların hepsi aynı şeyleri yazıyor, aynı şeylerden bahsediyor.
her neyse.
diyeceğim o ki, öhm: nerden biliyon yarrraaam?

ulan ellerinde ne yazılı kaynak var ne bişi, atıp atıp tutuyolar mınskim. çok mükemmel ahlaka sahipmiş de bilmem ne... hani cahiliye dönemiydi? hani diri diri kız gömüyorlardı? hani kimin eli kimin cebinde belli değildi?
e demek ki böyle bi dönemde çok da zor değil el-emin olmak? biraz eziksen, vücut ve para bakımından da zayıfsan, ister istemez sana gariban gözüyle bakıp "yok arkadaş, o iyi çocuktur ya" muamelesi yapılacak.

sanki dersin herif melaikeden doğmuş.

içkili eğlenceye katılmamış da pırt pırt, falan filan. dibinde hafiye gezdirdiniz sanki. siktir ordan la.

39 yaşında "uff choq zachma bu ınanchlar yha" demiş gitmiş... iyi hoş. ben de onu diyom işte. o yüzden islam var. kuran var. bi dolu hikaye, mit var.

ayrıca...

--spoiler--
şimdi şöyle bir şey var... planck uzunluğu da mühim burada. öncelikle onu belirteyim.
şimdi bu adama vahiy gelir gelmez kendisi peygamber olmuş neticede. aynı zamanda da müslüman olmuş tabii. işte tam bu anın öncesi sünnete girmezken, bu an ve sonrası sünnete girer. yani vahyin gelişi de buna dahildir. tam o an, vahyin gelişini ihtiva eden anın en küçük birimi sünnetin başladığı andır. ve bu da vahyin geldiği ilk anın ilk anının ilk anı tarzında bir şey olur. ki o an aynı zamanda, peygamberin bırakın peygamber olmayı, müslüman dahi olmadığı andır. çünkü vahiy hem gelmemiş, hem de gelmiş/gelmek üzeredir.

bi sıkıntı var bu noktada ipneler. hadi neyse... inanın inanın tamam sorun yok. korkmayın. cennete gidersiniz tamam. ne heyecan yaptınız yav.
--spoiler--

burda yazanı kuantuma bağlayanlar: bağlamayın. saçmalar, rezil olursunuz.
(bkz: misvak sünnet diş fırçası sünnet değil demek)

Bazı şeyleri yenilemek gerek... Yıl 2011...
biz müminlerin, mümin kardeşlerin kulak vermesi gereken bir cümledir kendileri. allah hepimizi münafıhlıhtan muhafaza eylesin. bi de dekolteden dabi.
yanlış önermedir. 41 yaşında gerçekleşecek ani bir ölüm sonrası, "ulan birisini olsa seçseydim keşke" denecek durumdur. ama geçtir. olsun, kötü bir insan değilse, iyiliklerle dolu bir hayatı varsa; allah affedicidir. yeter ki abuk subuk sapkınlıklar yapmamış olsun. ( tecavüz, cinayet, iftira vs.)
islami bilgiden yoksun insan söylemidir. allah akıl fikir versindir.
dini saptıran insancıkların bulduğu bir tür saçmalıktır.
bu mantıkla 40 yaşından önce peygamber olunmaz. zaten son peygamber, peygamber efendimiz olduğuna göre saçma ötesi bir düşüncedir. tartışmaya gerek yoktur.
ayrıca bizim dinimiz inanmayanlarla dalga geçmeyi yasaklamış, din seçimini kişiye bırakmıştır. biz sizin "inanmayışınızı" dert etmezken siz (özellikle başlık açan arkadaş) ateistlere giren veya çıkan nedir?

özetle: (bkz: bsgck)
Zaten gereken cevap verilmis cok defa. Anlamak icin önyargisiz ve anlamaya hazir olmak lazim. Madem amaciniz bilgi alisverisi degildir. Peki nedir? Peygamberimiz s.a.v.'e camur atmak mi? Nafile. Günes balcikla sivanmaz. Sizin yazdiklariniza biz inanacak degilliz, siz de bizimkilere inanmiyorsunuz. Peygamberimize o zaman inanmayan kafirler icin gelen sure tam olmasa da bu duruma isik tutar. (bkz: kafirun suresi)
40 yaşında vahiy gelmezse ayvayı yedin olm.
ben söyliim de.

düdüt: entrynin giriş saati: 23.59.59
vay amk.

öyle bir şaşırmak ki küçük dili çiğnemeden yutmak
sünnetin ne demek olduğunu bilmeyen, sığ bir yorumdur, yada daha doğru bir ifadeyle
kalitesiz bir espridir.
mantıksal olarak doğru olan önermedir.
şimdi sen daha çocukluğundan itibaren onun peygamberlik için biçilmiş kaftan olduğunu ileri süreceksin, yok efendim çok akıllıydı, içkili yerde bulunmazdı, ahlakı süperdi ( nerden biliyorsanız artık, hani nerde belgen yeğen? kendisi, kendisi hakkında hukum vermiş adam) --biliyonuz mu, ben küçükken çok usluydum, dağa gittim peygamber oldum olum--
hemen buna da atlarlar şimdi.
--onu büyütenler onun ahlakını övüyor, kendi söylemesi gerekmez. ya mına koyim, islam yerleştikden sonra, peygamber hakkında
- olum bu varya küçükken çok afacancı, küçük kızlarıda taciz eder mi diyecekler? bi gidin çay koyin mına koyim falan işte. ama sünnetini 40 yaşından sonra saymaya başlayacaksın.

yani bu kılıf uydurmadır, başka bişey değildir.

keza madem o kadar saf ve temiz bir insan idiyse ne diye müslümanlık yaygınlaştıktan sonra oğulluğunun karısını nikahına aldı? (oğulluk= evlatlık)
kaldı ki islamiyet öncesi de arap kültüründe oğulluğunun karısıyla nikah düşmezken (!) hani nerde kaldı sizin o göklere sığdıramadığınız ahlak.

kaldıki herzaman hangi sorunla karşılaşsa hemen vahiy gelmektedir. acaba neden . tabi bu bir soru değil totoşlar.

ayşe ninde şöyle bir sözü vardır ona bu konularla genel olarak ( tabi yukarda bahsettiğim olayla ilgili dememiş, şimdi hangi olaydan sonra dediğini söylemiyim): bakıyorum da tanrı senin şeyinin (!) keyfi için çok çaba harcıyor !

yada öle bir cümleydi işte.
Iddia etmek icin hazreti adem ve hazreti isanin islam peygamberleri olduguna iman etmemis olmayi gerektiren sacma sav.
bazi ateistlerin uydurmasi, adam minareye kilif uydurur gibi, dinsizligine dini gerekce bulmus.dinsizlige dinden gerekce mi uydurulurmus!! bu yasima geldim yeni duydum. mesela bende ateistim ama gerekcem ,ontolojik,sosyolojik ve tarihsel.
(bkz: the 40 year old virgin)
bu tür fikirlerin bilgi eksikliğinden oluşabileceği ihtimaline karşı gerçek şudur ki;

muhammed aleyhisselam(s.a.v) a peygamberlik verilmeden önce Hz ibrahim (a.s.) dan itibaren Resulü Kibriya (a.s.v.) ın cetleri küfre, şirke ve sapkınlığa girmeden gizli olan Hanif Dini ile mütedeyyin idiler. Bu hanif ve tevhit dini; ismail (a.s.) dan sonra, Peygamber Efendimiz (a.s.v.) a kadar Kuran-ı Kerim de geçen mezkur peygamberler olmadığı halde devam etmiştir.

(bkz: hanif dini)

"...peygamberimiz (sav) nübüvvetten önce Hz. ibrahim in (as) bakıye-i dini ile amel ederdi. Yani fıtrat ve islam üzere idi, şirkten nefret eder ve tevhide iman ederdi. ibadeti farziyet şeklide değil, mendubiyet şeklinde ve kendi iradesi ile daha ziyade tefekküre dayanan ve imanın inkişafını netice veren bir şekilde idi. Daha sonra emrolunduğu için farziyet şeklinde ibadetine devam etti."-alıntı-

(bkz: Bakara 209):
"Size apaçık deliller geldikten sonra, eğer yine de yan çizerseniz, bilin ki (bkz: Allah), gerçekten mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir."
hem dinsiz olup hemde yaptıgı seyin sünnet oldugunu zannetmek.
(bkz: beyinsizlik)
Kaç yaşında öldü bilen varmı aynı zamanda ölürseniz cenente mi girersiniz?
saçmadır. o halde miracada çıkmamız lazım, vahiyde almamız lazım, ayrıca dinsiz insanda yoktur. şu dünyada tek bir insan bile bulamazsınız dinsiz.